Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az normális ha 14...

Szerintetek az normális ha 14 évesen dolgozni akarok?

Figyelt kérdés

Azon töröm a fejem minden nap hogy mennyem már dolgozni! Keresni pénzt amiből vehetek a családomnak dolgokat és amiből rakhatok pénzt későbbre pl:.Ha isten őrrizen valakivel történeik valami vagy ha nagyobb leszek akkor beledudjak kezdeni a HÁZÉPITÉSBE ! Apukám 14 éves korátol dolgozzik ! Anyukám 20 éves korátol ! Mindkét nagyim 5.osztályos korátol (én is meglepődtem ) Az egyik nagyapám állatokkal foglalkozott mig a másik Bányába dolgozott ! Nem azért akarok dolgozni mert mi szegények lennék mert nagyon jól állunk anyagilak és ezt visszafogottan mondom, hanem azérrt mert örömet akarkk szerezni nekik ! Ez normális ?

14/F(Roma)


2018. jan. 8. 23:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
78%

Külföldön élünk, itt 13 éves kortól kezdhetnek dolgozni a gyerekek. Az enyém is alig várta, hogy kezdhessen. 14 éves most, egy éve hord ki ingyenes ujsagot. Eleinte nagy volt a lelkesedés, mára alább hagyott, hiszen nem gondolt bele, hogy rossz időben is mennie kell, ha fáradt is mennie kell, de csinálja továbbra is. Nem lesz milliomos belőle, de megtanulja a pénz és a munka erteket, azt, hogy bizony dolgozni kell, ha valami extrat szeretne.

A te szüleid is biztosan nagyon büszkék lesznek rád, ha még diakkent dolgozni kezdesz, barmi is legyen akkor a munkád.

2018. jan. 9. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
73%

Valaki jól mondta fentebb, kizárólag nyári szünetben már 15 évesen is végezhetsz diákmunkát - persze, feltéve, hogy vannak olyan munkák, ahova fiatalon keresnek. :) Bp-en könnyű ilyet találni, vidéken nyilván nehezebb, de nem lehetetlen.


Viszont abban igaza van a korábban válaszolóknak, hogy neked most a suli a munkád. Azt csináld meg 100%-osan, hogy a szüleid büszkék lehessenek rád, és kitörhess abból, amiben nekik kellett felnőniük, ami rákényszerítette őket, hogy ilyen korán dolgozzanak tanulás helyett.

Ha jól tanulsz, az később megtérül, sokkal több lehetőséged lesz jó munkát találni, ami jól is fizet.

2018. jan. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
58%
A tanulás ezer fontosabb a te korodban, de még később sem árt. Minél jobban tanulsz, annál könnyebb jobb állást találni, ahol nem bagóért fogsz dolgozni a nyugdíjadig, hanem többet kapsz. Sokkal többet tudsz majd félrerakni, mintha 14 éves korodtól dolgoznál. A társadalmi és családi megbecsülésről már nem is beszélve. Biztos, hogy büszkék lennének rád, ha többre vinnéd, mint a szüleid nem?
2018. jan. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
50%
Nem, ez egy baromság. Elcseszed az életed ha nem tanulsz. Mindig csak kuli munkád lesz és nyomorogni fogsz.
2018. jan. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább azzal szereznél nekik örömet, ha tanulnál és jó munkád lenne.

Egyébként gyerekként én is arra vágytam, hogy dolgozzak. Most felnőttként meg inkább lennék iskolás :)

2018. jan. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%
Jobban járnál, ha az iskolát akarnád ennyire, mert kegyetlen a helyesírásod :(
2018. jan. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Kedves jelentgető! A cigány szó teljesen elfogadott, és még nem is rasszista! Mielött jelentgetni tetszik.javaslom nezzen utanna a dolgoknak! Gondolom ez bántott téged. Nem kell álszentnek lenni!
2018. jan. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
67%

#17 Nem én vagyok a jelentgető, de minden rasszizmustól függetlenül, tessék megtanulni, hogy a roma és a cigány nem feltétlenül ugyanaz. Ha a kérdező romát írt, akkor ő roma, és kész. :)

Ugyanígy egy oláh cigányt nem fogsz leromázni, mert jobb esetben vérig sértődik, rosszabb esetben elkeni a szádat. :)

2018. jan. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
71%

1, nyilván én addig amig valaki megpróbálja elkenni a szamat, addig en malmozni, vagy sakkozni fogok!

2, mielött oktatni kezd, tessék utána nezni a dolgoknak! Es nem, nem a gyakotin, es nem is biszem-ba▪szom wikipedian!

2018. jan. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
68%

#19 Diplomás romológus vagyok, bocs. Nyilván gyk-n meg wikipédián nézek utána. :D

De biztos te vagy az okosabb, sebaj.

Kérdéshez nem tartozik, témát lezártam. Segíteni akartam, de ha hisztizel inkább, szíved joga. :)

2018. jan. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!