Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 3-4 évvel a gyerek születése...

3-4 évvel a gyerek születése előtt elkezdeni spórolni "neki" hülyeség?

Figyelt kérdés

Még nincs gyerekünk, 3-4 évig nem is szeretnék (sajnos nem egészen rajtunk múlik, hanem a szerencsén), mivel én mèg nem végeztem a tanulmànyaimmal. (De már dolgoztam anno évekig, csak nem volt diplomàm)

A férjem jól keres, nekem is van bevételem azért, ha kicsi is.

Ideális esetben még 2 év diplomáig, majd 2 év egy munkahelyen, és majd utàna gyerek, akkor is csak 28 éves leszek.

Viszont annyi helyről hallom (itt is meg az életben is), hogy a gyerek akkora anyagi lemondàsokkal jàr, amit nem lehet felfogni sem.

Vége a jó világnak, hogy most egy ruha, most egy étterem, ezentúl minden a gyerek körül forog majd, anyuka meg nemhogy az új, de a turkálós holmit még az édességet is elfelejteti a gyerek diplomaosztójáig, az biztos. Elég csak szétnézni az oldalon, és téli olyan vàlaszokkal, hogy "20 éve nem voltunk nyaralni belföldön se", vagy "15 éve hordom a kabàtom, mert a gyerekre évente kétszer új kell".

Most kb mindent megengedhetik magamnak amire szükségem van, havi pàrszàz € költőpènz mindig jut magamra.

De védekezés mellett is bármikor becsúszhat, és ugye akkor felkészületlenül éri az embert.

Oké, hogy 200€ havonta a gyerekre jàró támogatás, meg a párom keres majd' 3000€-t, de ez kutyafüle 3 emberre, olyan àrak mellett, hogy 400€ csak az óvoda.

Szóval, arra gondoltam, hogy lecsökkentem a kiadásaim a minimumra, havi 200€ helyett mondjuk havi 20€-ra, semmi új ruha, semmi drága smink, hanem felkészülés a "nélkülöző" időszakra. A pénz pedig megtakarítàsba kerül.


2018. jan. 29. 12:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Mindig nevetek, amikor azt hiszik az emberek, hogy a kisgyerek sokba kerul. Nem az a sok, amikor havi 40 a pelenka. Akkor rohadt olcso a gyerek. Majd kamaszkoraban, meg amikor tovabb tanul meg lehet nezni.
2018. jan. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Vesziteni nem veszithetsz azzal, hogy spórolsz, legfeljebb elköltöd másra, ha nem jön össze a gyerek.
2018. jan. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Ha az egyetemre gondolsz, ingyen van, a tankönyveket leszámítva.

Én is kint tanulok, nem vagyok tandíjas. Még ugye a diákok többsége dolgozik (itt már a gimisek is, akkor is, ha nem szorulnak rá, elvből).

2018. jan. 29. 12:38
 4/20 anonim ***** válasza:
25%
Végig csak te voltál.. Előbb egy kérdes mindketten gyereket akartok,alap kérdes. Mert egy dolog h te akarsz a párodnak is kéne bele szolása legyen,mert számolgathatsz te előre,mint valami pályázatnál, ha a másikat meg se kérdezed csak tények elé állitod majd h mindent kiszámoltál johet a baba,lehet futva menekül.
2018. jan. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Spórolni soha nem rossz dolog, de azért nem olyan pokoli, hogy nem lesz új ruha. Nekünk jut rá, nyaralásra és étteremre is, pedig 2 gyerek van, ráadásul a nagyobbiknak költséges fejlesztése van.
2018. jan. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
46%

Ha utána nézel, mennyit inflálódik a pénz, akkor rájössz, hogy nem érdemes, mert ami most elég lenne egy évre a gyereknek, az 5 év múlva egy-két havi költséget fedezne.


Sokkal több a hasznod, ha most veszel magadnak, amit akarsz, mint hogy utána nem jursz vele semmire.


Emellett az sem igaz, hogy a gyerek MIATT nincs ezeknek az emberkne pénze semmire, hanem eleve nem volt elötte sem elég, és plusz egy före már tényleg kevés.

2018. jan. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség szerintem. Oké hogy lemondással jár de extrém eset mikor 15 évig nem jut egy saját új kabatra. :S
2018. jan. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
11%
Ha nem lehet gyereked, akkor mi lesz?
2018. jan. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
25%
Mirt pontoztak le. Ha a nők,gyereket akarnak,sajnos akkor pont nem érdekli őket ha a másik akar e v tőle akar e,kiszámol,peteérést néz,elfelejt bogyot bevenni, aztán sir h egyedül nevelheti. Két ember döntése.. Nem matek es nem munka,nem tervezet a gyerek.
2018. jan. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

Valóban sokba kerül egy kisgyerek, többe, mint amennyire számítottam. (Arról nem tudok nyilatkozni, hogy a nagyobb mennyivel több. :) )


Persze számolgattam előre, és végül is nem kell nélkülöznünk semmiben, de annyi plusz kiadás is fel tud merülni, ami eszembe sem jutott volna előtte. Pl. egy alkalommal a gyógyszertárban ilyen-olyan vitamin, cseppek, stb., és otthagytam rögtön 15 ezret. Ami végül is nem lenne létkérdés, hogy úgy fogalmazzak. 1 hónap alatt pont sikerült kinőnie az 1. cipőjét, szinte nem is volt a lábán. Jó minőségűt vettem, nem 2 fillér volt. Így ez is "kuka".


Ahogy írtam, nélkülöznünk nem kell, de én is leginkább magamon spórolok. Most nem 10 nadrágom van, hanem 2. Ok, ennyi is elég, csak szerettem szépen, változatosan öltözködni. Most nem igazán divatozok.


Mindegy, a végtelenségig lehetne sorolni, de véleményem szerint mikor már az anya is vissza tud menni dolgozni, nem vészes. Az otthonlét időszaka gáz (jó-jó, tudom, vágjuk be bölcsibe, aztán el van intézve...).


Szerintem nem kell ilyen szinten nélkülöznöd, bőven elég lesz majd ha a baba mellett kell, de az nem árt, ha lesz egy kis spórolt pénz. Nekünk is van, volt már, hogy hozzányúltam, pl. autós ülés vásárlásnál, mert akkor egyben túl sok lett volna kiperkálni a havi keretből. Igaz, nem akartunk rajta spórolni, mert sokszor ülünk autóban.


Inkább beszéld meg a pároddal, és mindketten tegyetek le havonta egy kis összeget, akár csak egy mozi vacsorával árát.

2018. jan. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!