Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utólag rájönni, hogy a tökélet...

Utólag rájönni, hogy a tökéletes szüleid/nagyszüleid sokszor felelőtlenek voltak amikor gyerek voltál?

Figyelt kérdés

Történt veled hasonló? Mióta gyerekem van, egyre másra jönnek fel bennem elképesztő emlékek...Ma pl. nem is tudom, miért, eszembe jutott, hogy amikor egyszer a strandon rámtört a víziszony (9-10 éves lehettem) és beleájultam a medencébe, akkor nagyapám vigyázott ránk és miután lepasszolt engem és a 6-7 éves öcsémet a gyerekmedencénél, elment fürdeni a felnőtt részre, egyáltalán észre se vette, amikor beleájultam a vízbe. Nem kis pancsolós medence volt, hatalmas víztengerre emlékszem és arra, hogy ülök a kövön, bámulok magam alá a csillogó víztükörre és egyre jobban szédülök. Nagyon homályos emlék, az sincs kizárva, hogy ennél is fiatalabb voltam.


Vagy amikor nagyszüleim ARO kisteherautó nyitott platóján utaztunk 70-80 km-t a nyaralásra egy zöldséges ládán üldögélve...



2017. nov. 21. 00:54
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Engem apukám a kád és a wc közé beejtett amikor pár hónapos voltam. Olyan is volt, hogy hordozóba feküdtem és amikor leült a vodafoneba intézni a dolgokat mag mellé lerakott és ott felejtett aztán amikor feltünt neki vissza szaladt értem. Nagyon sokszor elhagytak.
2020. ápr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

Hát ez is elég durva...

Férjem és én mindig úgy vettük ki a kisbabánkat a kádból, hogy szorosan magunkhoz öleltük. Egyszer láttam, ahogy anyósom kivette, pár hetes volt, fogta a kis újszülöttet, csuromvizesen a tenyerén egyensúlyozta, nehogy összevizezze a ruháját és messzire eltartotta magától és úgy lendítette el a babát a pelenkázóig. Na onnan kezdve résen voltam és többé nem engedtem, hogy fürdesse.

2020. ápr. 23. 18:48
 33/39 anonim ***** válasza:
34%
Hát igen figyelni kell. Apukámat amióta tudom a storyt állandóan azzal szivatom hogyha lesz gyerekem nem fürdetheti.
2020. ápr. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
0%
én nem érzem úgy,hogy felelőtlenek lettek volna a szüleim.Sokkal másabb világ volt akkor,mikor a 80-as években gyerek voltam,és másabbak voltak a gyerekek.Nekem fiam van,én nő vagyok, a lányok általában hamarabb érnek.Nekem van egy ikertesóm,mi mindenhova csak ketten mehettünk,ebből volt is vita néha.Kisvárosban nőttem fel,naponta kb öt autó ment el az utcánkban,nem volt mindenkinek.Ilywnkor félreálltunk.Nem is száguldoztak annyira.Mi reggei után kimentünk,ebédre hazamentünk,utána megint el,aztán sötétedésre haza.Szomszédoltunk mindig.Hét évesen egyedül jártunk suliba bicajjal,meg mindenhova,két km-re volt.Voltunk otthon egyedül,bár nem egész napokat.Tesóm 14 évesen két hétig egyedül volt otthon,most ezt el sem tudnám képzelni a fiamról,bár még csak 11.Nálunk tavasszal kezdődött az önállósodás a karantén idején,addig nem is volt egyedül soha itthon.De akkor dolgozni kellett,boltba menni.Bár akkor sem egész nap volt egyedül,max. 3-4 órát,megoldottuk úgy.
2020. nov. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
80%
Azt azért ne feledjük, hogy pont az a generáció félti túl a gyerekét, aki annak idején 5 évesen egyedül ment el a boltba!
2020. nov. 25. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
35-ös, ebben is van valami. Nem is olyan régen szintén volt egy számomra megdöbbentő eset. Van egy kedves pótmamánk, aki igazi kincs, mivel a nagyszülők egy része az ország másik végében, más része pedig már nem él. Legutóbb, amikor pár órára nála hagytam a gyereket, arra értem vissza, hogy a pótmama kijött nekem kaput nyitni, előrementem, a 6,5 éves gyerekem áll egy szék szélén egyensúlyozva a gáztűzhely mellett és boldogan kevergeti a rotyogó levest. Azóta nem merem otthagyni. Csak egy picit kellett volna megbillenni a székkel vagy csak úgy simán, nagyjából pont fejjel zuhant volna bele a tűzforró lébe vagy az egész testére borult volna a forró lé. Nem hiszem el, hogy képes volt odaállítani egy kicsi gyereket a forró levest kevergetni!!! Én soha nem engedem a tűzhely közelébe, akkor se, ha még nyugodtan kevergethetne, mert még csak épp langyos. Nem! A tűzhely tiltott. Az a baj, hogy egy szót se szóltam, mert tudtam, ha kinyitom a számat, egy életre összeveszek a pótmamánkkal és ezt nem akarom. De tudom, hogy erről még beszélgetni fogok vele, mert így nem merem nála hagyni. Nekem kiskoromban a karomról égett le nagy tenyérnyi területen a hús, mert forró levest tett az ingatag lábú asztalra nagynéném, aki épp rám vigyázott. Mondta, hogy ne játsszak az asztal alatt, mert felborulhat, de még csak 5 éves voltam...És persze rám borult és leégette a húst is rólam. Akkor azt hittem, megver, olyan idegesen öltöztetett, rángatott közben. Nagyon sok hét volt, mire benőtte az égett húst a bőr. Szinte a fél alkarom leégett. Irix spray-el kezelte anyukám és minden fújásnál újraéltem a pokoli fájdalmat, amikor rám zúdult a forró lé. Hogy ma nincs nyoma, az azért van, mert az Irix egy csodaszer.
2020. nov. 25. 12:07
 37/39 anonim ***** válasza:

36/36: Az rendben van, hogy félted a gyereked, nem engeded billegő széken állni, forró levest kavargatni. Még az is, hogy a te emlékezetedben a kiskori forrázásod sokkal nagyobb sérülésnek tűnik, mint valójában, de azért felnőttként ne ess már túlzásokba.

Vannak ismerőseim akik forrázásos balesetet szenvedtek kiskorukban, éa magam is felnőtt koromban. A kézfejemtől a könyököm fölöttig volt forrázásos sérülésem. Több hónapig tartott mire begyógyult, pedig nem volt égett hús, csak mély másodfokú égési sérülés és emiatt bőr eltávolítás. Olyan sérülésnél amiről te írsz, kórházba kerülsz, főleg kisgyerekként és az Irix bármennyire is csodaszer, ilyennél nem használ, sőt nem is használható. Egy olyan égési sérülés amiről te írsz, ("Nagyon sok hét volt, mire benőtte az égett húst a bőr. Szinte a fél alkarom leégett.") semmilyen kezeléssel nem múlik el nyomtalanul.

2020. nov. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:
Na már megint valaki, aki jobban tudja, mi történt, nálam. Nyilván nem tudom biztosan, hány hétig gyógyultam, és nem, nem kerültem kórházba, de képzeld el, hogy a nyers hús látszott, mert teljesen leégett a bőr. Nem kellett bőrt eltávolítani, mert nem volt bőr és biztos lehetsz benne, hogy nem állt meg a forrázás a bőröm szintjén. Az egész alkarom be volt kötözve, nagyon pici nyoma van, nekem is keresni kell, tenyérnyi nagyságú, ahogy írtam. Nem tudom, hogy nálad mi az égett hús, nekem bőven elég, hogy leégett rólam a bőr és kint volt a húsom.
2020. nov. 25. 17:56
 39/39 anonim ***** válasza:
64%

Na, már megint valaki, aki minél többet ír, annál súlyosabb a sérülése.

Igen, látszik a nyers hús az égésnél, de bizony el kell távolítani a körülötte elhalt bőrt ami foszlányokban lóg a karodon egy ilyen nagy kiterjedésű és súlyosságú égési sérülésnél. És nem, nem kezelik Irix sprayvel.

Gondolom, te olyan hősies voltál már olyan kicsi korodban is, hogy mindezeket minden fájdalomcsillapító nélkül csináltad végig.

Csak legalább igazi égéssérülteknek ne meséld ezt!

2020. nov. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!