Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nőktől kérdezném, akik együtt...

Nőktől kérdezném, akik együtt élnek a párjukkal! Ti összehajtogatjátok a pasitok/férjetek kimosott ruháit?

Figyelt kérdés

2018. febr. 17. 12:23
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
66%

Én is nevetnék, főleg, hogy mindketten androgünök vagyunk... De mire összeköltözök valakivel, már sok éve tudom, hogy ilyen vadmarhaságokban nem hisz.


Opcionálisan meg lehetne kérdezni, hogy mégis a hajtogatás mely mozzanatához kell vagina vagy női mell vagy anyai ösztön, szóval olyan, ami a férfiaknak nincs, mert el nem tudom képzelni.


De rólam leperegnek az ilyenek, annyira lenne hatásos, mintha azt mondaná, hogy a valamilyen horoszkóp szerint harci kakas vagyok (ez igaz, egyszer olvastam, jól megy az Oroszlánhoz és a Tűz-Sárkányhoz) s a harci kakasoknak kell hajtogatni, ha a pár egyike az. Annak se lenne kevesebb értelme, de legalább még röhejesebb lenne s nem fenyegetné az a veszély, hogy az idióta hímsoviniszta baromsága miatt teljesen akaratlanul, tudatalattim által triggerelve fejbecsapom (valószínűleg egy párnával, mert erőszakosságom kis fokú s inkább verbális, de akkor is).


A hajtogatás opcionális és mindenkinek a maga dolga az én világomban.


Ennek persze köze nincs más dolgokhoz, a háztartási munkák nagyobb részét én végzem és ezzel nincs is gond. Mielőtt valaki azt hinné, hogy vonalzóval húzom meg a házimunka felét és elutasítom a másik felét :)


De ha ELVÁRNAK tőlem plusz dolgokat, főleg a nememre hivatkozva, aminek köze nincs semmihez, arra nem reagálok kedvesen.

2018. febr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk erre is az vonatkozik mint minden másra: ha valaki valamilyen munkába belekezd azt be is fejezi két főre, de kb egyenlően kezdünk bele munkába. Tehát nincs ilyen kettéosztás hogy én most maganak mosok, főzök, vásárolok, mosogatok, hajtogatok vagy akármi, mert kicsit se hatékony, hanem vagy együtt nekiülünk és akkor még szórakoztató is, vagy aki épp ott van megcsinálja.

Például én kimosom és összehajtogatom a ruháit, főzök neki és elmosom utána a szennyes edényt, viszont cserébe felmos, kiporszívóz, port törölget és teljes körű fürdőszobatakarítást csinál helyettem is. Szerintem ez így korrekt, nem szobatársak vagyunk hogy mindenki maga után

2018. febr. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
73%

Mindig. O utalja a tiszta ruha hajtogatasat es elpakolasat, igy ezt en csinalom. En viszont mosogatni nem szeretek, igy azt meg o csinalja.

31N, 43F

2018. febr. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
33%
#32: Az is jó, de nálunk nem működne. Van, amit az egyikünk csinál (pl. én még nem mostam, amióta megvan az új mosógép... 2 éve? s én vagyok itthon), de van, ami szigorúan közös, mert mindketten utálnánk egyedül végigcsinálni, túl sok. Én szívesen kiteregetem a ruhák felét, de az egészet nem. Ha muszáj lenne, megcsinálnám, túlélném, régen kézzel mostam s abba sem haltam bele, de jobb így, hogy felezzük. Ő felporszívóz, én utána felmosok. A nemszeretem munkákkal ez van, a felére örülök, ha ráveszem magam. A fűnyírás néha ilyen, mert egyikünk sem képes megcsinálni annyi idő alatt, amíg megnő a fű... De ott azért egy fő fűnyíróember van, a másik csak besegít néha.
2018. febr. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
24%

Mar ket eve a nagylanyom feladata a mosas teregetes hajtogatas.

Ami kesz az a kanapen varja kupacban a gazdajat, mindenki elteszi a sajatjat

2018. febr. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
77%

#29 Ha minden hülyeséget megtennék a vita elkerülése érdekében, azzal a válásunk felé vezető utat kövezném... semmi értelme. Ha valami nem tetszik, akkor azt meg kell beszélni, még ha ilyen jelentéktelen kis baromság is.

(Minden ilyesmit meg lehet oldani, ha pl. eszméletlenül rühell hajtogatni, akkor azt csinálom én, övé meg mondjuk a mosogatás. Tadamm...!)

Nem vagdosnám ki a ruháit, nem vagyok dedós, hogy hisztizzek/csapkodjak/cuccokat dobáljak ki az ablakon...

“ha a férfi közölné veletek hogy ez bizony nem férfi munka” - most jöhetnék azzal, hogy akkor tartson el, mert a pénzkeresés meg nem női munka, vagy hogy a meszelést és festést egyedül kellett volna megcsinálnia, vagy a szekrények hurcibálásában, a fürdőszoba csempézésében, sőt, alapból a ház megvásárlásában sem szabadott volna részt vennem, hiszen ezek férfi dolgok... de már ahogy írom, egyszerre megy fel bennem a pumpa, és jön a röhögőgörcs is, akkora baromság... még visszaolvasni sem merem.

Nem mellesleg röviden tömören: ha ilyen hozzáállása lenne, az már az esküvőnk előtt is látszott volna, ergo nem lenne a férjem. Kb. ennyi.

2018. febr. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Természetesen nem...ő összehajtja az enyémet, mert kényszeres kissé...de utálom, h nem úgy van, ahogy én szoktam hajtani.
2018. febr. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
75%

"És mi lenne akkor,ha a férfi közölné veletek hogy ez bizony nem férfi munka?"


megkérdezném, hogy látott-e már olyat, hogy valaki a mellével vagy a p|nájával hajtogatott ruhát, mert amit kézzel meg lehet csinálni, arra bizony ő is képes...

2018. febr. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Igen. Ha végzett a szárítógép, még kiteszem a fregolira, utána kivasalok és hajtogatom. Ez nekem természetes, vasalok magamra is és még a lányunkra is. Munka után mindig dobok be mosást és még aznap este vacsi után megcsinálom.
2018. febr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. febr. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!