Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezek szerint én vagyok a rossz?

Ezek szerint én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

Vettünk szüleimmel együtt egy lakást (én 26/N). A párom odaköltözött hozzám, ez tökéletesen rendjén van, nincs köztünk gond. Viszont van a páromnak egy húga (kamasz,16/7), aki, miután beköltözött a párom, kijelentette, hogy akkor ő majd jön hozzánk hétvégente. Nem laknak messze tőlünk amúgy.

Ez már úgy eleve nem tetszett, mert szerintem kérdezni illik. Ezen kijelentéskor nem voltam jelen egyébként. A párom igen, ő mondta, hogy erről engem kérdezzenek meg.


Elsőnek múlt hónapban jött át a lány pénteken iskola után és vasárnapig itt volt. Ami nem lenne baj, mert elférünk, van szoba, csak egyrészt nehézség, hogy két ember helyett háromra fizetünk, sajnos nem vagyunk olyan anyagi helyzetben, hogy mindent megvegyünk neki, üdítő, nasi. Eddig egy drága valamire mondtam, hogy jobb lesz az olcsóbb nasi is, ez nem tetszett a lánynak.


A másik gond, ami most van. Itt van nálunk megint (többször volt itt azóta)és megkértem, hogy segítsen felporszívózni, legalább azt a szobát, amiben van. Erre teljes hiszti következett, hogy ő ide pihenni jött, még az anyját is felhívta hogy én milyen vagyok. Mondtam, hogy ez nem egy hotel, nem takarítok utána, amikor ő semmit nem segít, de elvárja, hogy itt lehessen.


Nem fogok olyat mondani a páromnak, hogy nem látom szívesen a húgát, és nem mondanék olyat sem, hogy ez az én lakásom, én dirigálok. Tudom, hogy így van, de a páromat nem bántanám meg ezzel, ez az ő otthona is. De az nem járja, hogy csendben legyek 10-11-ig délelőtt, mert különben nyűgös lesz a lány egész nap.


Felhívtam az anyját, mondtam, hogy nem dolgoztatni akarom, de nekem plusz munka, ha itt van, nem segít, nem idegeskedni akarok, ha itthon vagyok hétvégén. Az anyja meg megkérdezni: csak nem azt akarom, hogy fizessen a lány vagy ő a hétvégéért?! Mondom, ez például az étkezésre megoldást jelentene, mert tényleg nagy kiesés ez majdnem MINDEN hétvégén. Egy hónapban egy hétvégén nem akadékoskodnék. Azt is mondtam, hogy jöjjön akkor csak havi egyszer, mire a válasz, hogy én ki akarom őket zárni...


Most a lány bent van a szobában és magára zárta a saját lakásom egy szobáját :D


Én vagyok a rossz? Mi a megoldás erre? Párom mellettem áll, ő is felvetette, hogy ritkábban jöjjön, de vele is összevesztek. Ráadásul nem is velünk van ilyenkor a lány, hanem gépezik, játszik.



2018. febr. 10. 11:27
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
86%

Ezt csak a pároddal tudod tisztázni, ha tényleg ennyire hisztis meg elkényeztetett, akkor viszont neked van igazad, az elvárásaid teljesen természetesek.


Ha nem hajlandó tudomásul venni, akkor jobb, ha nem jön hozzátok!

2018. febr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
85%

Egyszer próbálna egy ilyen kis taknyos a saját lakásomban így beszélni meg bezárkózni, többet oda a lábát be nem tehetné.

Te is tedd ezt. Anyóspajtás meg etesse-mosson-takarítson szépen csak a kisasszonyra. Vagy nevelje meg és akkor gondolom, mehetne hozzátok. A párod pedig nem hiszem, hogy megsértődne, hiszen ő is látja a hugica viselkedését.

2018. febr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
85%

Hát ez nagyon nincs rendben. Az, hogy pont, amikor pihenhetnétek és kettesben lennétek, a nyakatokra jön a húga és ráadásul vendégelteti magát, az nagyon gáz. Az anyja is gáz, hogy nem jelzi a csajnak, hogy mit illik és mit nem. Ráadásul nem is veletek akar lenni, csak nálatok.

A kulcs a párod, úgy érzem. Ebben a helyzetben ő az összekötő kapocs a két család közt, neki kellene a hugicának megmondani, hogy havonta egy szombaton pl (vagy amit megbeszéltek) szívesen látjátok, de ez nem hotel. Én értékelem, hogy nem akarsz viszályt szítani, de valamennyire muszáj lépni, ha nem akarsz évekre beleragadni ebbe, és nem lesz egy szabad hétvégéd.

2018. febr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
94%

A párodnak kéne helyretenni a hisztis kis libát meg az anyját is. Így gyakorlatilag minden hétvégén a nyakatokba szakad egy plusz tehet mind anyagilag, mind idegileg.


Ha nem segít, csak hisztizik és kizabál a pénzetekből, akkor nem kell, hogy jöjjön.

2018. febr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
3%
Minden mondatodból sugárzik az "én házam,én váram". Kíváncsi lennék ha saját rokon vagy barát csinálná ezt, akkor hogy állnál hozzá. Amit meg a kajáról írsz egyenesen nevetséges. Ott ahol 3 ember jóllakik, a negyedik se marad éhes. Jó, persze ha nem telik, nadit ne vegyél. Nem tudom mennyiből éltek, mi hárman 110-ből. Sose merült fel, ha átjön a gyerek az unokával, meg a férjével akkor most nekünk nagyon rossz, mert pénzbe kerül az etetésük. Érdekes egy ember vagy hallod!
2018. febr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
85%
Miért akar nálatok lenni hétvégente?
2018. febr. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
16%
Vettünk a szüleimmel egy lakást, a párom ideköltözött, nincs is semmi gond. De! Van, mert ha ez a gondolat felvetődik, az már gond. Te lakásod. Mennyi bajod lesz még, huhúúú. Lakásra telik, +1 ember kajája gáz? 2 dolgozó felnőtt? Nem hiszem el. De csináld azt amit én. Senki kedvéért nem megyek vásárolni, ami itthon van abból válogathat. Nem sajnálok semmit, bátran kotorászhat a hűtőbe, bárki is jön. Ha nem jó, hozzon magával azt amit szeret.
2018. febr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

A párom már próbált beszélni a húgával... Kapufa. Ő nem ilyen, nem eszik sokat, nem is szólal meg, mit zavar ő minket.... én pl szívesen venném, ha már itt van, hogy akkor legyen is velünk, társas, film, közös ebéd. Mert sose akkor éhes, amikor mi, vagy beviszi a szobába vagy egyedül leül. Nehéz.

A havi egyszeri látogatás nekem megfelelne, páromnak is, a lánynak és az anyjának nem.


Hogy ha a saját rokonom jönne... nekem is van öcsém, és mondtam a családomnak, hogy ameddig nem költözünk be rendesen, nem tudunk vállalni pénzben más embert, ameddig kitapasztaljuk, mennyik lesznek a számlák, addig nem akarok több napra vállalni más embert. Látogatás rendben van, többra napra még nem. :-)

2018. febr. 10. 12:09
 9/34 anonim ***** válasza:
94%

Pofátlan dolog, hogy ott a csaj minden hétvégén. Nekem ez égő lenne, még akkor is, ha mintakislány lenne. A párodnak miért nem az?

Nem közös a lakás. Következő hétvégén majd anyós "veszi ki" a szobát? Butaság volt ebbe belemenni. Qrvára nem érdekelne ki tartana emiatt rossznak, a kiscsajt ebben a pillanatban hazaküldeném.

Ne legyél gyenge, mert marhára nem normális ez a helyzet. Aki szerint meg az, hívja meg a kiscsajt.

2018. febr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
73%

Oké, figyelj, itt a megoldás. Tegyél így és ne legyél életképtelen.

Megmondod a párodnak hogy leültök ketten közösen a lánnyal és megmondjátok neki hogy nincs apelláta, ezt a viselkedést befejezi, vagy csak ritkásan jön. És nincs DE a lány szájából, mert az a ti házatok, és akkor látjátok szívesen amikor TI akarjátok. És sírhat, nyavajoghat, kiabálhat, szépen hazaviszitek. ÉS téma lezárva. Pontosan így kell neki megmondani, 3 sor, nem fogtok belehalni.

Egyfelől nem tudom mennyire van igazad a témában, de abban az előadásmódban ahogy leírod, én már a falra másztam volna.

Szóval nem adok neked teljesen igazat, mert nem tudom így gyakorin keresztül hogy mi a valóság. De az biztos hogy ha én és párom összeköltözünk, nem fog öcsém minden hétvégén nálunk lenni. :D Ne s akarna szerintem ezzel terhelni minket.

2018. febr. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!