Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezek szerint én vagyok a rossz?

Ezek szerint én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

Vettünk szüleimmel együtt egy lakást (én 26/N). A párom odaköltözött hozzám, ez tökéletesen rendjén van, nincs köztünk gond. Viszont van a páromnak egy húga (kamasz,16/7), aki, miután beköltözött a párom, kijelentette, hogy akkor ő majd jön hozzánk hétvégente. Nem laknak messze tőlünk amúgy.

Ez már úgy eleve nem tetszett, mert szerintem kérdezni illik. Ezen kijelentéskor nem voltam jelen egyébként. A párom igen, ő mondta, hogy erről engem kérdezzenek meg.


Elsőnek múlt hónapban jött át a lány pénteken iskola után és vasárnapig itt volt. Ami nem lenne baj, mert elférünk, van szoba, csak egyrészt nehézség, hogy két ember helyett háromra fizetünk, sajnos nem vagyunk olyan anyagi helyzetben, hogy mindent megvegyünk neki, üdítő, nasi. Eddig egy drága valamire mondtam, hogy jobb lesz az olcsóbb nasi is, ez nem tetszett a lánynak.


A másik gond, ami most van. Itt van nálunk megint (többször volt itt azóta)és megkértem, hogy segítsen felporszívózni, legalább azt a szobát, amiben van. Erre teljes hiszti következett, hogy ő ide pihenni jött, még az anyját is felhívta hogy én milyen vagyok. Mondtam, hogy ez nem egy hotel, nem takarítok utána, amikor ő semmit nem segít, de elvárja, hogy itt lehessen.


Nem fogok olyat mondani a páromnak, hogy nem látom szívesen a húgát, és nem mondanék olyat sem, hogy ez az én lakásom, én dirigálok. Tudom, hogy így van, de a páromat nem bántanám meg ezzel, ez az ő otthona is. De az nem járja, hogy csendben legyek 10-11-ig délelőtt, mert különben nyűgös lesz a lány egész nap.


Felhívtam az anyját, mondtam, hogy nem dolgoztatni akarom, de nekem plusz munka, ha itt van, nem segít, nem idegeskedni akarok, ha itthon vagyok hétvégén. Az anyja meg megkérdezni: csak nem azt akarom, hogy fizessen a lány vagy ő a hétvégéért?! Mondom, ez például az étkezésre megoldást jelentene, mert tényleg nagy kiesés ez majdnem MINDEN hétvégén. Egy hónapban egy hétvégén nem akadékoskodnék. Azt is mondtam, hogy jöjjön akkor csak havi egyszer, mire a válasz, hogy én ki akarom őket zárni...


Most a lány bent van a szobában és magára zárta a saját lakásom egy szobáját :D


Én vagyok a rossz? Mi a megoldás erre? Párom mellettem áll, ő is felvetette, hogy ritkábban jöjjön, de vele is összevesztek. Ráadásul nem is velünk van ilyenkor a lány, hanem gépezik, játszik.



2018. febr. 10. 11:27
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
95%
Miért kell ott aludnia? Miért van ott egy 16 éves lány egész hétvégén? Nincsenek barátai? Főleg, hogy közel is lakik. Ha a testvérét akarja látni, átmegy 1-2 órát vele tölt és menjen haza. Miért kéne neki egy szobát odaadni? Mi lesz később, az aktuális párjával oda fog költözni?
2018. febr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
11%
Nagyon unatkozol, hogy ilyen történeteket találsz ki?
2018. febr. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem az egész sztori nagyon rossz irányból van megközelítve. A kutyát sem érdekli, hogy kié a lakás, és szerintem ezzel dominálni is meglehetősen visszatetsző, ne ezzel vagdalkozz. Nekem is csípte a szememet az egyik válaszoló által felvetett észrevétel, hogy minden mondatban az kerül kihangsúlyozásra, hogy a tied lakás...


Ez ugyanis nem erről szól! Külön költöztetek, ez a TI életetek, ha konkrétan albérletben laknátok, akkor sem lenne normális, hogy minden hétvégén ott lóg nálatok egy kamaszlány. Mégis milyen jogon és indokkal? Az ember hétvégén a párjával pihenni szeretne, közös programot csinálni, nem pedig egy kiscsajt etetni meg pesztrálni. Még akkor sem, ha a kedves mama fizetne érte.


Elhiszem, hogy a mamának is könnyebb a hisztigép nélkül, naná, hogy a lány pártját fogja...


Itt a másik ludas a kedves párod, ilyen töketlen szerencsétlen nem lehet, hogy a kiscsajt meg a mamát nem bírja leállítani.

2018. febr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
93%

Ez így nagyon nincs rendben. Konkrétan hotelnek/panziónak néznek titeket. Főleg a kisasszony.

A lakás a TIÉD meg a szüleidé. A párod ott lakik veled, ez rendben van, mert a párod, de a húgának miért is kell ott lennie? Mi a búbánatos maci kukijáért kell neki minden egyes hétvégét végig ott tölteni? Talán az a nyaralója?

Ha még közel is lakik, akkor ha annyira látni akarja a tesóját, akkor menjenek el moziba, sétálni, vásárolni, stb.

Ez NEM normális, hogy egy 16 éves kamasz a bátyja lakásába jár át egész hétvégékre csak azért, hogy a szobába zárkózzon meg ingyen zabáljon.

Soha nem lenne ahhoz pofám, hogy minden hétvégén a bátyáméknál tespedjek, megvetessek magamnak mindenféle nasit meg üdítőt, meg még azt is elvárjam, hogy takarítsanak-főzzenek rám. Jesszusom.

Ha ez a párod családja szerint normális, akkor náluk valami nagyon félrement. Ilyet épeszű ember NEM csinál.

Igenis állj a sarkadra, mert teljesen kihasználnak és a saját lakásodban vagy elnyomva. Senkinek a kölykét nem vagy köteles eltartani.

A párod majd megbirkózik vele, ha ezen megbántódik, vagy vegyen saját lakást a kishúgának, ha ennyire fontos a kisasszony kényelme.

De te igenis legyél határozott és mondd meg, hogy ennek mostantól vége, nem vagytok sem hotel, sem panzió, ha akar, akkor menjen át vagy szombaton vagy vasárnap ebédre, aztán meg menjen szépen haza a saját otthonába, a saját szobájába, a kajáját meg fizesse szépen a saját anyja.

Ez nagyon elkeserítő, hogy itt tart a világ, hogy már 16 éves bunkó kiskamaszok zsarnokoskodnak felnőtt emberek fölött... ennyire ne legyetek balfékek, már bocsánat.

2018. febr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
89%
Nem te vagy a rossz.:-) A leányzó kijelentésére, miszerint minden hétvégén jön, azonnal azt kellett volna mondanod, hogy NEM. Szívesen látod, amikor TE HÍVOD, egyebekben ha látogatóba óhajt jönni, pláne ottalvósra, legyen szíves telefonon felhívni, és megkérdezni, alkalmas-e. Ez a minimum, legalábbis intelligens és illemtudó embereknél. Anyóspajtás és a hugica úgy tekintenek a te lakásodra, mint a sajátjukra, ami még akkor is gáz lenne, ha történetesen a párodé volna a kecó. Felnőtt, önálló emberek vagytok, tessék tiszteletben tartani a magánszférátokat, nem tartozol anyóspajtit tehermentesíteni az ostoba, bunkó tinilánya jelenléte és etetése alól.
2018. febr. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Érdekes amúgy ez a gyakoris dolog, általában a kérdések alatt az a fő irányvonal, hogy kié a lakás, annak a szava a döntő.. :-) Itt meg én vagyok a rossz, hogy le mertem írni, hogy az én lakásom. Nem hinném, hogy sütne az én házam, én váram kifejezés, mivel írtam is, hogy sose mondanám meg a páromnak, hogy kit hívhat meg, ez az ő otthona is, közösen döntünk mindenben. Ha sütne ez, akkor egyszer sem engedtem volna be a lányt.


Igen, én sem tűröm/tűrném, hogy sakkban tartson a lány, szólok is mindenért rögtön, csak szerettem volna, szeretném, ha ezt nagy sértődések nélkül lehetne levezényelni, nem akarnék rosszban lenni senkivel, főleg a párom családjával nem.


Másik nehézség, hogy ha nevelni akarnám, hogy ne hagyja már bent a koszos tányért a szobában, ha elmegy, akkor meg az anyja kezd el velem kicsit morcoskodni, hogy miért szabályozom én a lányát. Persze, ez egy ekkora lányt nevelni már... meg nem is az én dolgom lenne.


Most szóltam neki, hogy szeretnék közösen enni, jöjjön ki. Próbálunk vele beszélni... meglátjuk.

2018. febr. 10. 13:09
 17/34 anonim ***** válasza:
94%

szemtelen kis fruska, az anyja meg örül, hogy nem kell vele foglalkoznia hétvégente, nyugi van náluk.

bizony ha minden hétvégén ott dekkol, illene anyósodnak valamit beleadnia a kajába, vagy küldjön kaját a lányával, vegye meg neki anyuci a drága édességeit. nem vagy köteles ellátni őt semmivel. ez mind csak a jóindulatod kérdése...

közölhetitek velük, hogy hétvégén mentek hozzájuk, onnan pedig egyenesen a te szüleidhez mentek, úgyhogy nem mehet a kiscsaj.

másik megoldás, ha legközelebb megy, ne engedjétek be őt... jelentsétek be hogy elutaztok hétvégére, barátok mennek át, szüleid látogatnak meg... semmi keresnivalója ott ilyenkor.


tetszik, nem tetszik anyósodnak meg a sógornődnek, nem ők dirigálnak az életetek felett. épp elég lesz majd a saját gyereketekről gondoskodni. ha nem fogadják ezt el, így jártak, nem kell látogatni titeket.

2018. febr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
94%
Ha a kis phuntzee ennyire önző és pofátlan, antiszociális, akkor ne legyen vele szemben lelkifurdalásod. Szerintem a bátyjának, aki a párod, neki is meg kell értenie, hogy a korlátlan kihasználás és a korrekt vendégeskedés között vannak különbségek.
2018. febr. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim válasza:
93%

Szerintem pofátlan a kiscsaj, ennyi. Mi is összeköltözést tervezünk a párommal, nekem sem hiányozna, hogy minden hétvégén ott lógjon egy ilyen rokon.

Ha neki nem sikerül, akkor a szüleinek kellene felfognia, hogy vannak bizonyos határok, amiket akkor sem lépünk át, ha rokonokról van szó. Mert a leírásból nem úgy tűnik, hogy azért menekülne otthonról, mert pl. rosszak az anyagi körülmények vagy valami miatt rászorulna arra, hogy inkább náluk legyen. Akkor nyilván más lenne a helyzet.

Mindenkinek megvan a komfortzónája otthon,a hétvége meg pláne pihenésre való, nem arra, hogy egy elkényeztetett rokon próbára tegye az idegeinket.

2018. febr. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
92%
Mindenki lakjon szépen otthon, hévégén is, be sem engedném, max látogatóba 2-3 órára, aztán mondanám hogy otthon, édes otthon, mehet haza. Ilyet még nem is hallottam, hogy valaki hétvégére egy másik, számára idegen házba költözik :o Simán most rögtön megmondanám neki, kérlek, menj haza, ennyi volt.
2018. febr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!