Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kicsesznék 10-15 év múlva a...

Kicsesznék 10-15 év múlva a (lány) gyerekemmel (ha egyáltalán lesz), ha több nevet adnék Neki? Ezen kívül nagyon szörnyűek a nevek amik tetszenek? 16/l

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, mégis ilyeneken gondolkozok már kiskorom óta, hogy mi legyen majd a gyerekem neve, amikor nagy koromban lesz. Nincs, nem is volt párom, szűz vagyok, szóval nem mostanság lesz gyerekem. Gondolok ilyen szempontból a jövőre. Írok saját magamnak leveleket, a felnőtt énemnek, így vissza tudok majd emlékezni, ha esetleg elfelejteném milyen tinédzsernek, gyereknek lenni, és egyebeket. Ezen kívül néha írok egy-egy levelet a még nemlétező gyerekemnek is, amit majd akkor tervezek neki odaadni, amikor tinédzser lesz, és a nekem szólóakat is elolvastatnám, hogy tudja, az anyja is volt tinédzser, és ezeken a problémákon jutott túl, ezek történet, ilyen hibákat vétett, ezt gondolta és így tovább.


A kérdésem lényege, bár még naaaa...aaaaagyon messze vagyok az anyaságtól:


Megjegyzem, kettő, max három nevet adnék a lány gyerekemnek. Sok lány név tetszik, ellentétben fiú nevekből kevesebb. Ha remélhetőleg évek múlva lányom lesz, több nevet szeretnék neki adni. Egyrészt, ha nem tetszene neki a neve, egyszerűen a másikat használná. Az egyik tetszetős név a Rafaella. Egyben a név nem tetszik, főleg nem két "l"-el, viszont a becézése, az, hogy Raf, az igen.

Amúgy ezek tetszenek évek óta (sorrendben):

-Lídia (csak egyben)

-Luna

-Auróra

-Valentina (egyben és becézve, Vale)

-Ria


Ha meg esetleg egy rosszcsont fiam lenne majd (neki csak egy nevet fogok adni):


-Líviusz (Livi. Valamiért ez a név egyben és becézve is nagyon tetszik)

-Vincent (szintén nagyon tetszik)

-Leon

-Noel


Tudom, hogy elég érdekes nevek, de kiskoromtól kezdve a a Magyar nevek nem tetszenek, vagyis a legtöbb. Fiú nevekből pedig ezeket leszámítva egyiket sem adnám szívesen. Külföldi nevek bezzeg tetszenek, de nem vagyok még félig sem angol, hogy azokból is válogathassak majd.


Anyámmal ellentétben aki köszöntem szépen lelépett, jó viszonyt szeretnék majd, és nevelni is. A névválasztást még a háziállataimnál is komolyan szoktam venni. Él és virul a macskám (jelenleg éppen kómázik az kaparófáján), mégis azon gondolkozok milyen nevet fogok adni közel 10 év múlva a kutyámnak, amikor ne adj isten eltávozik az örök macsmezőkre. Nem akarok mostanság gyereket, de az elképzeléssel már óvodás koromban is eljátszottam, pedig akkor még ordibálós viszonyban voltunk egymással anyámmal. ^^'



2018. márc. 23. 02:48
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Nekem kicseszes a keresztneveim

Az elso ugyan az mint anyame aki ugyan olyan formaban hasznalja a nevet mint az enyem van.

A masodik meg a hugom elso neve.


Na most akkor melyiket hasznaljam? Az elsot akkor anyammal ha a masodikat akkor a hugommal tevesztenek, nem mintha barmelyik is tetszenne.


A gyerekeimnek 1 keresztneve van eleg ennyi

Nemzetkozi de itthon is elfogadott mind nem tul gyakori

Szeretik is :-)

2018. márc. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
jó a két név, de én nem ilyen flancos neveket adnék, Nekem sajnos olyan nevem van, amire mindenki felfigyel, és rengeteg félreértés forrása, én megkímélném ettől a gyerekemet.
2018. márc. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Nem cssznél ki. Szerintem vállalható mind.
2018. márc. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

A több név sztem nem kicseszés, kiv. ha a vezetékneve vmi kilométeres hosszúságú. Pl. egy Tótkomlósfalussy-Weiszmajer mellé nem adnék 2 nevet, mert minden hivatalos irat aláírásakor el fog küldeni fejben a p...ba :D.


Szerintem a lánynevek jók, bár a Vale meg a Raf becézésekről engem a hideg ráz, szerintem fiúsak és furán hangzanak.


A fiúnevek... főleg a Vincent, Leon, Noel... húha. Ne vedd sértésnek, de ahány olyan ember ismerek, aki hasonló nevet adott a fiúgyerekének (ezekhez hozzátenném a Dominikot meg a Natanielt is) mind ilyen kivénhedt plázap...a meg szőkecigány nő, aki ámerikás nevet akar adni a kölöknek, de fél, hogy a Brendon miatt körberöhögik... és kb. ebből az 5 névből tudnak válogatni. Sajnos ha egy ilyen gyereknevet meghallok, akkor azonnal van a fejemben egy kép a szülőről, és az esetek többségében sajnos nem is tévedek (gettó proli plázacica stílus, műveletlenség).

2018. márc. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Én általános iskolás koromban nagyon irigyeltem azokat, akiknek két keresztnevük van. Fiam van, neki egyet választottunk, de ha lány lett volna neki kettőt. Tiniként nekem is folyton ezen járt az eszem (13-15 évesen).

Most 25 vagyok, 24 évesen szültem.

Ezek tetszettek tini koromban:

Amina Hanna, Lorena Léna, Tamara, Adriána, Száva, Noémi

Lénárd, Nimród


Mikor terhes lettem:

Bettina, Bernadett, Flóra, Lilla, Liza, Gréta, Gerda, Kamilla

Botond, Nimród, Levente, Zétény, Zalán, Kornél


Tehát sokat változik az ember ízlése. Régen a Bernadettet csúnyának találtam (ez lett volna eredetileg a nevem), most meg a kedvencem.

2018. márc. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:
A Liviusz Livikent tenyleg szulhet erdekes helyzeteket. Én Konstantina vagyok parom Konrad.... Mindkettonket Koninak hivnak....:)
2018. ápr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Luna- bocsi de nekem a kutyusom jut róla eszembe pedig ha jol tudom Orosz név

Líviusz- nem tudom elképzelni valahogy egy gyereknek nekem olyan merev vagy nem tudom


A többi szép név és egyedi manapság, vagyis nem sokszor hallani. Fiúból még az Ábel (Ábi) és Hunor (Huni)tetszik

2020. jan. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Amúgy érdemes akár jelentés szerint választani.Nekem két nevem van és egyiket se szeretem.Az egyik Ivett aminek a jelentése franciául Judeai nő,(Izraelben egy hely)a másik Andrea ami olaszul férfiast jelent.Amúgy a 2-vel nincs baj.Amúgy még ott van a Rea is esetleg az is szép és nem annyira magyaros.

A Líviusz az olyan lányos.Noel,Leon mint ha a kutyád neveznéd.A Vincent szép,de nem sz-szel hülyén hangzik.

A Lídia tényleg öreges.Valentina az meg egyszerűen furcsa nekem,mivel ha nem lenne a végén a akkor fiú név lenne már.Az Auróra nagyan aranyos név :D

2020. febr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
29%

Lídia-engem egy lámpára emlékeztet.

Luna-kisgyerekes, komolytalan.

Aurora-nekem nem tetszik, de nem elfogadhatatlan.

Valentina-egy buta ribizli jut eszembe róla

2020. szept. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!