Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezek szerint én vagyok a rossz?

Ezek szerint én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

Vettünk szüleimmel együtt egy lakást (én 26/N). A párom odaköltözött hozzám, ez tökéletesen rendjén van, nincs köztünk gond. Viszont van a páromnak egy húga (kamasz,16/7), aki, miután beköltözött a párom, kijelentette, hogy akkor ő majd jön hozzánk hétvégente. Nem laknak messze tőlünk amúgy.

Ez már úgy eleve nem tetszett, mert szerintem kérdezni illik. Ezen kijelentéskor nem voltam jelen egyébként. A párom igen, ő mondta, hogy erről engem kérdezzenek meg.


Elsőnek múlt hónapban jött át a lány pénteken iskola után és vasárnapig itt volt. Ami nem lenne baj, mert elférünk, van szoba, csak egyrészt nehézség, hogy két ember helyett háromra fizetünk, sajnos nem vagyunk olyan anyagi helyzetben, hogy mindent megvegyünk neki, üdítő, nasi. Eddig egy drága valamire mondtam, hogy jobb lesz az olcsóbb nasi is, ez nem tetszett a lánynak.


A másik gond, ami most van. Itt van nálunk megint (többször volt itt azóta)és megkértem, hogy segítsen felporszívózni, legalább azt a szobát, amiben van. Erre teljes hiszti következett, hogy ő ide pihenni jött, még az anyját is felhívta hogy én milyen vagyok. Mondtam, hogy ez nem egy hotel, nem takarítok utána, amikor ő semmit nem segít, de elvárja, hogy itt lehessen.


Nem fogok olyat mondani a páromnak, hogy nem látom szívesen a húgát, és nem mondanék olyat sem, hogy ez az én lakásom, én dirigálok. Tudom, hogy így van, de a páromat nem bántanám meg ezzel, ez az ő otthona is. De az nem járja, hogy csendben legyek 10-11-ig délelőtt, mert különben nyűgös lesz a lány egész nap.


Felhívtam az anyját, mondtam, hogy nem dolgoztatni akarom, de nekem plusz munka, ha itt van, nem segít, nem idegeskedni akarok, ha itthon vagyok hétvégén. Az anyja meg megkérdezni: csak nem azt akarom, hogy fizessen a lány vagy ő a hétvégéért?! Mondom, ez például az étkezésre megoldást jelentene, mert tényleg nagy kiesés ez majdnem MINDEN hétvégén. Egy hónapban egy hétvégén nem akadékoskodnék. Azt is mondtam, hogy jöjjön akkor csak havi egyszer, mire a válasz, hogy én ki akarom őket zárni...


Most a lány bent van a szobában és magára zárta a saját lakásom egy szobáját :D


Én vagyok a rossz? Mi a megoldás erre? Párom mellettem áll, ő is felvetette, hogy ritkábban jöjjön, de vele is összevesztek. Ráadásul nem is velünk van ilyenkor a lány, hanem gépezik, játszik.



2018. febr. 10. 11:27
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
91%

Figyelj, rendesen ossze kell veszni vele, soha tobbe nem fog odamenni.

Aki meg a kerdezot szidja, fogadjon mar be egy semmirekellot minden hetvegen. Lassuk meddig birja.

Ocsem is atjart eveken at hozzam, nem lakni, csak ugy, de hozott mindig valami ennivalót vagy italt, segitett a haz korul, es mikor csaladom lett magatol felfogta hogy nem lehet itt mindennap.

Milyen szobaban van a kiscsaj amugy? Holnap elmegy, szemelyes cuccait ha van kipakolni es bezarni.

2018. febr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
91%

"Másik nehézség, hogy ha nevelni akarnám, hogy ne hagyja már bent a koszos tányért a szobában, ha elmegy, akkor meg az anyja kezd el velem kicsit morcoskodni, hogy miért szabályozom én a lányát"

Amíg a te házadban tunyul, a te kajádat eszi, a te csapodat nyitogatja és mindezt a legnagyobb természetességgel, teljesen ingyen, addig az a minimum, hogy kutyakötelessége azt csinálni, amit mondasz neki. Még egy hotelben is vannak szabályok, itt meg pláne, hogy a vendéglátó diktál a saját házában és nem egy neveletlen, taknyos kis 16 éves.

Anyós meg ezek szerint egyszer sem akarja otthon tudni a saját gyerekét, nehezére esik neki időt tölteni vele? Akkor minek szülte?

2018. febr. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
91%

te hülye vagy. Szépen ted ki a kisasszonyt és ne érdekeljen a párod kicsi lelke. A lakás a tied és a párod élhet benne és pont itt a vége.

Aki ilyen hülye, hogy hagyja hogy kihasználják az így járt és akkor megérdemled.

2018. febr. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
91%
Hát még ilyet se hallottam...Ha én a csaj helyében lennék, marhára nem lenne pofám ehhez, hogy a nyakatokra másszak, meg még élősködjek is ráadásul.Eszébe sem jut a kiscsajnak se, meg a mamának se, hogy esetleg kettesben lennétek??Egyáltalán miért akar ott lenni ennyit, mikor nem is lakik messze?Ez nagyon furcsa.Viszont ha a te helyedben lennék, ahhoz simán lenne pofám, hogy úgy penderitsem ki a fruskát, hogy nyekken, a mamát meg megkérdezném, hogy nekem szülte- e a lányt?Persze, ha ennél finomabb módszerekhez folyamodsz, akkor is megfognak sértődni, de szelektálni kell, kinek a véleményére érdemes adni..
2018. febr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
81%
Legközelebb csináljatok vmi programot kettesben hétvégére, ne legyetek otthon amikor menni akar. Vagy csak egyszerűen ne engedd be. Esetleg mondd neki, hogy ezentúl a te öcséd fogja ott tölteni a hétvégéket (még akmor is ha nem így lesz). Ne legyél ennyire életképtelen.
2018. febr. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
83%
Ácsi! Szóval az aktuális palid egy birka...saját szobája van a kiscsajnak a TE LAKÀSODBAN? Ennek MOST véget vetni mert ez csak a kezdeti élősködés!!
2018. febr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
85%
B*sznám ki. Komolyan. Minek futsz bele ilyen problemakba egyaltalan? Nem porszivoz? Hat, sajnalom, nalunk magad utan takaritas vagy kisp*csa, ugyhogy vagy nekiallsz, vagy eltakarodsz. Nem meg hagyod, hogy idaig fajuljanak a dolgok.
2018. febr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
89%

Majd írd meg, mi lett kérdező!

Amúgy osztom a többség véleményét. Kislányt leültetni, játékszabályokat tisztázni, ha nem tetszik, buszra feltenni, ADIOS!

2018. febr. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
36%
Nem igaz, hogy nem látjátok, hogy ez egy kitalált történet. Ennyi idiótát!
2018. febr. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:
57%

Én is így jártam, de én fiú vagyok, és a lány akarta, hogy költözzön be hozzánk a saját testvére! :D Szerencsére mi anyagiakkal rendben vagyunk, de ráadásul ő is kamasz volt... Mivel a szülei is nagyon sokat dolgoztak, megkéték, hogy költözzön be hozzánk. A párom tanár, szóval csak déklután jött haza mindig. A lány beköltözött hétfőtől szerdáig, és mindig 3 napot itt töltött, de ő sem beszélt velem soha, mindig bement a szobájába. Eltelt egy hónap.. A szülei bejelentették, hogy milyen "gonosz" vagyok a gyerekkel.

Hogy mit csináltam?

NEM FŐZTEM NEKI MINDIG, ÉS CSELÉDET CSINÁLTAM A GYEREKÜKBŐL!! Már pedig én is arra kértem, hogy takarítsa ki legalább a szobáját, mert olyan nagy kupit csinált egy hónap alatt a szobájában... De tanulni nem akart, pedig fel is ajánlottam neki, hogy segítek a leckében neki.

Másnap szépen meghívtam ebédre a szüleit és megbeszéltük a dolgokat, és bocsánatot kért az egészért. Persze máskor nem jött a gyerek, mert inkább otthon szeretett volna maradni.

Így azt ajánlom, hogy hívd meg te is ebédre a szüleit, és a gyereket egy finom kajára, és beszéljétek meg a dolgokat. :)

2018. febr. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!