Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit lehet csinálni?...

Ilyenkor mit lehet csinálni? (anyós-vőlegény kérdés)

Figyelt kérdés

Jelenleg a vőlegényemmel együtt élünk egy albérletben, ahol van még egy szoba, ahol szintén egy pár él. Alapból nincs feszültség köztünk, de ők kevésbé figyelnek oda a tisztaságra a közös helyiségekben, pl fürdő, konyha. Nem vészes, de azért én többet takarítok hetente. Na és itt a "gond".


Olyan típus vagyok, aki akkor szeret takarítani, ha egyedül van, mert közben zenét hallgatok hangosan, filmet nézek. Szerencsére ez könnyen megoldható, mert a vőlegényem heti 4x nincs otthon este (tanfolyam), és a többiek meg sokat járnak el. Olyankor felporszívózok, felmosok, fürdő takarítás, konyha, mosogatok, rendet rakok a szobában, stb. Nem szoktam beszámolni sem arról, hogy na, én most feltakarítottam (ez fontos). Egyedül a saját asztalom kaotikus (nem koszos), de van rajta könyv, laptop, ilyen-olyan pipere, tükör, meg a székemen ruha, mondjuk pulcsi.


A vőlegényem, ha itthon van, akkor ő is takarít persze, elmosogat, ha épp van mit, és legtöbbször ő szokott mosni, meg ő viszi ki a szemetet. Főzni együtt szoktunk, de ő többször áll neki, mert sokkal-sokkal többet eszik, mint én, én sokszor nem vagyok éhes, plusz nekem érzékenység miatt mást is kell ennem, így ő magának megcsinálja, ha van ideje. De ha itthon van mondjuk, és nekiállnék mosogatni, mert kell, akkor meg kiveszi sokszor a kezemből. Mondom, hogy nem kell, ő erőltetni, én meg olyankor ráhagyom, csinálja.


Tegnap pedig hallottam egy beszélgetést leendő anyósom és vőlegényem között. Nem kellett volna, de kihallottam, mert a konyhában beszélgettek, félig becsukott ajtónál, én meg akkor érkeztem meg. Anyukája kérdezgette, hogy biztos jó leszek-e én feleségnek, amikor nem is takarítok (?), mert amikor ő felhívja otthon a vőlegényemet, akkor sose azt hallja, hogy én mit csinálok, hanem hogy ő mos, meg főz. Ja, meg hogy látja is (anyós), hogy kupis vagyok, csak az asztalomra kell nézni. A vőlegényem nem igazán védett meg. Azt mondta, ez a kettőnk dolga (ez rendben is van, egyet is értek), és hogy őt egyelőre nem zavarja, hogy neki kell csinálni a dolgokat. Ezt nem is értem. Most azért, mert nem jelentem be, hogy ma is felmostam, már nem is létezik? Nyilván nem látszik annyira, hogy most ki van takarítva, mert alapjáraton rendet tartok. Ezentúl most be kell jelentenem ezt? Vagy hogy van ez? Kérdeztem tőle utána, hogy komolyan azt hiszi, hogy nem takarítok? Erre azt mondta, nem gondolkozik ezen, ő megcsinálja, ha látja, tudja, hogy milyen vagyok... ??? Kicsit megdöbbentem. Ti találkoztatok már ilyennel?



2018. jan. 17. 20:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
99%
Ha látja, tudja, hogy milyen vagyok... Érdekes mondat. Én biztos nem nyelném le. Amugy nem biztos h steril takaritomániás család kéne. :S
2018. jan. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy hétig ne csinálj semmit.

Aztán utána kérdezd meg, hogy lát-e valami különbséget.

2018. jan. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%
Hol a vőlegényed apja ?
2018. jan. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Húzd fel a nyúlcipőt de villámgyorsan,mert egy ilyen anyós megfogja keseriteni az életed. A párod válaszát pedig nem értem,kifejtenéd? Tapasztalatból beszélek,menekülj!!!!!
2018. jan. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Apukája meghalt sajnos két évvel ezelőtt rákban.


Úgy értette ezt hogy "tudja, hogy milyen vagyok", hogy "tudja", hogy nem vagyok az a takarítós fajta. Mert ugye nem látja, hogy takarítanék. És akkor vissza is tértünk oda, hogy most be kéne jelenteni? Ezt valahogy olyan furcsának érzem...

2018. jan. 17. 20:33
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Közöld vele, hogy oké, akkor most egy hétig valóban nem fogsz takarítani, majd a hét végén szóljon, van-e küldönbség.
2018. jan. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Ahogyan azt már fent emlìtették, 1 hétig ne takaríts! Aztán majd meglássák, hogy fog az kinézni!
2018. jan. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, ez nekem is rosszul esne. Én mondanám, hogy innentől kezdve nem takarítok egy darabig, amit be is tartanék. Egyedül az asztalomon pakolnék rendet, sehol máshol. Majd meglátja, hogy milyen lesz, ha te nem csinálod. Egyébként lehet, hogy tényleg azt hiszi, nem takarítasz, hiszen nem veszi észre és nem is lát téged.
2018. jan. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Először is amikor ezt hallottad közbe kellett volna szólnod és támadnod. Felsorolni mit csinálsz és mikor. Az 1 hét nem takarítás kevés. Mert ha előtte meg van csinálva nem biztos hogy 1 hét alatt szétesik a ház. 1 hónap. Hogy gyűrűzzön a szösz a padlón, álljon a kosz a fürdőkádon. Amúgy fura a pasid ha nem látja a tiszta ágyneműt, a rendet. Lehet mégis menekülnöd kéne. Az ilyen mártir anyuka fia pasikkal csak a gond van. Amúgy nem értem az anyóst sem. Nem az számít hogy jól megvagytok? Szeretitek egymást?
2018. jan. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, hívd fel a vőlegényed becses figyelmét, hogy a házimunka már csak olyan, hogy ha meg van csinálva, akkor pont nem látszik. Ha nincs takarítva, mosogatva, stb., akkor látszik. Ez sok pasinak nem ér el a húgy agyáig.
2018. jan. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!