Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit lehet csinálni?...

Ilyenkor mit lehet csinálni? (anyós-vőlegény kérdés)

Figyelt kérdés

Jelenleg a vőlegényemmel együtt élünk egy albérletben, ahol van még egy szoba, ahol szintén egy pár él. Alapból nincs feszültség köztünk, de ők kevésbé figyelnek oda a tisztaságra a közös helyiségekben, pl fürdő, konyha. Nem vészes, de azért én többet takarítok hetente. Na és itt a "gond".


Olyan típus vagyok, aki akkor szeret takarítani, ha egyedül van, mert közben zenét hallgatok hangosan, filmet nézek. Szerencsére ez könnyen megoldható, mert a vőlegényem heti 4x nincs otthon este (tanfolyam), és a többiek meg sokat járnak el. Olyankor felporszívózok, felmosok, fürdő takarítás, konyha, mosogatok, rendet rakok a szobában, stb. Nem szoktam beszámolni sem arról, hogy na, én most feltakarítottam (ez fontos). Egyedül a saját asztalom kaotikus (nem koszos), de van rajta könyv, laptop, ilyen-olyan pipere, tükör, meg a székemen ruha, mondjuk pulcsi.


A vőlegényem, ha itthon van, akkor ő is takarít persze, elmosogat, ha épp van mit, és legtöbbször ő szokott mosni, meg ő viszi ki a szemetet. Főzni együtt szoktunk, de ő többször áll neki, mert sokkal-sokkal többet eszik, mint én, én sokszor nem vagyok éhes, plusz nekem érzékenység miatt mást is kell ennem, így ő magának megcsinálja, ha van ideje. De ha itthon van mondjuk, és nekiállnék mosogatni, mert kell, akkor meg kiveszi sokszor a kezemből. Mondom, hogy nem kell, ő erőltetni, én meg olyankor ráhagyom, csinálja.


Tegnap pedig hallottam egy beszélgetést leendő anyósom és vőlegényem között. Nem kellett volna, de kihallottam, mert a konyhában beszélgettek, félig becsukott ajtónál, én meg akkor érkeztem meg. Anyukája kérdezgette, hogy biztos jó leszek-e én feleségnek, amikor nem is takarítok (?), mert amikor ő felhívja otthon a vőlegényemet, akkor sose azt hallja, hogy én mit csinálok, hanem hogy ő mos, meg főz. Ja, meg hogy látja is (anyós), hogy kupis vagyok, csak az asztalomra kell nézni. A vőlegényem nem igazán védett meg. Azt mondta, ez a kettőnk dolga (ez rendben is van, egyet is értek), és hogy őt egyelőre nem zavarja, hogy neki kell csinálni a dolgokat. Ezt nem is értem. Most azért, mert nem jelentem be, hogy ma is felmostam, már nem is létezik? Nyilván nem látszik annyira, hogy most ki van takarítva, mert alapjáraton rendet tartok. Ezentúl most be kell jelentenem ezt? Vagy hogy van ez? Kérdeztem tőle utána, hogy komolyan azt hiszi, hogy nem takarítok? Erre azt mondta, nem gondolkozik ezen, ő megcsinálja, ha látja, tudja, hogy milyen vagyok... ??? Kicsit megdöbbentem. Ti találkoztatok már ilyennel?



2018. jan. 17. 20:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bejelentened, de nekem nem.kéne olyan anyosjelölt, aki beleugat az életünkbe, olyan pasi meg kovált nemis, aki hebeg-habog és nem állitja le az anyját.


Engem is volt h megprobáltak kibeszélni a hátam mögött, a párom azonnal leállitotta öket és mikor visszamentem a szobába, megkérte az adott személyt hogy a szemembe mondja a problémát de ne a hátam mögött.

Nem türi a susmust és ha bárki beszol, akkor határozottan mellém áll.

2018. jan. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem soha nem érdekelt anyós véleménye,de másoké se igazán.

Természetesen én abszolút nem vagyok anyós kedvence, ami érthető hiszen én a férjemet úgy kezelem mint a férjem aki egy önálló cselekvőképes egyedül is életképes ember, anyósnak meg a kicsi (43éves) fia akit úgy kellene kezelni mint egy védtelen csecsemőt. Szóval itthon mindenkinek megvan a saját dolga és feladata és a férjemnek nem az,hogy munka után amikor haza jön (én is dolgozok) akkor csak szépen kényelmesen befeküdjön a tv elé én meg szolgálom őt természetesen szépen halkan mintha ott se lennék,hogy ne zavarjam.

2018. jan. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Amikor először (és utoljára) volt nálam anyós, akkor megyjegyezte, hogy milyen kupi van, hogy tudok így nyugodtan ülni. Mondtam neki, hogy ha nem tetszik, akkor haza kell menni. Nem ezért szakítottuk meg vele a kapcsolatot 6 éve, de sok ilyenje volt. :D


Tudni kell, hogy akkor mindketten 12 óráztunk, azt a 2-3 órát meg amíg fent voltunk nem a pakolásra szántuk.

2018. jan. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!