Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utólag rájönni, hogy a tökélet...

Utólag rájönni, hogy a tökéletes szüleid/nagyszüleid sokszor felelőtlenek voltak amikor gyerek voltál?

Figyelt kérdés

Történt veled hasonló? Mióta gyerekem van, egyre másra jönnek fel bennem elképesztő emlékek...Ma pl. nem is tudom, miért, eszembe jutott, hogy amikor egyszer a strandon rámtört a víziszony (9-10 éves lehettem) és beleájultam a medencébe, akkor nagyapám vigyázott ránk és miután lepasszolt engem és a 6-7 éves öcsémet a gyerekmedencénél, elment fürdeni a felnőtt részre, egyáltalán észre se vette, amikor beleájultam a vízbe. Nem kis pancsolós medence volt, hatalmas víztengerre emlékszem és arra, hogy ülök a kövön, bámulok magam alá a csillogó víztükörre és egyre jobban szédülök. Nagyon homályos emlék, az sincs kizárva, hogy ennél is fiatalabb voltam.


Vagy amikor nagyszüleim ARO kisteherautó nyitott platóján utaztunk 70-80 km-t a nyaralásra egy zöldséges ládán üldögélve...



2017. nov. 21. 00:54
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
66%
Ha meg egy tini(lány) feltesz itt egy kérdést, hogy elmehetne-e másik városba/koncertre, akkor a legtöbben rögtön hőbörögnek, hogy fú mekkora felelőtlenség, milyen veszélyes, soha nem engedné el a tinilányát. :)
2017. nov. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
60%
4-5 éves gyereket egyedül hagyni utcán, játszótéren, bárhol... nem normálisak. Ha valami történik börtönbe is mehet a drága anyuka, kiskorú veszélyeztetése.
2017. nov. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy meg a féltés környéktől is függ. Nyilván egy üdülőfaluban, kis faluban (nem Borsod mondjuk) kevesebb a veszély, mint Bp. forgalmasabb részein. Ahol én lakom, nem mernék egyedül elküldeni egy gyereket a legközelebbi boltba sem (tervezem az elköltözést, de nem vagyok krőzus sajnos). Közben meg az egyik Zala megyei kisfaluban 8évesen nyáron simán elmehettem anno bevásárolni, mert kb. 1% esélye volt annak, hogy megtámadnak, átvernek, elrabolnak stb. Ahol tizenéves koromban laktunk, folyamatosan fosztották ki, verték a 10-12 éveseket a cigányok bandába verve, meg pl. olyan útkereszteződés is van, amit kb. "halálkereszteződésnek" hívnak, mert olyan szar. Sok esetben nem vattacukorba csomagolás meg túllibsi hozzáállás van a féltés mögött, hanem reális veszélyérzet. Az is igaz, hogy sok szülő nem tudja, mikor kell önállóságra tanítani a gyerekeket.
2017. nov. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy a túlféltés sem jó. De szerintem a világ is megváltozott. Én is egyedül jártam iskolába. Van most ott egy útkereszteződés, ami beláthatatlan, én felnőttként is mindig leszállok a bicikliről és gyalog megyek át nagyon figyelve. Én most nem engedném a gyerekemet gyalog közlekedni ott 7-8 évesen. Persze lehet, ha annyi idős lesz, már másként látom, most még csak 3,5 éves és el sem tudom képzelni. Gyerekként sokat játszottunk az utcán és nem állt fölöttünk senki. De akkor az még földút volt. Mostanra lebetonozták és ahol betonozva van az utca, mindig van aki száguldozik.


Anyósom is sokat emlegette, hogy a férjem húga majdnem beesett a szomszéd pinceablakán, szólnia kellett, hogy üvegezze már be...Amíg nem volt gyerekem, föl se fogtam, hogy ez azt jelentette, hogy a 2 éves kisgyerek szabadon jött-ment az utcában. No, nem is bíznám rá a gyerekemet soha. Szerencsére a férjem is ebben hasonlóan gondolkozik.


Nem hiszem, hogy ok nélkül változott meg a szülők hozzáállása. Még egy generációval feljebb a gyerekek csapatokban terelték a libát a városunk főútján, ami akkor földút volt. Egyrészt sokan voltak, nagyok is, kicsik is. Ma alig lehet átmenni azon az úton, olyan forgalmas. Épeszű szülő már nem engedné meg azt, ami akkor természetes volt.


De mindenben vannak fokozatok. Van amikor valóban jobb a gyereknek, ha megtanulja, hogyan vigyázzon magára. Én mindenesetre megfulladtam volna nagyapámtól, vadidegen emberek mentettek ki a vízből.

2017. nov. 21. 15:37
 25/39 anonim ***** válasza:
43%
16-os 5 évesen már egyedül mentem bevásárolni, és 30 évvel ezelőtt ez tök normális volt, szerintem semmivel se vészelyesebb a világ, az emberek viszont rettegnek, amúgy a mai trendeknek megfelelően én sem hagynám egyedül a játszón.
2017. nov. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
46%

"15ös! Mi vaan?? 4-5eves gyereket egyedül hagynál a játszón..?? Neked tuti nincs gyereked!! Ha mégis akkor nagyon sajnálom szegényt!

Nem is értem hogy képzeled a szitut? Elviszed a játszora es ott hagyod?"


Abban igazad van, hogy kihagytam, hogy a házunk mellett (2 emeletes társasház) volt, és a jelenlegi lakásunk mellett is van. Ha olyan messze van, hogy ELvinni kell a gyereket, nem LEvinni, akkor nem hagynám ott. De a mi házunkbeli anyukák konkrétan úgy kotlanak a padon, hogy a konyhaablakból rálátnának.

2017. nov. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
81%
Dunántúli megyeszékhely belvárosában lakunk, itt 100 éve se terelgettek libát azon az úton, ahol a gyerekeim egyedül jártak iskolába.:-) Lámpás kereszteződések vannak, a suli környékén az egyetlen zebránál, ahol nincs lámpa, iskolaidőben rendszeresen áll rendőr reggel és délután, kőkeményen büntetnek. Az tény, hogy folyamatosan nő az autóforgalom, nem utolsósorban annak köszönhetően, hogy 3 saroknyiról is azzal fuvarozzák a gyerekeket mindenhová. Azonnal észre lehet venni, ha iskolai szünet van, harmadannyi idő alatt eljutok a várostáblától a kapunkig.:-)
2017. nov. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
41%

Egy kicsit jobban hangzik ha a ház mellett van a játszó es az egyik ablakbol rá lát az ember- de már más világ van.

Azota tele vannak a hirek azzal hogy mik történtek azokkal a gyerekekkel akiket akár csak kis időre is magukra hagytak.

4-5 évesen még kicsik hogy teljes nyugalommal egyedül lehessen őket hagyni bárhol. ( arrol nem beszélve ha valoban történik vele valami akkor a szülő mehet a börtönbe!)

A túlzott féltéssel sem értek egyet,mert egy ido után viszont rá kell szoktatni az önnálloságra,stb'- de mindennek meg van az ideje.

2017. nov. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

27-es: Csak nem Fehérvár? Mintha én írtam volna. :-D


Szerintem nem voltak felelőtlenek. Nagyszüleim pl. ugyanabban a kis faluban, ahol én töltöttem a nyaraimat náluk kisgyermekként, nem engedték meg a 16 évvel fiatalabb unokatestvéremnek ugyanazokat. Engem és testvéreimet pl. még nyugodt szívvel engedték el bicajozni az egész faluba, unokatesómat ugyanannyi idősen viszont az utcában is csak majdhogynem felügyelettel. Több az autó, és a figyelmetlen sofőr. Minket simán elküldtek a pár utcára lévő kisboltba. Annó a kisbolt melletti kiskocsmában a "nagyöregek" üldögéltek egy fröccs mellett és mindenki ismert mindenkit. Ma már fiatal kis hülyegyerekek ülnek ott, randalíroznak, ordibálnak, így nyilván egy gyereket megint nem lehet odaküldeni egyedül.

2017. nov. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
61%
Egészen addig fogod normálisnak tartani lenn hagyni egyedül egy 5 éves gyereket, amíg nem történik valami rossz. Ha nem történik semmi baj, az nem a te igazadat jelenti, hanem hogy szerencsés vagy, egyelőre. Jópár dolog történt már nálunk, amiből nagyon nagy baj lehetett volna, ha nem vagyok ott.
2017. nov. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!