Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kifizettetned a kovetkezo...

Kifizettetned a kovetkezo alkalommal?

Figyelt kérdés

Egy csaladhoz jarok vigyazni a kislanyra. A ma reggel meg volt beszelve, odamentem idoben, de azt mondta az anyuka, hogy ma megse kellek. En mondtam neki, hogy szolhatott volna idoben, mert lenne jobb dolgom is. Raadasul masik munkat mondtam le miattuk...

Szerintem pofatlansag ez. De tobb honap alatt nem volt gondom veluk.


2018. márc. 27. 14:59
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
84%

Nem a következő alkalommal kellene kifizettetned, hanem akkor és ott, mivel ők "felejtették el" lemondani.

Szerintem azt hiszik, hogy könyöradományként vigyázol a gyerekükre, fel sem tételezik, hogy más munkád is lehet ugyanabban az időben? Én biztosan ma reggel szóvá tettem volna, nem a következő alkalommal. Az már veszett fejsze nyele.. Ha régóta hozzájuk jársz én normálisak, rendszeresen hívnak, akkor inkább lenyelném a helyedben a bérkiesést így utólag.

Még azt sem kizárt, hogy ők fogják felajánlani, ha legközelebb hívnak, hogy bocs, múltkori miatt ennyi és ennyi azért jár neked.

2018. márc. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Eleve egy óra eljutnom oda, és mégegy vissza. Igaz, busszal, és a bérletemet megveszem mindig, de akkor is...
2018. márc. 27. 16:00
 13/30 anonim ***** válasza:
91%

A költöztetőre hallgass: azt gondold meg, hogy akarsz-e továbbra is nekik dolgozni. Ha igen, akkor kár ezen most már keseregni, vagy összeveszni, ha nem, akkor kérd el tőlük a pénzt, nincs veszítenivalód.


Hogy én mennyire utáltam a magántanítást az ilyenek miatt...

2018. márc. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
91%
Fizetniük kéne , mert neked bevételkiesést okoztak a megfontolatlanságukkal
2018. márc. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon sokat tanítottam egyetem alatt. Ha egy óra mire odautazol, egy óra vissza, akkor ezt panaszkodd el a következő óra előtt, hogy elment egy csomó időd és energiád. Valószínűleg észbekapnak, de ha nem, akkor tisztázhatod, hogy legközelebb időben szóljanak. Ezt meg talán érdemesebb most "lenyelni", ha eddig nem volt velük gond és hosszú távra tervezel.
2018. márc. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
80%
Pofátlanság volt, de szerintem úgysem fizetnék ki. A mai világban mindenki mindenhol elérhető, még a wc-n is, illett volna szólnia előtte. Ennyit azért megmondhatsz.
2018. márc. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
81%
Skypesulin ezért írtam meg a bemutatkozásban,hogy aki nem képes valamennyivel előtte szólni,azt nem kívánom tanítani,de azt se,aki nincs ott a megbeszélt időpontban vagy a próba órakor,vagy a próba óra után.Vagy ha előre ki van fizetve és nem szól az utolsó kanyarban sem,hogy aznap nem ér rá,akkor megtartottnak tekintem az órát.Valamint ha nincs utalás,nincs óra sem.
2018. márc. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
25%

Atyavilág, kövezzük is meg mindjárt a családot, mert hogy merészeltek ilyen főbenjáró bűnt elkövetni most először...

A nagy megmondóemberek itt komolyan sosem hibáztak még, sosem kerültek hirtelen olyan szituációba, ahol elfelejtettek elintézni valami olyan dolgot, ami az adott pillanatban egyáltalán nem volt életbevágó?

A kérdező meg igenis közölje a feltételeit előre, jelen esetben a kiszállási díjat. Nem mindenki kéri el, ergo a családnak sem kötelező automatikusan kifizetnie, ha ezt a kérdező nem jelzi előre vagy minimum ott és akkor azonnal. Lehet, hogy illene odaadni a pénzt és bunkóság, ha nem teszik meg, de ez egy más kérdés, utólag nem kötelezheted őket rá max elmondhatod, hogy pofátlanok. De a tuti megoldás, hogy legközelebb nyisd ki a szádat, hogy kéred az összeget rögtön és ne itt puffogj utólag.

2018. márc. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
68%
*kiszállási helyett kiesettet akartam írni, elnézést
2018. márc. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
74%

"A nagy megmondóemberek itt komolyan sosem hibáztak még, sosem kerültek hirtelen olyan szituációba, ahol elfelejtettek elintézni valami olyan dolgot, ami az adott pillanatban egyáltalán nem volt életbevágó?"


De igen, hibáztak már - és viselték is a hibájuk anyagi következményeit is.

2018. márc. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!