Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy kapcsolatban az egyik...

Ha egy kapcsolatban az egyik fél jóval többet keres, mindketten ugyanannyit tesznek a közösbe?

Figyelt kérdés
Vagy a jobban kereső személy többet? Hogy megy nálatok?
2018. jan. 16. 00:04
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Persze, házasságra ill. hosszútávú élettársi kapcsolatra gondoltam én is..:) köszi amúgy válaszokat, úgy látom, ez egy nagyon megosztó kérdés
2018. jan. 16. 06:09
 12/29 anonim ***** válasza:
94%
Ha egy pár vagyunk (komoly kapcsolatban), a pénz is közös. Szerintem.
2018. jan. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
91%
A fèrjem 600.000 körül keres, èn 270.000 körül. Nincs èn pènzem, meg te pènzed, teljesen közös kassza van, közös megtakarítási számlával, közös bankszámlával. Házasságban, közös gyerekkel nekünk ez így termèszetes. Volt, hogy èn kerestem többet, akkor is így működött a dolog.
2018. jan. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
90%

3 éve együtt élünk és ez idő alatt egy csomó konstrukciót kipróbáltunk.


Eleinte én alig kerestem, a párom nagyon sokat. Nem bírtam felesben fizetni a dolgokat.


Átálltunk arra, hogy ő lakbér+rezsi, én vásárlásokat és felírunk mindent. Na ez meg azért volt rossz, mert állandóan azon feszültünk, hogy ki kinek mennyivel tartozik és most a következő nemtommit ki fogja fizetni. Ami röhejes is szerintem együttélésnél...


Végül abban maradtunk, hogy egy csónakban evezünk és nincs olyan, hogy enyém meg tied. Most van egy közös számla, arra öntjük össze a bevételt. A nagyobb dolgokat megbeszéljük, a kisebbeket egymás józan eszére bízzuk. Közben én lettem a nagyobb kereső, szóval egyikünk oldaláról sincs "aranyásás" a sztoriban.


És ÚRISTEN mennyire jó ez! Semmi feszkó, semmi bűntudat, semmi hiszti, semmi enyimtied.


28N

2018. jan. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
90%

Házasságban, az esküvő napjától jogilag közös jövedelemnek számít minden, mindegy, hogy hány számlára rakosgatjátok és az kinek a nevén van, akkor is közös válásnál minden. Ha valaki ezzel nem ért egyet, vagy máshogy szeretné felosztani a vagyont, akkor házassági szerződést kell írni, minden más esetben közösnek lesz tekintve (kivéve a házasság előtt szerzett vagyon, ill. örökség).


Nálunk nem volt kérdés, hogy ha házasodunk nincs külön pénz gyűjtögetés, hanem együtt döntünk a nagyobb kiadásokról és nyilván nem kérünk engedélyt egy könyv megvásárlására. Mind a ketten egyenlően gondolkodunk a pénzről és érezzük, hogy mikor kell visszafogni magunkat. Olyannal meg nem érdemes házasodni, akiben nem bízunk, megbízhatatlan és dugdosni kell a pénzt előle. Hogy lehet ilyen emberrel közös jövőt építeni, közös célokat elérni?

2018. jan. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
82%

Nem, ő többet.


De ez a mi dolgunk, nekünk így megfelel, ha emelnek a béremen akkor én is teszek még bele arányosan.

2018. jan. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk közös minden. A fizetés amúgy is változó. Tavaly ilyenkor jól kerestem, most már CSED-en vagyok. Utána más munkám lesz, más fizetéssel. De minden forint közös, és minden kiadás először meg van beszélve. Nálunk ez így bevált, nem volt sose probléma belőle.
2018. jan. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

A kapcsolatunk elején én kerestem jobban. Akkor is minden közös volt. Most munkanélküli lettem egy balesetet követően, párom tart fenn minket, most is közös. Épp állást keresek - biztosan jobban fogok keresni nála, de akkor is minden közös lesz :)

Ez nálunk akkor dőlt el, amikor összeköltöztünk.

2018. jan. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
41%

Érdekes, hogy a válaszolók közül csak a férfi párjuknál rosszabbul kereső nők válaszolnak. :)


Nálunk alapból felesben megy minden (bár nyilván sokat segít, hogy mindketten jól keresünk, párom olyan 300-400 között én 400-550 között), ha elmegyünk valahova vacsorázni vagy ilyesmi, azt is egyszer én egyszer ő fizeti, nincs bennem semmi macsó meghívogatós kényszer.


A közös bankszámlánál szerintem csak a közös Facebook fiók a szánalmasabb, ilyet soha nem csinálnék.

2018. jan. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
77%
Kedves utolsó, 28 éves nő vagyok, egymillió felett keresek, a párom 300ezer körül. Közös a bankszámla. Vicces, hogy a közös fb profillal állítod párhuzamba, ami egyértelmű érzelmi infantilitásra utal - míg a közös kassza ennek éppen az ellekezőjére.
2018. jan. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!