Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem ennek sosem lesz...

Úgy érzem ennek sosem lesz vége, mitévő legyek?

Figyelt kérdés

3 gyermekem van, a férjemmel egy háztartásban élünk, de szinte csak én nevelem őket. Évek óta válófélben vagyunk, de nem lépünk egyről a kettőre.


Azzal fenyeget, hogy elveszi tőlem a gyerekeket, vagy, hogy kidob a lakásból. Önkormányzati lakásban lakunk, ami az anyósom nevén van. Sajnos csak alkalmi munkáim vannak, mert ha beteg a gyerek nekem kell otthon maradni vele, a legkisebb óvodás, a 2 nagy már iskolás, de lázasan őket sem hagyom szívesen egyedül.


A férjemre ebben nem számíthatok, soha nem viszi iskolába és óvodába sem a gyerekeket. Tanárokat, óvónőket es az orvost sem ismeri.


Ő elég jól keres általában, nekem az a pénz van, amit a gyerekek után kapok, plusz egy kevés, ha van valami munka, mégis hónap végére tőlem kér pénzt, vagy a gyerekektől, vagy ismerősöktől.


A rezsin kívül semmit nem fizet; a gyerekeknek nem vesz ruhát, iskolakezdésbe nem segít be, ételnek általában maximum pizzát vagy gyorskajat hoz haza, pedig én igyekszem úgy főzni, hogy több napra elég legyen.


Magának mindenfélét vásárol, fodrászhoz jár legalább havonta, de a gyerekeket nem vinné el. Én nem sajnálom tőle, hogy magára költ, de van 3 gyereke, szerintem az lenne az alap, hogy ők az elsők.


Kis lakásban lakunk, sokszor veszekedünk, és szegény gyerekek ezt hallják es félek, hogy teljesen tönkremennek. Én igyekszem türtőztetni magam, de nagyon csúnya dolgokat vág a fejemhez, ráadásul néha a gyerekeknek szid engem.


Otthon, ha hazaér, vagy lefekszik aludni, vagy számítógépezik, a földről egy zsebkendőt nem vesz fel, inkabb odébb rúgja. Tőlem elvárja, hogy csillogjon a lakás, de mikor a lelkem kidolgozom, egész nap takarítok is azt kapom, hogy mekkora disznóól van.

Öten vagyunk egy kis lakásban, alig van helyünk, bevallom sokszor van rumli, de igyekszem.


Én már egyáltalán nem szeretem őt, mint férfit, én csak a gyerekkel szeretnék nyugalomban élni, felnevelni őket, természetesen láthatná őket, hiszen az apjuk, de ennyi.


Pályáztam már önkormányzati lakásra többször is, de ezt az önkormányzatnál is kimondták, hogy általában a ,,kisebbség" kapja ezeket a lakásokat. Mivel nincs állandó munkahelyem, így még nehezebb.


Úgy érzem kifutok az időből, tönkreteszem a gyermekeim életét, sőt tönkre is teszem, de fogalmam sincs merre lépjek.



2018. jan. 15. 12:53
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
47%
Aztan jha egyenesbe jottel, valaszd az onkepzest, hogy legyen egy olyan munkad majd, ahol a gyerekeid betegsege nem lesz ok a muniavisziny megszuntetesere!
2018. jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

#9-es, köszönöm a válaszod, úgy vádolsz meg mintha ismernél. Amikor dolgoztam, nyugodtan kijelenthetem, hogy jó munkaerő voltam, szorgalmas, lelkes, pontos.

Nem én hagytam ott a a munkákat, hanem elküldtek. A legkisebb gyermekemmel nagyon sokat kell a mai napig orvoshoz járni, többször voltam vele kórházban. Ha beteg, van, hogy 1 hétig lázas, nem tud vele más otthon maradni. És akkor az még nincs benne, hogy utána sorban a masik 2 is elkapja. (Ha otthon hagyom akar csak 1 percre valamelyik idosebb fiut, ugy, hogy beteg, a ferjem teljesen kiakad, hogy hogy lehetek ilyen feleĺőtlen anya, ezt elmondja majd a gyámhatóságnak stb.)

A munkahely nem tolerálja, hogy ennyit nem járok be, ami persze érthető, de nem tudom megoldani. Elismerésem, hogy te ezt meg tudod oldani.

Így is dolgozom, amit tudok, félreteszek, én veszek nekik mindent, amire szükségük van. Azzal senki nem vádolhat meg, hogy büdös nekem a munka, mert en jelentkezem, próbálkozom, de vagy nem kellek, vagy később jelentkeznek a problémák. És addig is, amíg nincs, csinálok, amit tudok, amire van lehetőségem.


#10-es Mindhárom gyermeket terveztük, sokáig boldogok voltunk, nekem a férjem nagyon nagy szerelmem volt. A harmadik gyerek születése után kattant be nála valami, azóta én teljesen kiábrándultam belőle.

2018. jan. 15. 15:10
 13/21 anonim ***** válasza:
58%
Kérdezo,a bunkokkal ne foglalkozz,konnyu itélni,huzza fel a másik cipojét utána itélhet.. Akkor a harmadik gyereknél mi torténhetett,vissza tudsz emlékezni,ha ott kattant be? Kitartás,probáld osszekapni magad,sok sikrert kivánok,feltudsz állni,az biztos,erősen és bátran.
2018. jan. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
#10es nem önkormányzati lakásba szültem. Vidéken laktunk egy szép, tágas, családi házban, hatalmas kerttel. Aztán a férjem és az anyósom kitalálták, hogy az anyósom költözzön oda, mi pedig az ő önkormányzati lakásába. Azt mondta a férjem, hogy rövid időn belül elcseréljük egy nagyobbra. Akkor még jó volt a kapcsolatunk, naivan hittem neki,hiszen semmi nem utalt az ellenkezőjére. A harmadik gyermekem már ide született. Mára a férjem azt is tagadja, hogy ilyet mondott, azt mondja én erőltettem a költözést, és szegény anyukája szenved vidéken abban a nagy házban, miattam. Azért mentem bele a költözésbe, mert Budapesten sokkal több a lehetőség. Munka, iskola, minden szempontból.Ahova a nagyfiam járt iskola nagyon gyenge volt, most egy nagyon jo suliba jár, ahonnan konnyebben tud majd egy erős gimnázimba menni.
2018. jan. 15. 15:30
 15/21 A kérdező kommentje:
#13as Őszintén nem tudom mi történt. Az első kettőnél boldog volt, ha fáradt is, de boldog. A 3-nál inkább meggyötörtnek tűnt, pedig ő is akarta a picit. Császárral szültem,utana szinte semmiben nem segített. A kiságyat is én raktam össze. A babakocsit általában én emeltem. Nem vitte a gyerekeket iskolába, a testvéremet kértük ki az iskolából, hogy hozza vigye őket.
2018. jan. 15. 15:38
 16/21 anonim ***** válasza:
36%

12#

Hasra vagyok esve. Tényleg.

De arra válaszolj, hogy milyen jellegű választ akarsz.

Ezek alapján teljesen egyértelmű, hogy te nem tudod egyedül eltartani és felnevelni a három gyereket. Ez még akkor is kihívás, ha van munkád. Munka nélkül, (alkalmi munkákra nem alapozhatsz) csupán a 48 ezer családiból az utca is túl drága lenne.

Értem én, hogy te akarod a felügyeletet felettük, válás után. De mit tudsz nekik nyújtani? Egyedül, támogatás nélkül.

A férjedből simán kinézem, hogy képes feketén dolgozni 20 évig, hogy ne tudjanak tőle gyerektartást vonni.

Megértem azt is, hogy neked ez a helyzet nem jó. Mit tudsz tenni? Legfeljebb megmondod az uradnak, hogy mától külön kassza van. Jobban fogsz járni? Nem. Nem vagyok egy matekzseni, de ha neked csak az a pénz van, ami a gyerekekre jár, az négy főre 12 ezer havonta, fejenként. Hogy te ebből nem fogsz rezsit és kaját fizetni, az is biztos. Megint csak te húzod a rövidebbet.

Úgyhogy lehet itt engem mindenféle érzéketlen állatnak elmondani, de csak reális vagyok.

Te is tehetsz erről a helyzetről. Mivel minden más megoldás xarabb, mint amiben benne vagy, nincs mit lépni. Annyi mozgástered van, hogy mosolyogva csinálod tovább, vagy sírva.

2018. jan. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
66%

Akkor a vidéki ház kié végül is?

Szüleid nem tudnak segítwni?

Testvérek, rokonok?

Nézz utána az anyaotthonnak.

2018. jan. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
50%

Csak az lehet a megoldás, hogy valahonnan segítséget kérsz. Nincsenek egyáltalán rokonaid? Anyud?

Kié a nagy ház?

2018. jan. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

#16 magam sem tudom miért tettem fel a kérdést, vannak néha pillanatok mikor úgy érzem nem tudok hova fordulni, és jól esik kiírni magamból a dolgokat. Természetesen nem itt varok megoldásra.

Járok állásinterjúkra, azon vagyok, hogy legyen állandó jövedelmem és akkor tovább tudok lépni, egyszerűen csak nem könnyű ezt teljesen egyedül.

Anyukám egyáltalán nem támogat semmiben, nem is lát szívesen, apukám nagyon messze lakik. Egyedül a testvérem van, ő szokott segíteni, ha tud, de ő is dolgozik, párja van, nem akarok tőle túl sokat várni.

A ház az anyósomé. Eredetileg az apósomé volt, de a halála után az anyósomé lett.

2018. jan. 15. 16:52
 20/21 anonim ***** válasza:
68%
A férjed csak fenyegetőzik. Ugyan mit csinálna 3 gyerekkel? Ki lenne otthon a betegeskedővel? Ki hozná-vinné őket? Hidd el, hogy nem teperne a felügyeleti jogért. Az már más kérdés, hogy valószínűleg gyerektartást sem fizetne.
2018. jan. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!