Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Állandóan kioktat, lekezelően...

Állandóan kioktat, lekezelően beszél, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval van egy ismerős család, akikkel elég gyakran összefutok akaraton kívül is. Persze, tök egyszerű lenne, hogy építsem le őket és ne találkozzak velük, de sajnos ez nem lehetséges, mert egy ismerősömnél futunk össze, akikkel viszont jóba vagyok és eszem ágában nem lenne emiatt ne találkozni velük. Nekik talán rokonuk vagy ilyesmi és hétvégente ott héderelnek náluk. De ez lényegtelen. A lényeg annyi, hogy ülünk ésbeszélgetünk, és mondjuk elmondom, hogy edzeni szeretnék elkezdeni, akkor "azt hagyjad, az hülyeség, felfújt izom minek? egyél egy jó kis szalonnát, meg ásd fel a kertet, abban van az erő" aztán mondjuk beszélgetünk a nyaralásról válasz: "először ismerd meg a hazádat, kint sem jobb, nehogy azt hidd, mit gondolsz a történelem során miért akarták ennyien ezt a területet?" meg ehhez hasonlók. A férfi operátor egy gyárban, a nő tudtommal nem dolgozik és ilyen áltudást vagy nem is tudom minek nevezzem, próbálnak beadni nekünk. Nem merek már semmit mondani, mert állandóan lenézően, "nagy élettapasztalattal" beszél. De nem értem mire. Nem azt mondom, hogy díszdoktorit lebegtessen előttem, de 8 osztállyal, úgy hogy a nő nem is dolgozik, legalább ne nagyzoljanak és ne nézzenek le másokat. Meg szóbajön néha politika is, de a nő és a férfi szerint is "Aki nem szült még gyereket, az ne pofázzon neki, mert ezek a maiak már nem valók gyereknevelésre". Amikor pedig finoman elmondom a véleményemet, akkor megpróbál kioktatni, hogy 100 évvel ezelőtt meg ilyen hülye dumák... Komolyan nem értem őket. Volt olyan is, hogy elmondtam hogy nem iszom alkoholt, erre kitöltötte nekem, hogy "idd csak meg, ennyitől nem lesz semmi bajod, mit gondolsz régen hogy kezdték a napot?" Szóval nem tudom,hogy ennyire a tanyai világba születtek vagy mi van velük? Mit lehet kezdeni velük?

2018. márc. 3. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Mit lehet kezdeni velük? Leszarni. Semmi köze a dolgaidhoz.
2018. márc. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Lehet ők meg úgy gondolkodnak rólad, mint a sznob antialkoholista, aki fent hordja az orrát és lenéz minket. Ezért viselkednek így.


Két megoldás van: vagy megszakítod velük a kapcsolatot, vagy megpróbáljátok közelíteni a felfogásotokat egymáshoz. Nem biztos hogy egy gyári munkásnak butább életfelfogása lenne, mint egy diplomásnak és az se biztos, hogy tanyasiak azért, mert isznak egy kis alkoholt. Fogadd el az ő álláspontjukat és ehhez alkalmazkodj: keress olyan témákat amikben egyetértetek.

2018. márc. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell semmi személyeset elmondani nekik, nem kell semmiféle véleményt mondani, csak ülni hülyén, bamba mosollyal, ha már muszáj egy légtérben lenni velük. Próbáld meg úgy szemlélni őket, mintha a hülyeség megtestesítői lennének és te, mint külső szemlélő csak épen néznéd őket, mint kiállítási tárgyakat, hogy Jé ilyenek is vannak....
2018. márc. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Ignorálni, irigyek. Ez a 8 általános tipus sajátossága. A Csak gyárba jó okoskák szeretnek mindig beszológatni.. Ezek szülnek panelbe ötöt és verik a mellüket h nagy családosok,és lettetek az asztalra 5 csecsemőt, ja a semmire, nulla végzettséggel, nulla munkatapasztalattal. És fröcsögnek arra aki ennél többet tesz le az asztalra mondjuk minőségi ételt a gyerek elé, nem olcso szart.. Otthon sajnos ez lesz már a többség,és az értelmiségi biztos háttérel gyereket vállaló lesz lenézendő...
2018. márc. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%

Akkor te is szeretsz ott "héderelni"

Ugye? Nem hiszem,hogy ez kötelező lenne neked.Ne Menj oda! Egy probléma kipipálva.

2018. márc. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Verje a saját farkával a csalánt! És a helyedben nem félnék radikálisabb eszközökhöz nyúlni, akkor sem, ha lehet, hogy soha többé nem szólna hozzám.
2018. márc. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 HaEv ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Mi lenne, ha az ismerősödet kérdeznéd, akinél összefuttok, hogy mikor nincsenek nála - és te akkor mennél. Esetleg elmondhatnád az ismerősödnek, hogy téged nagyon kellemetlenül érint az ő viselkedésük és nélkülük szeretnél vele beszélgetni, és ebben kéred a segítségét. Az ilyen emberekkel nem tudsz mást csinálni mint vagy elviseled vagy elkerülöd. A saját igazukon kívül úgysem ismernek el mást és ahogy elnézem, állandóan nagyobbat akarnak mondani, mint amit te mondasz, tehát nem fogsz tudni ész érvekkel beszélgetni velük.

Szóval, ha az ismerősöd is szeretne veled találkozni, akkor mondd meg neki, hogy ez úgy fog menni, ha ők nincsenek ott. Sőt, ha te érkezel előbb, őket esetleg küldje el vagy ilyenek. Szerintem meg fogja érteni. Ha nem, akkor majd lesz másik ismerősöd, akivel jól el tudod tölteni az időt.

2018. márc. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%
Próbálj meg finoman visszaszurkálni, persze a gyenge pontjaiknál: "Hát, őszintén szólva, én nem értek egyet veletek, de nem szeretnék vitatkozni, úgysem értenétek meg az érveimet, tekintettel a végzettségetekre." vagy a nőnek: "Hát, nem tudom, szerintem te azért gondolod ezt így, mert soha életedben nem dolgoztál, nincs tapasztalatod ezzel kapcsolatban." vagy: "Megértem, hogy így gondolod, más tanulatlan emberek is így vannak ezzel." Vagy leszállnak rólad, vagy baromi zabosak lesznek, de legalább talán igyekeznek majd ők is elkerülni a találkozást.
2018. márc. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
A legegyszerűbb megoldás az, amit a 7-es javasolt. Az ismerősöddel egyeztess, hogy inkább olyankor mennél hozzá, amikor nincsenek ott a rokonai.
2018. márc. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!