Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kifizettetned a kovetkezo...

Kifizettetned a kovetkezo alkalommal?

Figyelt kérdés

Egy csaladhoz jarok vigyazni a kislanyra. A ma reggel meg volt beszelve, odamentem idoben, de azt mondta az anyuka, hogy ma megse kellek. En mondtam neki, hogy szolhatott volna idoben, mert lenne jobb dolgom is. Raadasul masik munkat mondtam le miattuk...

Szerintem pofatlansag ez. De tobb honap alatt nem volt gondom veluk.


2018. márc. 27. 14:59
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem azoknak van igazuk, akik szerint mérlegelj. Ha ez volt az első ilyen eset, akkor most már utólag ne emlegesd fel.

De amikor legközelebb hívnak, akkor előző este hívd fel őket, hogy akkor holnap biztosan kell-e menned, illetve felhívhatod őket induláskor is, hogy akkor most indulsz vigyázni a gyerekre, ahogy megbeszéltétek. Legalább nem indulsz el potyára, ha szólnak, hogy jaj, mégsem kell. Ha valóban van olyan munkalehetőség, amit mégis már lemondtál emiatt, azt azért említsd meg nekik, de udvarias és ne sértődött hangnemben. Akkor valószínűleg inkább ők fogják kellemetlenül érezni magukat, esetleg felajánlják, hogy kifizetik a munkadíjadat vagy legalább egy részét.

2018. márc. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
4%

Ha tőlem ilyenért a kisasszony pénzt követelne, többet nem hívnám!


Bébisintér meg fodrász, annyi van, mint a nyű!

Van másik, nalátod! :-)

2018. márc. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
70%

szerintem ne kérj utólag pénzt, az ilyesmit valóban előre kell tisztázni. velem egyszer kifizettettek valamit, ami részben az én hibámból maradt el, mert elfelejtettem, de ha az illető rámcsörög, nem csak utólag irogat, akkor nem maradt volna el. Olyan fokú bizalomvesztés alakult ki részemről, hogy hamarosan megszakadt a köztünk lévő üzleti kapcsolat.

Viszont a kövi alkalommal hozd föl a témát, mondd, hogy 2 órád ráment + a készülés, és hogy másik munkát mondtál le miattuk. (lehet ezt udvariasan is tálalni) és kérd meg őket, hogy többet ilyen ne legyen.

2018. márc. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ezt most károld el. De a következő találkozásnál mondd meg, hogy ezt most meg kéne beszélni. Beszéljetek meg egy határidőt, mondjuk ha legalább 48 órával előtte nem szól, akkor ki kell fizetni. Vagy sávosan, mondjuk 24-48 óra közötti lemondásnál 50%-ot kapsz, 24 órán belülinél 100%-ot.

Ha szállást foglalsz és lemondod, ott is az szokott lenni, hogy valamennyi bánatpénzt kell fizetned. És ha az utolsó 1-2 napban mondod le, akkor általában a teljes összeget.


Többen írták, hogy könnyen találnak a helyedre másik gyerekvigyázót. Aki ilyet ír, annak nincs gyereke - vagy magasról tesz a gyerekére. Pont, hogy az ember akárkire nem meri rábízni a gyerekét. Arról nem is beszélve, hogy (egy kisgyereket leszámítva) egyedül vagy az ő lakásukban.

Ezek bizalmi kérdések, úgyhogy én nem is mernék hirdetés alapján ilyen vigyázót keresni a gyerekemhez, hanem kizárólag megbízható ismerős ajánlása alapján.

Arról nem is beszélve, hogy ha a kérdező egy darabig nem talál mást, akkor csupán kevesebb mellékes jövedelme lesz - nagy kaland! De amikor bébiszitternek kell a gyerekre vigyáznia, akkor általában nem cukrászdába mennek a szülők, hanem halaszthatatlan kötelességeik miatt nem tudnak a gyerekükkel lenni. És ha a bébiszittert kirúgják, ők lesznek meglőve a következő ilyen alkalomnál. És akkor majd vakarhatják a fejüket, hogy téged könyörögjenek vissza, vagy egy hirdetésben levadászott vadidegen emberre bízzák rá órákig a lakásukat és a gyereküket.

2018. márc. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
97%
22-es játszod a nagymenőt, de neked BIZTOSAN nincs gyereked, különben nem írnál ilyen nettó baromságot :)
2018. márc. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
87%

20-as és hol írja a kérdező, hogy a család konkrétan NEM HAJLANDÓ vállalni? Említették egy szóval is?

Az meg, hogy nem fizettek, minden bizonnyal azért van, mert nem jutott eszükbe (halál rájuk, de azonnal!) + a kérdező ott egy szóval sem említette, hogy kéri a díjat. Igen, illett volna odaadni, de nem kötelező. A kommunikáció nevű csodabogár dolog viszont megoldotta volna ezt a problémát és most mindenki boldog lenne.

2018. márc. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Nehezíti a dolgot h a családdal az angol a közös nyelvem, én jól beszélek de ők kevésbé. Persze igy sem mondtam nekik h fizessenek csak azt hogy ez nagyon kellemetlen amiből egy magyar lehet megértette volna H miért mondom. Plusz jönnek a kulturális dolgok h náluk mi a szokás ezzel kapcsolatban.
2018. márc. 28. 06:58
 28/30 anonim ***** válasza:
75%

Nincsenek itt kultúrális tényezők, Kérdező, itt egy szolgáltatásról beszélünk, amit ha az utolsó pillanatban mondasz le, akkor igenis kártérítést kell fizetned! Ez mindenhol így van.

Oké, ha a fodrászoddal bejátszod ezt, ő nyilván nem kéri el a pénzt, de legközelebb, mikor mennél hozzá, nem is lesz elérhető időpont. ;)

Ez ilyen. Állj ki magadért, mert legközelebb is megcsinálják veled, ha szó nélkül hagyod!

2018. márc. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
93%
Nézd, ha masik munkát mondtál le miattuk, akkor gondolom, nem letfontosságú a dolog, van mas lehetőséged is. Akkor viszont mondd meg, hogy legközelebb akkor jössz, ha kifizetik ezt a napodat. Mar csak azért is, mert a lemondott másik munka miatt, anyagi kár ért.
2018. márc. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
67%

"Legközelebb is megcsinálják veled"

Ezt úgy adja elő itt valamelyik fentebbi, mintha a család sorozatosan átb.szta volna, holott ez volt az első, valószínűleg véletlen alkalom.

Kérdező, vagy hagyd elúszni ezt vagy ha tényleg nagy szükséges van arra a pénzre, akkor kérd el, ha rendes a család, oda fogják adni. Egy nyugat-európai országban (gondolom, ott élsz vagy legalábbis egy Magyarországnál gazdagabb helyen) valóban nem akkora szám egy-egy alkalomszerűen kiesett bevétel, lehet, tényleg nem jut eszükbe, hogy neked ez komoly összeg.

Ja és mondd meg nekik azt is, hogy ha legközelebb ilyen van, akkor ott rögtön fizessenek ki. Így nem lesz több ilyesféle kellemetlen szituáció.

2018. márc. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!