Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szuleimnek?...

Hogy mondjam el a szuleimnek? Kitol kerjek segitseget?

Figyelt kérdés

14 eves vagyok,lassan 1 eve depresszios.

Es nem,nem csak bebeszelem.

Ha valaki esetleg megis ketelkedik,irjon uzenete es elmeselem..

Egy kis faluban lakok,az iskolaban nincsen pszhiologus,a szuleimnek pedig felek elmondani.

Barataim nincsenek.

Vagyis..van egy baratnom,de nem tudom hogy mondhatnam ezt el neki.

Nem szeretem ha sajnalnak,vagy szomoruak miattam,legfokepp ezert nem a szuleimnek szeretnem elmondani.

Valahonnan segitseget szeretnek kerni..

Vagdostam magam,de rovid ideig,azota letettem a penget,rajottem hogy nem megoldas.

Szoval..mit tegyek?

Van ebbol kiut?


2018. jan. 4. 19:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg emailben is elérhető, akár névtelenül is írhatsz neki, valamennyit biztos tud segíteni úgy is. Nézz körül az iskolád honlapján, az iskolában az orvosi szoba környékén olvasd el a kiírásokat, a faliújságokat, stb. Valahol ott lesz a neve, a címe, hogy mikor találod őt ott személyesen a suliban. Keresd meg őt így vagy úgy! Nem vagy egyedül a problémáddal, tudjál róla, sok ilyet látott már ő, és fog is tudni segíteni.
2018. jan. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

"Probalom titkolni..

Ha megkerdezik hogy mi a baj ravagom hogy semmi,nem merem elmondani.

Azt sem akartam elmondani hogy osszevesztem a barataimmal.

Mert nem akarom hogy tudja hogy maganyos vagyok,es a suliba is egyedul vagyok.

Probalok mindig mosolyogni,nevetni,"


Jó, eddig ez volt a módszered. Egy ideig biztos be is vált, azért csináltad ugyanúgy tovább. Na de most már az a helyzet, hogy:


"de belul legszivesebben sirnek.."


Ez azt jelzi, hogy épp itt az ideje, hogy változtass a stratégiádon. Beszélj a szüleiddel!

2018. jan. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
24%

Nem mered elmondani?

Ehhez nem bátorság kell! Hanem őszinteség!

Ahhoz kell a bátorság, hogy a szüleidet félrevezesd, és színészkedj. És a mosolygós kislány szerepét játszd. Ez képmutatás.

Ha megszokod, nem lesz sem barátod, sem partnered. Látszik ugyanis rajtad, hogy a mosolyod kényszeredett, nem őszinte. Messziről virít rólad, hogy baj van. De te letagadod.

Nem kellene.

De az is különös, hogy senki nem vette észre rajtad, és elfogadta a füllentésedet, hogy minden rendben.


Két gondolatébresztő idézettel toldanám meg:


"Mindnyájunknak négy arca van.

- Egy, amit mutatunk.

- Egy ami létezik.

- Egy amit igaznak tartunk.

- És egy, amelyik igaz. "


"A nevelés nem csak elveken és okos taktikán múlik, mert elsősorban a lényünkkel nevelünk. A nevelés: titkos metakommunikáció. Ami jó benned és tiszta, és ami rossz és koszos, továbbadod. A gyerek remegi félelmeidet, aggódja az aggodalmaidat - de éli a nyugalmadat és derűdet is - ha valódi."


Müller Péter

2018. jan. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
20%

Írj ha gondolod, meg hallgatom. És ha tudok segíteni segítek.

Nem tudom miről van szó, de nekem is van sok bajom.

2018. jan. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is leírhatnád.

Szerintem mondd el a szüleidnek. Legalább a lényeget, amit ide írtál. Ha mondjuk pszichológushoz akarsz menni, arról tudniuk kell. Tudom, hogy nehéz, én is túl vagyok ezen. Járok is pszichológushoz, és segít.

16/l

2018. jan. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Szüleimnél a faluban volt pszichológus. Önkormányzati, sokat foglalkozott a gyerekekkel, akiknek a szülei nem tudták kicsengetni a drága orvosi kezelés árát. Nálunk úgy volt, hogy 3 falu összefogott és közigazgatásilag összetartoztak, így jutott minden. Falugondnok, gyerekvédelmis, pszichológus. Érdeklődj az önkormányzatodnál, hogy nálatok van-e agyturkász.
2018. jan. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Beszélj a háziorvosoddal, ha a szüleiddel nem akarsz és az iskolapszichológust sem találod meg.

Vagy hívd fel a Kék vonalat: 116-111 (lehet, hogy 06-1 számok is kellenek elé)

Interneten is elérhetők:

[link]

2018. jan. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!