Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy anyának joga van terorizál...

Egy anyának joga van terorizálni a gyerekét? Aki mindig segit neki.

Figyelt kérdés

2 szintes lakásban lakunk,mi a pince részbe,külön kaja,fözés,stb.Rezsibe leadunk 20 ezret havonta,mellette ha javitani,felújitani való van azt is megcsinálja a fia.Mégis csesztett minket,mert nincs pénze,saját magát veri adóságba.És rajtunk veri le.Hogy lehet ezt megoldani?Addig vagyunk jók mig kell neki valami.Ha nekünk kell segítség nem kapunk.Oldjuk meg.Ha nem segítünk akkor az a válasz el lehet költözni,de sajnos nem állunk úgy,hogy lakást vegyünk vagy béreljünk.Nem sokára megszületik a kislányunk.És nem veszi ezt sem figyelembe.

Ja a lényeg csak azért viselkedik igy,mert nem érettségizett,és diplomás a fia.Másik fiát meg mindenben segítí,aki leszarja magyarán az anyját,hogy van-e gondja.

Ha tudtok adjatok tanácsot.Köszönöm.


2010. jún. 3. 06:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem nincs más megoldás, mint elköltözni vagy csöndben maradni.

Olyan nincs, hogy nem "nem állunk úgy,hogy lakást vegyünk vagy béreljünk": sok más fiatal (és idösebb) embernek nincs más lehetösége, mint az albérlet. Ha a szülönél laktik havi 20000!!!!!!!! Ft-ért, akkor legyetek csöndben és örüljetek, hogy megengedi, hogy nála lakjatok és majdnem ingyen használjátok a lakását. Milyen segitséget vártok még?!?!??

A másik, hogy ha ennyire nincs pénzetek, akkor minek szülsz gyereket, MIELÖTT egyenesbe jönnétek? A normális sorrend az, hogy ELÖSZÖR elköltözni a szülötöl, rendes lakást keresni, megfelelö munkával valamennyi pénzt összespórolni és CSAK UTÁNA gyereket vállalni.

2010. jún. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%

A hiba az összeköltözésben rejlik...:-S

tudod "anyóstól olyan messze kell költözni, hogy ne tudjon átmenni házi papucsban"

Mivel ezt nem tudjátok megvalósítani, muszáj nyeljetek...


habár én inkább dupla melóért albérletet fizetnék, ha ennyire megkeserítenék az életemet:-S

2010. jún. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
81%
Az anya helyében én is azt a gyerekemet segiteném, aki tanult, rendesen dolgozik és megél a saját keresetéböl és nem rajtam élösködik, nincs semmilyen végzettsége meg rendes munkája, az én nyakamra szüli a felesége a gyereket, ahelyett, hogy dolgozna, keresne magának lakást, és nem 20000 Ft-tal akarná kiszúrni a szemem.
2010. jún. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Egy anyának kötelessége segíteni a gyerekét, lakhatásilag is.
2010. jún. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Nem ennyivel szurjuk ki a szemét,mert amiket itthon csinál a két kezével nagyon sokba kerülne az anyjának a munkadij.Pl:kerités,terasz csinálás vagy bármi bojler ha elromlik vagy más!Ha be kell menni érte beviszi vagy haza hozza.Sőt pénzben is segitünk mi adunk kölcsön.Most jött haza külföldről nem kereset túl jól,de a saját adóságunkat kifizettük van még egy amire el van téve pénz,de most nem előnyös kifizetni.Másik,hogy a másik fiát is mi segitettük eddig,sőt még van két testvére azt is.Plusz mi amit főzünk mindig esznek ők is belőle.Teljesen külön vagyunk kaja ilyesmi téren.A tanulás meg már elment bánja is,de mégis abból a kevesebb pénzből mi segitünk mindenkit forditva,mégha nem is pénzileg,de másban is lehetne vissza adni a segítséget.Arról meg nem tehet,hogy nincs jelenleg állása és haza kellett jönnie.Nem úgy szülök,hogy másnak a nyakára,mert mindig eltartottuk magunkat és segítettük a többieket,de ez forditva mért nem érdemeljük meg.Munka nélkül,hogy tudnál,miből,tudnál elmenni albérletbe?Az meg aki azért bánik jobban a másik fiával mert fősuliba jár az szágyelje magát.Nem csak azt kell nézni,ha valaki dolgozik és eltartja magát,lead pézt,mert használja pl:vizet,áramot.És még ez felett megcsinálja,rendben tartja,felújitja a lakást és nem elég!Ezt ne mondja nekem senki!
2010. jún. 3. 08:48
 6/27 anonim ***** válasza:
63%

ma 08:42-es: egy anyának ADDIG kötelessége segiteni a gyereket, amig az nem tud egyedül megélni. Nehogy már egy felnött gyereket az anyának kelljen eltartania, ez a kötelesség CSAK addig tart, amig a gyerek tanul. Ha lusta tanulni meg nem akar dolgozni, akkor ne a szülö kötelesége legyen már egy naplopót eltartani!!! Ez tipikusan egy élösködö magatartás.


DE HA A GYEREK elvárja a szülötöl, hogy eltartsa, akkor a szülö ugyanennyi joggal elvárhatja, hogy a gyerek alkalmazkodjon hozzá és segitsen otthon, csinálja meg amit csak lehet, és FÖKÉNT ne szüljön még gyereket is a szülö nyakára.

2010. jún. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Ja és a másik fia tanul most fog végezni,de viszont nem keres úgy van albérletbe,mert ő nem hajlandó kollégiumba menni vagy itthonról bejárni.Plusz ő kapot kocsit amit az anyja fizet.Az anyja áll neki mindent,cserébe annyit nem tesz meg,ha haza jön,hogy "anya megcsinálom neked ezt vagy azt."Az én párom megkereste a kocsija árát.Nem más fizette.És szivesen segít,de mindennek van határa.Hogy bármit csinál,ha a csillagos eget lehozza akkor sem jó!És azért mert nem tanult,mikor lehetett.De ezenkivül mindig megéltünk és nem más nyakán.Nem érdemel meg annyit,hogy ha van hely akkor ne kelljen albiba vagy házat venni.10 éves kora óta megcsinálja,és megjavitja a dolgokat a ház körül.Festéstől kezdve minden.Nem hiszem el,hogy ezt írtátok komolyan!
2010. jún. 3. 08:56
 8/27 anonim ***** válasza:

Kötelessége segíteni a lakhatásban alatt azt értettem, hogy anyagilag segíteni az elköltözést nagyobb összeggel, vagy ingatlannal, ha ezt nem tudja kivitelezni akkor lelkiekben még nagyobb támaszt kell nyújtania, de ez az apára ugyanúgy igaz.


Én nem vállalnék be gyereket, a helyében, azt nem értem miért kellett ilyen bizonytalan helyzet mellett.

2010. jún. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Miről beszélsz? Nem tartattják el magukat, mivel fizetik a rezsit és sok dolgot megcsinálnak a ház körül! Ez nem eltartás! Ha meg egy szülő úgy érzi,hogy "a nyakára szüli a gyereket",akkor az egy önző disznó! Nem jókedvükből költöztek haza!

kérdező: Valahogy bekkeljétek ki az időt,míg nem tudtok elköltözni! Lehet meg kéne próbálni,h minden költséget elfeleztek,hátha úgy jobb lesz anyósnak. Sajnos egy szintig muszáj alkalmazkodni!

2010. jún. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Tisztelet a kivételnek,de nem tudtok olvasni!Egyszóval nem írtam,hogy élősködő és nem dolgozó.Az most más tészta,hogy haza kellett jönnie és még per pillanat nincs munkahelye,de most is maszekol!Van kis pénz félre téve most is.De mindig kéri kölcsönbe az anyja,oda adja,de miből fizeti vissza amikor el van maradva,mert olyanokra költi a pénzt ami ráérne vagy felesleges!És nem a csekkjeit fizeti be.Küldte haza a pézt,mert nem volt fára valója.Soroljam még?!Keres 200-300ft között és nem tud kijönni.A párom külföldön keresett ennyit és távol volt,nehéz munkával.De kiment és kifizette az adóságait,meg segitette a családját.Akkor mért kell így viselkedni vele?
2010. jún. 3. 09:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!