Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 3-4 évvel a gyerek születése...

3-4 évvel a gyerek születése előtt elkezdeni spórolni "neki" hülyeség?

Figyelt kérdés

Még nincs gyerekünk, 3-4 évig nem is szeretnék (sajnos nem egészen rajtunk múlik, hanem a szerencsén), mivel én mèg nem végeztem a tanulmànyaimmal. (De már dolgoztam anno évekig, csak nem volt diplomàm)

A férjem jól keres, nekem is van bevételem azért, ha kicsi is.

Ideális esetben még 2 év diplomáig, majd 2 év egy munkahelyen, és majd utàna gyerek, akkor is csak 28 éves leszek.

Viszont annyi helyről hallom (itt is meg az életben is), hogy a gyerek akkora anyagi lemondàsokkal jàr, amit nem lehet felfogni sem.

Vége a jó világnak, hogy most egy ruha, most egy étterem, ezentúl minden a gyerek körül forog majd, anyuka meg nemhogy az új, de a turkálós holmit még az édességet is elfelejteti a gyerek diplomaosztójáig, az biztos. Elég csak szétnézni az oldalon, és téli olyan vàlaszokkal, hogy "20 éve nem voltunk nyaralni belföldön se", vagy "15 éve hordom a kabàtom, mert a gyerekre évente kétszer új kell".

Most kb mindent megengedhetik magamnak amire szükségem van, havi pàrszàz € költőpènz mindig jut magamra.

De védekezés mellett is bármikor becsúszhat, és ugye akkor felkészületlenül éri az embert.

Oké, hogy 200€ havonta a gyerekre jàró támogatás, meg a párom keres majd' 3000€-t, de ez kutyafüle 3 emberre, olyan àrak mellett, hogy 400€ csak az óvoda.

Szóval, arra gondoltam, hogy lecsökkentem a kiadásaim a minimumra, havi 200€ helyett mondjuk havi 20€-ra, semmi új ruha, semmi drága smink, hanem felkészülés a "nélkülöző" időszakra. A pénz pedig megtakarítàsba kerül.


2018. jan. 29. 12:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%
Nagy kerek szemekkel olvasom amiket írsz... :D A férjem keres netto 3500 Eur ebből lejön a céges autó privát használatra az kb 160 eur, van 4 gyermekünk. A Kindergeld 800 Eur/ hó. Tisztességesen megélünk. Nyaralni is el tudunk menni. Ruhákat is tudunk vásárolni.
2018. jan. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Azt hittem, egyértelmű, hogy ha azt mondom, hogy "szeretnénk", akkor az két személyt jelent.

Illetve az "elfelejti"bevenni a bogyót" nàlam nem játszik, mert nem tabival védekezünk.

2018. jan. 29. 13:12
 13/20 anonim ***** válasza:
87%

Bocs, de ha a havi 3000 Euro nem elég két felnött+egy gyerekre, akkor valamit nagyon rosszul csináltok!

Nálunk kb ennyi az össz jövedelem, ebböl mi ketten élünk, meg a két egyetemista gyereknek biztosítjuk a megélhetést meg lakbért - és még így sem nullára jövünk ki hónap végén, hanem valamennyi plusz marad.

2018. jan. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
80%

Spórolni sose árt. Viszont az hülyeség, hogy akinek gyereke van, annak semmi másra sem jut.

Azért ha szétnézel, akárhol jársz, nemcsak egyedülálló embereket látsz :D Akár nyaralás, akár egy program, rendezvény, mindenhol vannak gyerekesek is, vagy gyerekkel együtt is.

Aki gyerek nélkül szegény volt, az gyerekkel is az lesz.

Akinek nincsenek anyagi gondjai, annak a gyerek felnevelése sem lesz gond.

2018. jan. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
77%

"Akinek nincsenek anyagi gondjai, annak a gyerek felnevelése sem lesz gond."


Ja,csak nem mindegy,hogy amíg megy a szekér,addig azt feléled e vagy félreteszed.

Havi 3000 euro sem olyan sok,ha van 2-3 gyerek.

Simán feléli azt a pénzt a család.

Még egyedülállóként ez egy kész vagyon,és pár év alatt nagyon sokat lehet spórolni.

2018. jan. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
84%
15: Akkor nem kell annyi gyereket vállalni. Mindenki nyújtózzon addig, ameddig a takarója ér. A gyerekvállalás témában is.
2018. jan. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
63%
Átszámoltam a mi össz jövedelmünk, 1500 euró sincs. Gyermekek száma 4. Idén két helyre is megyünk nyaralni, mert nem tudtunk választani a kettő közül. Pár hete telelni is voltunk, mert csak. Van kicsi és van nagy is a gyerekek között. Fogalmam sincs milyen ember az, aki nem tud megélni majd 3ezer euroból és már most spórolni akar. Igazából az ilyet jó mélyen lenézem, mert életképtelen.
2018. jan. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Akkor nem kell annyi gyereket vállalni. Mindenki nyújtózzon addig, ameddig a takarója ér. A gyerekvállalás témában is."


Én nem állítottam ennek ellenkezőjét:)

Sőt,nagyon jó lenne,ha mindenki így gondolkodna,mint a kérdező,hogy már a gyerek megszületése előtt legyen megtakarított pénze a családnak.

2018. jan. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nem hülyeség takarékoskodni,főleg nem nőként. Bele kell kalkulkálni sajnos,hogy akármekkora is a szerelem, ha apuka lelép,vagy valami baja lesz, kiesik a munkából,akkor mi lesz?

Jó ha van tartalékod baba célra, de szerintem mindent megvonni magadtól felesleges. Havi 20 eurót szánnál magadra? Az semmi. Nem kell ész nélkül szórni a pénzt, de azért na.

Annyit tegyél félre, amennyit tudsz nélkülözni.

2018. jan. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
33%

Ha valaki gyerek mellett nem tud új kabátot venni, az gyerek előtt sem nagyon tehette meg.

Te jó ég. Én egyedül nevelem a gyerekem, de tudnék venni most is kabátot, pedig hónap vége van, és két hét még van a fizetésig. (és lószar a gyerektartás, tehát nem abból)..

2018. jan. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!