Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Döntésképtelen...

Mit csináljak? Döntésképtelen vagyok. (Lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nevelőapám mocskosul viselkedik édesanyámmal. Eltiporja, üvöltözik vele, lehordja mindennek, teljesen meg van őrülve. Kiderült, hogy van egy nője, titokban többször találkozgat vele, facebookon írogat neki. De erről még csak én tudok. Anyukám teljesen ki van készülve, hogy ez a khm... (nem enged csúnya szót írni) miért ilyen aljas vele, pedig nem ezt érdemli, mert szeretetteljes családanya, amiben csak tud segít, minden meg akar adni nekünk. Viszont emiatt a nyomorult miatt ki van merülve. Nem tudom hogy tudna anya hármunkat (magát, engem és a kishúgomat) fenntartani, mert elég sok a kiadásunk (hitelek). Szerintetek mit csináljak? Nem akarom anyának elmondani, mert ha beleőrül (mert szereti ezt a mocskot), félek hogy ne adj’Isten valami baja lesz, mert akkor én öngyilkos leszek az biztos. Elmondjam valakinek?

17/L



2018. febr. 5. 08:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
84%

Figyi, ki kéne rakni a pasast. Ha a volt férje és gyermeke(i?) apja lelépését kiheverte, ezt a görényt is ki fogja ne aggódj. Ha volt már pasid, tudod, ha nem, majd meglátod. Két hétig olyankor mindenki meg akar halni aztán megy minden a régiben.


A pénzre: hétvégi diákmeló. Mondjuk péntek szombat vagy szombat vasárnap napi 4 óra. Minimál órabéren (és ezen ugye nincs esti/hétvégi pótlék) egy huszast megkeresel. Az pont elég neked kajacsekkre (8-10 ezer lehet ha csak ebéd, de az elvált szülők miatt hátha lenne rá támogatás, utána kell járni), egy egy új ruhára, egy fagyizásra, pizzára (üveg sörre, tudom, nagylány vagy). Nem azt várja senki hogy te tartsd el innentől kezdve az egész családot, de ha a magad kiadásait fedezed, az rengeteg segítség tud lenni.

Egyetemet hogy gondoltad? Azt a héti 10-15 órát aminek a felére úgyse jársz majd be, eltengeted valahogy de kolit utazást kaját fizessen a fószer? Nehéz helyzetű orvososoktól is látom hogy korrepelnek gimiseket/ érettségire felkészítenek, szóval az idődből nyugodtan kitelik majd egy heti 20(nem 8!) órás munkaidő. Mindjárt ott a fizud. Ha nem vesznek fel államira, első évet megnyomod, tanulsz mint állat mindenre, két félév diákhitel, harmadiktól átvesznek államira a teljesítményed alapján.

Ezt mind saját tapasztalatból mondom.

Nem beszrni kell hanem egy értelmes tervet felállítani a jövőre és tenni érte.

Hajra!

2018. febr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nincs az a pénz, ami megéri, hogy anyád egy bántalmazó kapcsolatban éljen. Még a te egyetemed sem. 17 éves vagy kereshetsz diákmelót, ahogy írták is, nem az a megoldás, hogy zsarolsz egy pasit vagy szerzel anyádnak egy másikat (mondjuk ezen jót röhögtem, az életben nem úgy működnek a dolgok, mint az idióta hollywoodi rózsaszín cukormázban.:D) Igen, nehéz lesz nélküle megélni, ha adósságaitok vannak, de nem lehetetlen. Sajnos, ha azt dobta a gép, hogy nem tud a családod huszon-x évig támogatni, akkor magadnak kell megoldanod a továbbtanulást, van diákhitel, szoctám az egyetemen, diákmunka, ösztöndíjak, nem te vagy az első a világtörténelemben, aki így csinálja. Apádtól is kérhetsz rokontartást, ha nappalin tanulsz, nemcsak anyád kötelezettsége az eltartásod. Döntsd el, hogy elmondod-e anyádnak az igazat, mindenesetre abban feltétlenül támogasd, hogy szabaduljon meg ettől a baromtól.
2018. febr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem akkor szükség van ennek a "mocsoknak" a pénzére. Ez az egyik. A másik pedig az hogy anyud mit szeret egy ilyen emberen? Csináljon anyud mérleget, tegye fel a jó és rossz dolgokat. Ha a rossz van túlsúlyban akkor nincs miről beszélgetni csak rajta múlik minden.
2018. febr. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el anyádnak! Aztán vagy kidobja, vagy nem.

Az nem élet, hogy egy pasasnak a carát is meg kell enni, mert ad haza pénzt.

A 11-es nagyon jól látja a helyzetet, hiába pontozzák le!

Akkor mi van, ha a mostoha fater önként koccol le az új puncival? Ez is benne van a pakliban. Pont ugyanúgy saját lábra kell állni. Egy kis diákmunkába még nem halt bele senki. Mindenesetre ezerszer jobb, mint utcára kerülni. Ezt gondold végig.

2018. febr. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából anya nagyon szeretethiányos, pont ez miatt, mert nem szereti igazán. Szerintem nem is magát az embert szereti, hanem nagyon vágyik a szeretetre. Nem tudom, hogy tudnám elérni, hogy anya ne szeresse ezt a majmot. Ötletek?
2018. febr. 5. 11:20
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Például úgy, hogy elmondod neki, hogyan látod te kívülről ezt a kapcsolatot. Tedd fel neki a kérdést, hogy szerinte szeretet-e az, amit a pasitól kap. És persze biztosítsd róla, hogy te és a húgod nagyon szeretitek őt, akkor is, ha sokkal kevesebb lesz a pénz, és boldognak akarjátok látni, de most nem az.
2018. febr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Anyád lehet, hogy azért tűr ennyit a pasasnak, mert attól fél, hogy nektek nem tud mindent megadni anyagilag egyedül.

Erre tényleg az a megoldás, ha biztosítod róla, hogy nektek is jobb lenne nélküle, nem minden a pénz.

2018. febr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Utolsó, teljesen igazad van.
2018. febr. 5. 13:17
 19/21 anonim ***** válasza:

Apukádtól kaptok rendesen gyerektartást?

Mi miatt vannak hiteleitek?


Szidod a nevelőapádat, de kiderül, hogy nélküle nem tudnátok megélni. Nem neki kell félnie, hogy anyukád szakít vele, hanem anyukádnak és nektek, hogy ő szakít.


Sok nő nevel két gyereket egyedülállóként. Olyan is, aki nem is számíthat gyerektartásra. A hiteleket anyukád csinálta, vagy közös beszerzésekre ment? Ha közös beszerzésekre, akkor válásnál a hitel is osztódik, nemcsak a vagyon.


Az első lépés, hogy olyan életvitelt kell kialakítanotok, ami nevelőapád nélkül is finanszírozható. Addig kár említeni, hogy nevelőapád megcsalja, mert csak anyukád fogja magát rosszabbul érezni, de nem tud lépni.

Az érzelmi dolgok meg egy külön kérdés. Lehet, hogy már rég kirepültök mindketten otthonról, mikor ő még mindig ragaszkodni fog ehhez a férfihoz.

2018. febr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Lakáshitel. Nem házasok amúgy.

Vérszerintitől alig kapunk egy fillért.

2018. febr. 5. 14:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!