Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szuleimnek?...

Hogy mondjam el a szuleimnek? Kitol kerjek segitseget?

Figyelt kérdés

14 eves vagyok,lassan 1 eve depresszios.

Es nem,nem csak bebeszelem.

Ha valaki esetleg megis ketelkedik,irjon uzenete es elmeselem..

Egy kis faluban lakok,az iskolaban nincsen pszhiologus,a szuleimnek pedig felek elmondani.

Barataim nincsenek.

Vagyis..van egy baratnom,de nem tudom hogy mondhatnam ezt el neki.

Nem szeretem ha sajnalnak,vagy szomoruak miattam,legfokepp ezert nem a szuleimnek szeretnem elmondani.

Valahonnan segitseget szeretnek kerni..

Vagdostam magam,de rovid ideig,azota letettem a penget,rajottem hogy nem megoldas.

Szoval..mit tegyek?

Van ebbol kiut?


2018. jan. 4. 19:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Írd le nekem privátban
2018. jan. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
87%

pszihológus


nem vicc, sokat tudna segíteni

2018. jan. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Van. Beszélj valakivel jó lenne ha a szüleid tudnák, hogy valami nincs rendben és elmesélnéd nekik, hogy mi a gond. Lehet elég lenne az is, hogy anyukáddal vagy apukáddal átbeszélitek. Tudom, hogy elkezdeni a legnehezebb de utána belelendülsz.Nem hinném,hogy sajnálnak csak aggódnának érted. Lehet utána nem lesz szükség pszichológusra sem.De ha semmiképpen nem szeretnéd nekik mond el barátnődnek ha teljesen megbízol benne meséld el neki. Biztosan ő is elmondja, ha van valami amit nem tud egyedül megoldani.
2018. jan. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

Van kiút, de ahhoz segítséget kell kérned. Ne félj elmondani a szüleidnek!

Mondjuk ha valóban depressziós vagy, annak olyan tünetei vannak, amit a szüleidnek eleve észre kellene venniük.

Vagy először beszélj az osztályfőnököddel, vagy egy másik tanároddal, akiben úgy érzed megbízhatsz.

2018. jan. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is leírhatod ha az segít. :)
2018. jan. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Ne privátban írj, hanem ide írd le, hogy honnan van a diagnózis: te állapítottad meg, vagy szakember? Ha csak te, akkor ne beszéld be magadnak!


Lehet, hogy egyszerűen csak kamasz vagy. Nehéz időszak, de elmúlik.


Persze, hogy van kiút, látod, hogy magadtól is letetted a pengét!


Beszélj a szüleiddel. Amikor valami nyugisabb helyzetben (pl. hétvégén, amikor több idő van beszélgetni) valahogy szóba jön a téma (hozd szóba te valami film vagy ilyesmi kapcsán), mondd el nekik, hogy mi van veled. Mondd el azt is, hogy nem szeretnéd, hogy sajnáljanak, vagy szomorúak legyenek miattad, de jó lenne, ha segítenének megtalálni a kiutat és végig is menni rajta. Ismernek, szeretnek, szívesen fognak segíteni, bízz meg bennük! És ne tolj ki velük, hogy nem hagyod, hogy segítsenek a saját gyereküknek, akinek csak boldogságot kívánnak, semmi mást. Ne hagyd, hogy csak akkor tudhassák meg, hogy mi van, amikor esetleg méginkább magad alatt leszel, mert csak annál nagyobb lesz a lelkiismeretfurdalásuk, hogy miért nem segítettek már hamarabb.

2018. jan. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Én is azt javaslom, hogy mondd el a szüleidnek. Gyerekorvoshoz el tudsz menni önállóan is, nyilván vannak fizikai tüneteid is, mondj el neki mindent, ő tud tanácsot adni, hová fordulhatsz. Pszichiátriai gondozókban többnyire van klinikai szakpszichológus, szerencsés esetben gyermekpszichológus is, akihez járhatsz, ha indokolt.
2018. jan. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Probalom titkolni..

Ha megkerdezik hogy mi a baj ravagom hogy semmi,nem merem elmondani.

Azt sem akartam elmondani hogy osszevesztem a barataimmal.

Mert nem akarom hogy tudja hogy maganyos vagyok,es a suliba is egyedul vagyok.

Probalok mindig mosolyogni,nevetni,de belul legszivesebben sirnek..

2018. jan. 4. 20:26
 9/17 anonim ***** válasza:
29%
De, van iskolapszichológus, minden iskolának van, csak nyilván több iskola tartozik hozzá. Valahogy tudd meg az elérhetőségét.
2018. jan. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

De nalunk nincs,vagyis nem hallottam meg rola..

Amugy altalanosba jarok,szoval meg nem gimi.

2018. jan. 4. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!