Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon aggódom a fiamért. Mi...

Nagyon aggódom a fiamért. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Hiába az a legjobb megoldás, ha inkább kimaradnék ebből, de nem bírom végig nénzni tétlenül, hogy a fiam a vesztébe rohan. Én mindig tisztességre, szorgalomra és rendre próbáltam nevelni, de a bonyolult habitusa miatt jó, ha el tudtam nála érni, hogy tisztelje annyira önmagát, hogy ne generáljon magának kellemetlen helyzeteket. Mikor kamasz volt, az osztályában ő volt a "menő fiú". Meglehetősen népszerű volt, de azt is a gerinctelen húzásainak köszönhette. A többiek által "lúzernek" elkönyvelt osztálytársait megalázta, olyannyirra, hogy az egyik evészavavaros lett a másik kettő pedig iskolát váltott. Képzelhetitek, hogy mennyire égett a pofám, de nem is a szégyen miatt volt nekem ez kellemetlen, hanem sokkal inkább az tudat miatt öntött el a letargia, hogy a fiam egy erkölcsi csőd. Nem egyszer veszekedtem vele, szinte már könyörögtem neki, de mind hiába.

Egyetemista évei alatt úgy váltotta a lányokat, mint a fehérneműt. Én pedig folyton amiatt aggódtam, ne kapjon el valamilyen nemi betegséget.

Nos az egyetem után talált egy lányt, akivel össze is költözött. Ennek nagyon megörültem. Nem csak azért, mert végre elkezdett élni egy kiegyensúlyozott életet, hanem látszott rajta, hogy boldog és a lány is jó hatást gyakorolt rá. Egyszerűen jó volt rájuk nézni. Gyerekük is született, viszont a fiam a baba magzati kora alatt megcsalta a lányt, a baba születése után néhány hónappal később lelépett a szeretőjével,egy hete tudtam meg.

Fölkerestem a fiamat és közöltem vele, hogy többé nem vagyok rá kíváncsi. Nagyon kiborultam. Nagyon sajnálom az unokám anyját és megondtam neki, hogy rám bármikor számíthat. A fiamban persze semmi megbánás nincs, gondtalanul éli az életét. Olyan, mintha én bánnám meg a fiam bűneit őhelyette. Tudom, hogy nem kellett volna elutasítanom őt, és a szívem mélyén nem szívesen nézném végig, hogy a vesztébe rohan, de hiába akarok rajta segíteni, ha ő nem akarja, akkor én nem tehetek semmit. De mégis, mi tévő legyek. Szeretem őt és nem akarom, hogy elcsessze az életét.



2018. febr. 13. 15:04
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Azért az durva,hogy egyetemre járó gyerek ilyen másokat bántalmazó volt gyerekkorában.

Általában az ilyenek nem viszik semmire.Elzüllenek.


Vagy a ritkább,másik véglet,pont ezekből lesz "sikeres" ember,akik mindenkin áttaposnak a céljuk elérésében.


Valószínűleg a te fiad is hasonló,mert akit a saját gyereke sem érdekel,az jó eséllyel ilyen.

2018. febr. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az egyik válaszolóval, aki a szociopátiát és a nárcisztikus személyiségzavart említette.
2018. febr. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező, tedd a szívedre a kezedet, te ennyi idősen hallgattál a szüleidre?

Evolúciós örökségünk, hogy ebben a korban egyszerűen hülyének nézzük a tőlünk idősebbeket. Ez segíti a szülőkről való leválást, az új otthon teremtését, keresését. Mi vagyunk a legokosabbak, mindent mi tudunk a legjobban, mindenki menjen a véleményével a sunyiba.

Sajnos a legtöbben addigra elfelejtjük ezt, amikor a csemeténk éri el ezt a kort, és értetlenül állunk az események előtt.

Nem azt mondom, hogy helyes, amit a fiad tett, csak arra próbálok rávilágítani, hogy most már nem tudsz tenni semmit.

"Tulajdonképpen attól félek, hogy az élettől sokkal keményebb pofont fog kapni, amitől megnyomorodna."

Nem hibáztatlak, de sem te, sem a férjed nem adta meg azt kisebb, nevelő célzatú pofont, amit néha meg kell adnunk annak érdekében, hogy csemeténk ne az élettől kapja sokkal keményebben. Ezúton is csókoltatom Benjamin Spockot, aki bár csépelte gyerekeit, nem átallott bestsellert írni a baráti nevelési elvekről. Én sem vertem a gyerekeimet. De az egyiknek egyszer kénytelen voltam leakasztani egy sallert. Ő az én vérem, az én szilaj, nehezen kezelhető természetemmel. Nekem is szükségem volt egy atyai pofonra, bármennyire gyűlöltem is akkor apámat ezért. A te fiadat is keményebben kellett volna fogni ahhoz, hogy átlássa, kötelességei is vannak embertársai felé, és nem gázolhat át büntetlenül mindenkin.

Mint mondtam, most már nincs mit tenned, reménykedhetsz csak, kisebb pofonok helyes irányba terelik a fiadat, mielőtt akkorába ütközik, ami már végzetes lesz.

2018. febr. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
77%
Másokat bántalmazó volt gyerekkorában már a fiad,akkor nem tünt fel hogy vmi baj van vele? Mindig a boldog mi igy ugy szerettük a fenekét kinyaltuk családok szoktak picit büzleni..
2018. febr. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
67%-os, állj már le, baromi unalmas, ahogy folyamatosan tolod a hülyeséget.
2018. febr. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Méirt szerinted normális ha egy kisiskolás már a társait bántalmazza? Otthon meg nem tünik fel h baj van vele,v tisztában vannak vele de lesöprik a szönyeg alá h majd kinövi,itt az eredménye egy totál érzéketlen mindenkin átlépő felnőtt lett a pasas..
2018. febr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Hát ha ez a siker ára...
2018. febr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!