Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? Nem látom a...

Hogyan tovább? Nem látom a kiutat.

Figyelt kérdés
Elsőre talán úgy tűnhet, hogy ez csak egy hiszti, de tényleg nem tudom mit csináljak. Röviden a történetem lényege: 3 éve érettségi után külföldre mentem, szerettem is de végül hazajöttem, mert a megkeresett pénzt feléltem, hiába akartam spórolni nem ment. Na most 25 évesen az anyukámmal, a párjával és az ő gonosz, szenilis anyjával élek egy panelban. ( pont ezért mentem ki külföldre ) Nekem jutott persze a legkisebb félszoba, ahol nem férek el, és mellette semmilyen magánéletem nincs. Munkát folyamatosan keresek persze, de mivel jelenleg csak egy érettségim van, nem sok választék van, persze tervben van a továbbtanulás csak először munka legyen. A problémám az hogy itthon megbolondulok. A ''mama'' egész nap ordibál, a beteg kutyájával kiabál, meztelenül rohangál, minden róla szól. Én kérdeztem a szülőket, hogy ők ezt hogy bírják, válasz meg kell szokni. Hiába szeretnék elköltözni, itt nálunk annyi egy albérlet mint maga a fizetés. Tudom, hogy vannak ilyen társ bérlők is, így éltem külföldön is, de itthon egyedül szeretnek végre lenni, nyugalomban. Bárki akinek van valamilyen ötlete, szívesen fogadom, mert én tényleg nem tudom merre, hogyan tovább..

2018. jan. 25. 09:22
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
37%
"Nekem a fő problémám az, hogy szerintem esélytelen önálló életet kezdeni egy 150-es fizuból, úgy hogy a lakások 130-tól indulnak." - Ahogy nagyon sok más ember is így gondolja.. Ők most külföldön is vannak többnyire. A kormány baromságaival szemben nem mindenki megy ki "izgalmat" keresni, hanem mert az átlag kereset nettó 140-150 míg egy lerobbant "barlang" is 120 + rezsitől kezdődik. Szerintem is menj vissza külföldre.
2018. jan. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező!? Egyedül 0 támogatással kezdtem el élni, és élek most is.

Egyetlen érettségim van, 29 vagyok. Házat épitettem, nem vásároltam ,hanem építettem. Most autót fogok venni, nem nem használtat, hanem ujat, mindezt hitel nélkül.

És Magyarországon dolgozok! Egyetlen 1 titka van, dolgozni kell!

Igaz, hogy kb belepusztultam, mire ez meglett, de meglett. És igen az elején gyárból mentem 2. Állásba..... és mellé tanultam a zsiros szakmát!

Tehat az, higy egyedül nem lehet itt megbukik. Csak Neked nem lehet, nert a neten sajnaltatod magad.

2018. jan. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
74%
A barátnőm még érettségi nélkül is keres 130e ftot per honap es albérletet tart fenn és kijon... Az ha neked csak kifogasod van nem fog előrébb vinni
2018. jan. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
84%

Miért kéne lakásba menned, hm?!


Egy SZOBA 40-45+rezsiért miért nem jó?


Mondom, nem elég szar neked, hogy a kifogásgyártás megy :D

2018. jan. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
72%
Irreálisak az elvárásaid. Az önálló életet nem lehet egy lépésből megteremteni. Sok lépésből tudod felépíteni. Érettségivel elhiszem, hogy nem kerestél eleget a tartalék képzéshez. Érdemes lett volna kitartanod, és mászni felfelé a szamárlétrán. Most kb.kezdheted elölről. Bizony a társbérlet lesz a megoldás. Ez persze nem azt jelenti, hogy egész életedben így kell élned. Ha sikerül továbbképezned magad, nyelvvizsgát szerzel, közben szakmai tapasztalatod lesz, magasabb fizetésért fogsz tudni dolgozni, jobb esélyekkel indulsz az önálló lakásért. Sajnos nem fogod tudni megúszni a kényelmetlenséget, nem tudod átugrani az "állomásokat".
2018. jan. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
De nem értem miért nem jelentkezel addig egyetemre, amíg nem találsz munkát? Üti egymást a kettő.. Most már vagy pont még beleesel az állami képzésbe az életkorod alapján, vagy pont nem, ezt nemtudom pontosan, de ha nem is, akkor meg veszel fel diákhitelt, és elmész tanulni. Mellette ha tudsz munkát szerezni, akkor tudsz fizetni magadnak egy külön szobát. (kolesz igényléssel nem vagyok tisztában)
2018. jan. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Hajós munka esetleg? Ahhoz nem kell tőke, a cég fizeti a ki- és hazautazást, szállás+teljes ellátás van, plusz borravaló, amit elkölthetsz. A teljes fizetést - amit utalnak a számládra - félreteheted.

Ismerősöm két szezont csinált végig (kb. 6-9 hónap egy szezon, a szabad pár hónap alatt is kapott fizetést) és amikor hazament vett egy kis házat - igaz felújítandó, de tehermentes - és lerakott egy nyelvvizsgát, mert közben megtanult angolul.

Szoktak keresni felszolgálókat, konyhai kisegítőket, szobalányokat, mosodásokat, matrózokat, fényképészt, recepcióst is. Szinte bárkit felvesznek.

2018. jan. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
83%
nem állsz a realitás talaján. csodára vársz. persze lehet, hogy megnyered a lottót. De ha nem. Akkor kénytelen leszel alábbadni az igényeidet. Persze, külön lakást bérelni, hihi. Én nagyon jól keresek, szerencsére sajátban lakom, de ha nem, akkor sem bérelnék lakást, mert NEM ÉRI MEG. Keress egy kis szobát valahol, ahol nyugalom van (nem minden albérlet borzalom) és menj el dolgozni a Lidlbe, ugyanis érettségivel ennyit tudsz tenni. Igényeid lehetnek, de a realitás közbe fog szólni. Szép lassan, kemény munkával fel tudsz magadnak építeni egy jobb életet, de a mostani igényeid magasan túlszárnyalják a képességeidet.
2018. jan. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

"esélytelen önálló életet kezdeni egy 150-es fizuból, úgy hogy a lakások 130-tól indulnak."

Hja, ha mindjárt lakást akarsz...

Laktam én olyan albérletben, kérdező, hogy reggelre belefagyott a víz a pohárba, ha este tízkor nem volt kedvem hátraverekedni magam a méteres hóban az olajos hordóig. Reggel 6 km-es séta volt a melóhelyig, este ugyanannyi vissza. Na és? Fiatal test mindent kibír!

2018. jan. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!