Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utólag rájönni, hogy a tökélet...

Utólag rájönni, hogy a tökéletes szüleid/nagyszüleid sokszor felelőtlenek voltak amikor gyerek voltál?

Figyelt kérdés

Történt veled hasonló? Mióta gyerekem van, egyre másra jönnek fel bennem elképesztő emlékek...Ma pl. nem is tudom, miért, eszembe jutott, hogy amikor egyszer a strandon rámtört a víziszony (9-10 éves lehettem) és beleájultam a medencébe, akkor nagyapám vigyázott ránk és miután lepasszolt engem és a 6-7 éves öcsémet a gyerekmedencénél, elment fürdeni a felnőtt részre, egyáltalán észre se vette, amikor beleájultam a vízbe. Nem kis pancsolós medence volt, hatalmas víztengerre emlékszem és arra, hogy ülök a kövön, bámulok magam alá a csillogó víztükörre és egyre jobban szédülök. Nagyon homályos emlék, az sincs kizárva, hogy ennél is fiatalabb voltam.


Vagy amikor nagyszüleim ARO kisteherautó nyitott platóján utaztunk 70-80 km-t a nyaralásra egy zöldséges ládán üldögélve...



2017. nov. 21. 00:54
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
78%
Nekem csak az jut errol eszembe, amikor mamam elvitt a strandra, anyukam a lelkere kototte, hogy kenjen be a naptejjel, amit bepakolt, de "minek az, regen se kentuk magunkat, megis felnottunk", aztan amikor rakvoros volt a vallam, es szoltam, hogy "mama, faj", akkor kozolte, hogy tartsam a viz alatt, az majd lehut, meg ott nem ernek a napsugarak. Aztan ket hetig fekudtem otthon masodfoku egesi serulessel, tele holyagokkal, mint egy darab fa.
2017. nov. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
69%

Jó, nagyanyámról már akkor, 4évesen tudtam, hogy felelőtlen... vagyis az még egy kedves megfogalmazás rá. Amikor be mertem fulladni a penészes házában, elkezdett velem ordítani, hogy csak megjátszom magam, direkt hergelem, mert utálom... és az ő háza nem penészes, ő nem fog takarítani meg penészteleníteni, mert nem is kell (tiszta zöld volt a fal...), ezért húzzak ki apám kocsijába aludni.


Szüleim... ez nem kisgyerekkoromban volt. De egy családi-baráti eseményen egy 60as alak nem akart rólam leszállni, "udvarolt", nem hagyott magamra, pedig mondtam neki, hogy már nem szeretném... ezt ők látták, de nem tettek semmit, mert a fószer felesége kihívta őket cigizni és "bunkóság lenne visszautasítani XY nénit"... kb. megerőszakolhatott volna a pasas a szemük előtt, de inkább XY nénivel mentek ki cigizni. Ez annyira jellemző rájuk, ez a "tök mindegy, mi történik, de nyaljunk be a rokonoknak".


(amúgy a túlféltés az nálunk is ment... 16 évesen nem jöhetek el 2 sarokról haza gyalog este 8kor, mert bajom eshet...

2017. nov. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
44%
Amikor én már valamikor elsőben is egyszer egyedül mentem iskolába (kisdobosavatás, csak nekünk előbb kellett menni, és egyedül elsétáltam), miközben meg a 14 éves rokonomért érte mennek az karate edzésre. Önvédelmet tanul, meg tudja magát védeni, különben is nem a Józsefvárosban lakunk, vagy a Huszártelepen (Nyíregyháza). Állítólag megváltoztak a körülmények. Annnyit nem és mobilja is van! Nekünk meg nem volt! Akkor pont fordítva van a helyzet, most van túlaggadódás sok esetben, és akkor volt reálisabb a dolog! (Nem mindig, de sok esetben igen!)
2017. nov. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
62%
Senki sem tökéletes. Nem hiszem, hogy így utólag a hibáikat kellene keresned. Nem mindegy hogy volt? Túlélted, és szerettétek egymást. Nem ez a lényeg? Egyébként az ő idejükben sokkal önállóbbak voltak a gyerekek nem óvták őket úgy mint a hímes tojást. Aztán mégis felnőttek. Én is reggel kimentem a.kertkapun a faluba aztán este láttak legközelebb. Voltam 4 éves. És milyen jó volt. ☺
2017. nov. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
46%

Én kifejezetten örülök, hogy akkor voltam gyerek, amikor még engedték, hogy legyenek élményeim és nem volt divat vattacukorba burkolni a gyereket. Mai napig röhögök, amikor a 4-5 éves gyerek játszik a játszótéren, anyuka meg ott ül a padon és árgus szemekkel nézi egy órán keresztül. Tegnap volt itt egy kérdés, hogy orvoshoz vitte a nő a kisbabát, mert szoptatás közben ráejtette a telefont (most képzeld el, a mai óriási súlyú telefon, amint ekkorát zuhan, legalább tíz centit!!!!4) Ezekből lesznek majd azok a gyerekek, akiket tizenhat évesen még kocsival visznek iskolába, huszonöt évesen meg anyuci kíséri állásinterjúra.


Nálunk teljesen normális volt 4-5 éves gyereknek egyedül lenni a játszótéren, 6-7 éves gyereket elengedni a szomszéd utcába barátokhoz vagy egyedül bemenni a gyerekmedencébe, teherautó platóján meg én is utaztam (de sajnos csak a szőlőtől a faluig és azt is úgy kellett kikönyörögni). Ötévesen kérdeztem apukámat, hogy mehetek-e fagyizni a két szomszéd lánnyal (6 és 7 évesek), mondta, hogy persze, tessék 5 forint (annyi volt egy gombóc fagyi :) Nyolcévesen simán voltam egyedül egész nap, ha iskolaszünet volt; tudtam, hogy nem nyitunk idegennek ajtót és kész.

2017. nov. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
58%

15ös! Mi vaan?? 4-5eves gyereket egyedül hagynál a játszón..?? Neked tuti nincs gyereked!! Ha mégis akkor nagyon sajnálom szegényt!

Nem is értem hogy képzeled a szitut? Elviszed a játszora es ott hagyod?

2017. nov. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
53%

14-es... és miért van baj azzal, ha vki objektíven és nem tökéletesként is tudja nézni a szüleit? Annyi "hátránya" lesz, hogy ugyanazokat a hibákat nem véti majd, mint a szülei. Ráadásul a kérdező esetében arról volt szó, hogy majdnem meg is halhatott volna.


Ettől a hozzáállástól, hogy "túlélted? akkor meg?" herótot tudnék kapni. Nem, az, hogy a gyerek túlélte és felnőtt, nem garancia arra, hogy a nevelése jó volt. Egy-két felelőtlen vagy csak simán gyökér szülő életre szóló lelki traumákat tud okozni a hathatós "nevelésével", ami kívülről nem látszik, mert "hát felnőtt a kölke, no".

2017. nov. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
73%

"Szerintem ami ma van, az az aggasztó."


Én is úgy gondolom. Tudom, hogy ez egy másik világ, de én sehogyan sem érzem azt, hogy jobb lenne. Legalábbis a gyereknevelés, gyerekekhez való hozzáállás szempontjából.


Én ma már határozottan örölök annak, hogy nem ma vagyok kisgyerekes szülő, annak még jobban, hogy nem ma vagyok gyerek.


Az én gyerekem másodikos korától egyedül járt iskolába. Mi hatkor elmentünk dolgozni, hétkor ébresztettem, felkelt, felöltözött, reggelizett, vette a tízóraiját, és elballagott az iskolába. 12-1-kor hazament, és egyedül volt otthon négyig, ameddig hazaértünk. Megmelegítette az ebédjét a mikróban, evett, leckét írt, játszott, néha engedély kért, hogy átmehessen a szomszédba a barátnőjéhez.


Felelőtlenség lett volna? Nem volt az! Miután másfél évig kínlódtunk rokonnal, fizetett asszonnyal, és úgyis nagyjából egyedül közlekedett, leültünk, megbeszéltük.


Ő vállalta, hogy megpróbálja. Nem mondom, hogy nem aggódtam. De sosem azért, hogy felgyújtja a házat, vagy idegeneket enged be, hanem az esetleges balesetekért. Az is igaz, hogy szükség esetén simán becsengethetett bármelyik szomszédhoz segítségért.


Akkoriban még figyeltünk egymás gyerekére is.

2017. nov. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
75%
Én is örülök, hogy a szüleim engedték, hogy magamtól tapasztaljak meg rengeteg dolgot gyerekkoromban. Ha nem így lett volna, ma elég életképtelen lennék... Óvodás (5-6 éves) koromban én is egyedül jártam a játszótérre, vagy a szomszéd utcába a barátnőmhöz. Meg volt beszélve, hogy sötétedésre hazamegyek, és mindig így is történt. A szüleim simán elküldtek a sarki boltba ugyanennyi idősen, ha valamire szükségük volt. Felültem a biciklimre, 5 perc alatt ott voltam, bevásároltam és tekertem haza. 7-8 évesen egyedül voltunk otthon a két kisebb tesómmal nyári szünetben vagy más sulis szünetekben, én vigyáztam rájuk, soha semmi baj nem történt. Lehet, hogy ezek ma felelőtlen dolgoknak tűnnek a szüleim részéről, de szerintem jól tették, hogy így neveltek. Nem nemtörődömségből hagytak egyedül vagy engedtek otthonról, hanem azért, mert megtanították, hogy mit kell tenni, ha baj van, nem nyitunk ajtót idegeneknek, 6 órára hazamegyünk, csak xy utcáig mehetünk el biciklizni, stb., és bíztak bennem, tudták, hogy szót fogadok. 20 éves vagyok, kb. most értem el abba a korba, hogy már inkább felnőttként tekintek magamra, mint gyerekként. Anyukámmal sokszor beszélgetünk a gyereknevelésről, és sok dolog van, amit én máshogy tennék a saját gyereke(i)mmel, mint ahogy a szüleim tették velem. Ők is emberek, sokszor hibáznak, de én is biztosan fogok olyan dolgokat tenni, amit a gyerekem majd nem tart helyesnek. Senki nem tökéletes, a lényeg, hogy a szüleim szeretetben neveltek, bíztak bennem, támogattak, és teszik mindezt a mai napig.
2017. nov. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
60%
Annyira azért nem más a világ, mint 15-20 évvel ezelőtt.:-) Az én gyerekeim is egyedül jöttek-mentek iskolába, már elsősként. Közel volt, egy lámpás kereszteződésben kellett átmenni az úttesten, az első héten gyalog elkísértem őket, utána fölösleges volt. 8-9 évesen simán mentek a haverokkal focizni, kosarazni, biciklizni, ott voltak a közelünkben a sportpályák, vagy busszal a város túlsó végére nyári sporttáborba. Vakációban hazajöttek ebédre, aztán este sötétedéskor. Ahogy megtanultak biztonságosan úszni, nem őrizgettem különösebben a strandon se őket, annyi volt kiadva, hogy élővízben bóján túl ne menjenek, egymásra figyeljenek, és óránként jelentkezzenek le. Úszni nem tudó gyereket persze én se hagynék magára.
2017. nov. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!