Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szeretnétek, mi legyen a...

Mit szeretnétek, mi legyen a (jövendőbeli) foglalkozása a feleségeteknek?

Figyelt kérdés
2010. jún. 1. 09:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
75%
Pszichológus leszel, és azzal jössz, hogy nem ebből fogtok meggazdagodni? Mindjárt sírva fakadok a helyzetedtől. A pszichológusok qrva jól keresnek.
2010. jún. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
71%
OFF:Lehet hogy jól keresnek, csak nem a kezdők...addig qva hosszú az út:) én benne vagyok szóval átlátom a helyzetet...:) de szerintem most nem ez volt a kérdés
2010. jún. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Kezdőként ki keres jól? Szerintem senki.
2010. jún. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ha veszekedni akarsz köss a betonba. köszi:)
2010. jún. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

én nő vagyok de azt mondhatom soha nem találkoztam még olyan férfival, aki azt nézte volna, hogy a párjának jó munkája legyen. bármelyik férfi ismerősömet nézem (a barátnőim férjeit is) az mindegyiknek fontos volt, hogy kedves, helyes, nőis nő legyen a párja, aki lehetőség szerint valmai finom kaját is össze tudjon dobni. :) ahogy erről már beszélgettünk a csajokkal a munka soha nem volt szempont a pasiknál. mármint a nő munkája. pedig van olyan barátnőm, aki orvoslátogató,már a 3. (vagy hanyadik) suliját végzi a középiskola után, szóval nem sötét, buta hölgyeményekről van szó, akik csak azt tudják megvillantani, hogy jól néznek ki... :)

én azt látom, hogy igen, nekünk nőknek nem mindegy (leendő) párunk milyen munkát végez. de én még nem találkoztam olyan férfivel, akit ez érdekelt volna.

2010. jún. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyezném, feleség/anya vagyok. Amikor az ember végez az egyetemen/szakiskolában, vagy amikor férjhez megy, nem tudhatja, milyen munkája lesz 40 évesen. Én pl. kutatóként indultam, aztán szakújságíró lettem, és vlsz. tanárként folytatom a gyerekek miatt, aztán később szeretnék tényleg kutató lenni. A diplomám pedig ugyanaz maradt. Ezen kár agyalni. Orvos is lehet kórházi, ügyelős, műtős, szakmailag sikeres, de elfoglalt asszonyka, és gyerekeit szépen nevelő, isteni sütiket sütő háziorvos/gyerekorvos feleség. Fodrász-kisasszony is kerülhet olyan helyzetbe, hogy hétvégén dolgoznia kell (pl. bulira, esküvőre). Mi az, hogy nőiesebb állás? Aki nem traktorvezető, vagy aki eleve háztartásbeli. Ekkora hímsoviniszta kérdést rég láttam.
2010. jún. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én értelmezem félre, de szerintem a kérdező inkább arra volt kíváncsi, hogy ha egy bizonyos foglalkozáshoz egyfajta mentalitást, életszemléletet párosítunk, akkor mit szeretnél? Gondoskodó anyukává váló óvónőt vagy aggodalmas orvost, karrierista, nem nagy családra vágyó menedzsert... sztereotípiákkal kifejezni, milyen feleségre vágynátok...
2010. júl. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Tényleg van a kérdésben egy kis hímsovinizmus – gondoljunk bele, fordítsuk meg! „Milyen foglalkozású férjet szeretnél?” Ugye mekkora lenne a felháborodás, ha az emberek nem azt válaszolnák, hogy becsületes műtősfiú vagy csóró egyetemi hallgató, esetleg tanár, közalkalmazott legyen, hanem ügyvéd, nőgyógyász, vállalatigazgató, étteremtulajdonos, stb. stb. El tudom képzelni, mi mindennek elmondanák akkor a sztereotip módon válaszoló nőket. Itt meg ugye az a kérdés, hogy mennyire gondoskodó kis feleséget akarnak a férfiak, és bújtatottan benne van a csúnya „karrierista” nőkben keltett lelkiismeretfurdalás (biztos nem látják el úgy a családjukat). Pedig a férfi=pénzkeresőgép (erre ugye mindenki felháborodik) + nő = házicseléd (ezt legtöbben foggal-körömmel védik) szemlélet az EGY tőről fakad!!!!!!


Az nekem is szemet szúrt, hogy egy pszichológus miért ne keresne sokat? 5 ezer/óra minimum, Pesten 10 fölött is van. Bocs, én nem sajnálkozok. (Főleg hogy sok pszichológus meg sem érdemli, mert csak hümmög-bólogat-mosolyog - remélem, Te nem leszel olyan...Remélem Tőled nem úgy megy haza az ember, hogy kidobta a pénzét...) Bár tudom, hogy nem a nagy keresetekkel kezdődik.


10.54-nek egy hatalmas elismerő vállveregetés!!!! Példa lehetne a gondolkodásod sokak előtt! Bárcsak több olyan FÉRFI lenne Magyarországon, aki így látja a dolgokat, mint Te!!!!

2010. júl. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
"aki lehetőség szerint valmai finom kaját is össze tudjon dobni. :)" - én pl. nőként nem vagyok egy konyhatündér, nem szeretek főzni. Nem vágok fel vele (miért tenném), de nem is hiszem, hogy jobban kéne szégyenkeznem, mint egy főzni nem tudó férfinak!!!! A legtöbb kapcsolatomban ez nem volt probléma, és a jelenlegiben sem az. Párom fontosnak tartja, hogy ő is megtanuljon főzni, és elég sok dolgot már tud is. Felváltva vagy együtt főzünk, esetleg néha rendelünk kaját.
2010. júl. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Nagyon köszi! Ma 12.38-kor válaszoló: tényleg ezért tettem fel a kérdést, mellesleg nő vagyok, és nem akarok senkiben lelkiismeretfurdalást kelteni, de még a sztereotípiáktól sem ijedek meg...remélem ti sem. Köszi.:-)
2010. júl. 18. 18:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!