Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kicsesznék 10-15 év múlva a...

Kicsesznék 10-15 év múlva a (lány) gyerekemmel (ha egyáltalán lesz), ha több nevet adnék Neki? Ezen kívül nagyon szörnyűek a nevek amik tetszenek? 16/l

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, mégis ilyeneken gondolkozok már kiskorom óta, hogy mi legyen majd a gyerekem neve, amikor nagy koromban lesz. Nincs, nem is volt párom, szűz vagyok, szóval nem mostanság lesz gyerekem. Gondolok ilyen szempontból a jövőre. Írok saját magamnak leveleket, a felnőtt énemnek, így vissza tudok majd emlékezni, ha esetleg elfelejteném milyen tinédzsernek, gyereknek lenni, és egyebeket. Ezen kívül néha írok egy-egy levelet a még nemlétező gyerekemnek is, amit majd akkor tervezek neki odaadni, amikor tinédzser lesz, és a nekem szólóakat is elolvastatnám, hogy tudja, az anyja is volt tinédzser, és ezeken a problémákon jutott túl, ezek történet, ilyen hibákat vétett, ezt gondolta és így tovább.


A kérdésem lényege, bár még naaaa...aaaaagyon messze vagyok az anyaságtól:


Megjegyzem, kettő, max három nevet adnék a lány gyerekemnek. Sok lány név tetszik, ellentétben fiú nevekből kevesebb. Ha remélhetőleg évek múlva lányom lesz, több nevet szeretnék neki adni. Egyrészt, ha nem tetszene neki a neve, egyszerűen a másikat használná. Az egyik tetszetős név a Rafaella. Egyben a név nem tetszik, főleg nem két "l"-el, viszont a becézése, az, hogy Raf, az igen.

Amúgy ezek tetszenek évek óta (sorrendben):

-Lídia (csak egyben)

-Luna

-Auróra

-Valentina (egyben és becézve, Vale)

-Ria


Ha meg esetleg egy rosszcsont fiam lenne majd (neki csak egy nevet fogok adni):


-Líviusz (Livi. Valamiért ez a név egyben és becézve is nagyon tetszik)

-Vincent (szintén nagyon tetszik)

-Leon

-Noel


Tudom, hogy elég érdekes nevek, de kiskoromtól kezdve a a Magyar nevek nem tetszenek, vagyis a legtöbb. Fiú nevekből pedig ezeket leszámítva egyiket sem adnám szívesen. Külföldi nevek bezzeg tetszenek, de nem vagyok még félig sem angol, hogy azokból is válogathassak majd.


Anyámmal ellentétben aki köszöntem szépen lelépett, jó viszonyt szeretnék majd, és nevelni is. A névválasztást még a háziállataimnál is komolyan szoktam venni. Él és virul a macskám (jelenleg éppen kómázik az kaparófáján), mégis azon gondolkozok milyen nevet fogok adni közel 10 év múlva a kutyámnak, amikor ne adj isten eltávozik az örök macsmezőkre. Nem akarok mostanság gyereket, de az elképzeléssel már óvodás koromban is eljátszottam, pedig akkor még ordibálós viszonyban voltunk egymással anyámmal. ^^'



2018. márc. 23. 02:48
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
41%
Felesleges ilyenekel gondolkoznod.
2018. márc. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
86%

Tizen évesen én is állandóan a neveket bújtam.

Amikor megszülettek a gyerekek teljesen más nevek kerültek a listára.

Amikor már nem csak a képzeletbeli baba kapja a nevet sokkal nehezebb.

Az én gyerekeimnek is 2 nevük lett. Gyakori vezetéknév +ritka Keresztnév +gyakori keresztnév

2018. márc. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
54%

Lídia - örges számomra

Luna - kedvenc nevem, de otthon nem adnám

Auróra - szép, a jelentése is

Velentina - na, ez tipikus szapanopera-hősnő :D

Ria - érdekes, tetszik


Líviusz - elmegy

Vincent - francia név, leordít róla

Leon - tetzsik

Noel - szép, de otthon inkább kutyanév

2018. márc. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
84%

Egyébként 1-15 év alatt csomót változhat az ízlésed, vagy olyan férfival jössz össze, aki pl küldföldi vagy nem tetszik neki egyik-másik választásod.


Most mi is bajban vagyunk a lányt illetően, mert a párom kedvenc neve a Mikolt - ami szép, dee nekem túl "erős", dallamtalan :D

2018. márc. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
70%
azert ne felejtsd el hogy nem egyedul dontod el, apja is lesz annak a gyereknek.
2018. márc. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
65%
Nekem két utónevem van, mindkettőt szeretem. Nem kicseszés. A te választásaid sem rosszak, de nem egyedül fogod eldönteni, hanem a pároddal együtt.
2018. márc. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
63%
Én Livia vagyok, Livinek becéznek. Ha szembe jönne velem egy pasi akit szintén Livinek hívnak, valószínűleg nagyon kiröhögném. Szerintem szörnyű, és Líviuszként is borzasztó, bocsi. Lídia szerintem is öreges, Luna, Valentina, Ria tetszik. Az Auróra nem, egyrészt a Harry Potterből az aurorokra asszociálok, másrészt az Aurora Borealis-ra :D Ja, a Raf így elég vicces, hogy Angliában élek, itt a légierő bázisait hívják így :D Royal Air Force - RAF :D A Vincent így magyarosan kimondva szerintem fura, Leon illetve Noel meg nekem nem jön be. Amúgy a második nevem Melinda, utálom, felesleges és hosszú, ha valaki úgy hívna nem is reagálnék rá, szerencsére meg se próbálja senki.
2018. márc. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
17%

Hát, 2 keresztnevem van, imádom, hasonlít egy sorozat szereplőjéére, én előbb születtem azért :D

Ha alá kell írni vagy 10pakk lapot akkor már szinte csak vonalakat húzok, de szeretem a neveim. És én is 2 keresztnevet szeretnék adni a gyerekeimnek, én is kicse.szek velük 😈 19 vagyok

Nekem évek óta meg vannak a leendő nevek, pl. a Lídia is, az nagyon szép, a többi igazán érdekes vagy gyakori, ami miatt nekem nem tetszenek.

2018. márc. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Vannak olyan nevek a listadon, amik tetszenek, de mégsem adnám. Oka, hogy túl idegen vagy nem megy a vezeteknevunkhoz. :D


Semmi gond azzal, hogy ilyeneken gondolkodsz. Majd eloveszed ezt a listát és nosztalgiázol egyet. Egyáltalán nem biztos, hogy amit most gondolsz, azt 10 ev múlva is helyesnek tartod. Lehet hogy akkor már feleslegesnek tartod a 2.nevet. Mellesleg én is. Lehet hogy egyaltalan nem megy a csaladnevhez, de az is lehet hogy a parodnak annyira nem tetszenek, hogy ezert kerul le a listadrol. Sőt az is lehet, hogy neked nem fognak tetszeni, vagy nemelyik annyira gyakori lesz, hogy inkabb lemondasz rola. De az is lehet hogy innen valasztotok a parotokkal nevet. Sőt az is lehet hogy a kulfoldi lesz a ferjed es igy bovulhet a lista. :D


Annyi minden tortenhet meg. De az biztos, hogy kart nem csinalsz ezzel, hogy ilyeneken gondolkozol. Csak egy idotoltes. Viszont "ne terheld" a kornyezeted vele, mert lehet hogy az állandó lehuzasbol, hogy minek gondolkodsz ilyeneken, csak a vita lesz.

2018. márc. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Nekem is két nevem van, nem zavar, a másodikat csak hivatalos ügyintézéskor kell használnom amúgy nem szoktam.

A névötletekből, a Rafaella, Valentina, Ria, Líviusz (a Livi meg a Lívia becézése szóval agyon fogják szekálni) és a Noel nekem nagyon cigányos de a Lídia és a Luna tetszenek.

2018. márc. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!