Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem az öngyilkosság az...

Úgy érzem az öngyilkosság az egyetlen jó dolog amit tehetek, nem látom a kiutat, hova tovább?

Figyelt kérdés
Sajnos beteg vagyok,nem halálos,de több betegségem is van amik komolyabb kezelést igényelnének,nincs rá pénzem még a szüleimtől függök,de a szüleimat kicsit sem érdeklem,soha nem is érdekeltem igazán.Ezt is annyira nehéz feldolgozni és a szörnyű gyerekkoromat,annyi szorongás alakult ki bennem,aztán volt egy barátom évekig azt hittem vele tlejes lesz az életem,de aztán megcsalt és azóta érzelmi alapon is eszek,annyit híztam és minden kis pénzem az ételre költöm,voltam már bulímiás is,de azt abbahagytam. Tanulnom kellene az egyetemen,de így nem megy,csak telnek a napok az üresség,nem is vagyok szép nő ,sőt inkább vagyok csúnya emiatt barátom se akad sok,bár őket annyira nme hiányolom ,mert sokat csalódtam már. Céltalan az életem,már a szerelmben sem hiszek,nincs miért élnem ,mert a szüleim kb soha nem keresnek,és nem is nagyon szoktak velem beszélgetni ,annyira egyedül vagyok annyira céltalanul nem látom az életem értelmét a célt tényleg sokat godolok arra,hogy miért élek?Miért éljek még,most is olyan mintha nme lennék csak eszek és vagyok.
2016. ápr. 25. 20:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem az öngyilkosság a kiút számodra. Azért látod magad csúnyának, mert túlsúlyos vagy. Tessék elkezdeni tornázni, mozogni, futni. Erős akarattal szép lehetsz, és jó alakú. Mindent elérhetsz az életedben, amit csak szeretnél. Csak akarat kell hozzá. Még ma kezdj el tornázni, és kezdj egy fogyókúrába. Ha éhes vagy, reszelj meg egy-két sárgarépát, és edd meg. Garantáltan kibírod reggelig. Lépj ki az önsajnálatból!
2016. ápr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem szabad ilyesmire gondolni! Általában akik az öngyilkosságon gondolkodnak nem is meghalni szeretnének igazán, csak menekülni, megszünni egy időre. Értékes ember vagy. Gondolj olyan dolgokra, amik boldoggá tesznek. Találj valami hobbit, nézz filmeket, olvass könyvet. Az olvasás tényleg sokat segít.
2016. ápr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Utolsó, ez a legroszabb válasz amit adhattál volna... És ha tényleg megteszi? És meghal? Ne játsz más életével!

Kedves kérdező, mindenkinekcannak jó és rossz tulajdonságai is. Te most rossz időszakot élsz, ezért látod erősebben a rossz tulajdonságaidat! Ha volt barátod csak nem lehetsz olyancsúnya,nemde? A sport ténlyeg sokat segítene, nem csak alakformálás szempontjából, de minden eddzés után sokkal jobb kedvű leszel:))

Ezeket a sötét gondolatokat meg gyorsan felejsd el! Koncentrálj a jövődre, az egyetemre, lehet, hogy most kilátástalannak, és lehetetlennek tűnik mindez, de vágj bele! Rövid időn belül jobb fordulatot vesz az életed, csak állj hozzá potitívan!

2016. ápr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ugyanakkor bűntudatom is van ,mert keresztény vagyok,úgy értem tényleg hiszek és tudom,hogy az öngyilkosság megbocsájthatatlan bűn. Már emlékszem nagyon fiatalon 7-9 évesen akartam először véget vetni az életemnek,leszaladtam sírva és a legnagyobb konyhakést a torkomhoz szorítottam,ott álltam és csak sírtam,gondolkoztam,hogy mi legyen,aztán persze nem tettem meg. Utána többet nem is gondoltam rá,csak évekkel később amikor szerelmes lettem és ugye rosszra fordult sorunk akkor többször is,volt,hogy az útra feküdtem este..

Egyébként nem vagyok 80 kilós sem szóval ne hidd,hogy olyan hájas vagyok,én a régi anorex külsőmmel sem szerettem magam,pedig visszanézve a fotókat és mások elmondása alapján is hát az alakomra tényleg nem lehetett kifogás,de a fejem...én tényleg nem vagyok szép,mert ezt rengetegszer mondták már,és mai napig hallom felnőtt emberektől..

Ajj de ezekkel még együtt is élnék a rondaságommal,tudom hogy van plasztika arcra is ,hogy le lehet fogyni,ha mentálisan egészséges lennék lemenne ez a plusz 10kiló amit 2 év alatt összeettem.

Én azzal nem tudok mit kezdeni,hogy nem számíthatok a szüleimre,én olyan anyás voltam mindig,és látom,hogy nem keres,pedig én gondolok rá mindig,én annyira szeretem őt,de ő és apám soha nem gondolnak rám,nem számítok nekik és ez annyira fáj,persze tudom ő ilyen ember soha nem számítottam neki,sokat vert és bántott.Az is,hogy nem találom a helyem az életben,nem tudom mit akarok,mi tenne boldoggá.

2016. ápr. 25. 21:05
 5/12 anonim ***** válasza:
Tudod, hogy a szüleidből mi váltotta ki, hogy így viszonyulnak hozzád? Ők tanult emberek egyébként?
2016. ápr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sejtem,hogy mi. Apám ugyanúgy verték ,valszeg hasonló gyerekkora volt ,mint nekem lett.. ő egy idegbeteg ember ,ennyit kell róla tudni,ennyi a magyarázat rá,nem képes kimutatni szeretet,egyáltalán nem is tudom,hogy van -e benne? Persze neki köszönhetem ,hogy az emberek pont olyannak látnak,ridegnek ,mint én én őt. Anyukám? ő szerintem nem kaphatott rossz nevelést,nem is tudok róla,ő inkább idomult apámhoz,mert ő meg ezt látta otthon,tűrni ,tűrni ,tűrni,valahol az évek alatt az a láng ami volt benne kiégett..
2016. ápr. 25. 21:56
 7/12 A kérdező kommentje:
Apám diplomás és igen tanult nagyon. Anyu "csak" érettségi ,de későbbiekben tanult még okj-n szóval egyikük sem egyszerű.
2016. ápr. 25. 21:58
 8/12 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben lehet, hogy érdemes lenne erről anyukáddal beszélned úgy, hogy apukád nincs a közelben. Szerinted ez kivitelezhető?
2016. ápr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha csak 10 kilótól kell megszabadulnod, az nem a világ vége. Nem láttam még csúnya fiatalt egyébként. Gondolkozz, hogy alakítsd át a frizurádat, alakodat, öltözékedet. Lehet meg fogsz lepődni magadon a változtatás után. Tanulj, és foglalkozz magaddal, és a jövőddel!
2016. ápr. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!