Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált szülők esetén felnőtt...

Elvált szülők esetén felnőtt "gyerekekkel" kapcsolat?

Figyelt kérdés

Szándékosan nem írom, hogy én melyik szereplő vagyok a történetben. Tehát van egy ötvenes elvált férfi, van három nagykorú (értsd fiatal harmincas) fia. A fiúk évek óta tartó kapcsolatban vannak, jó köztük a testvéri kapcsolat, a három sógornő jelölt is jól kijön. A férfi egy éve újra nősült. Az új feleségnek egy gyereke van, külföldön él, családos már.

És van a férfi elvált felesége, aki nehezményez dolgokat, az új felállásban.

Ez pedig a következő: Az új feleség távolságot tart a pasi felnőtt fiaival, és azok párjaival. Karácsonykor még volt ugyan egy meghívás, amikor ezt a hat emberkét vendégül látták az otthonukban, már az is erőltetett volt. Húsvétkor a pasi szintén meghívta a fiait párostól, de az új feleség érezhetően távolságot tartott, sőt a fiatal-felnőttek megérkezésekor elment a másik szobába, az apjukkal hagyva őket. Érezhetően nem szeretné bevonni őket az életébe. Konkrét baja nincs velük, utálkozás, jelenet nincs.

Mi a véleményetek?



2018. ápr. 8. 06:18
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy igen, félrevonulok. Külföldön élek, a férjem külföldi. A sógorom ki nem állhatja a vele nem azonos nemzetiségűeket és ezt velem is közölte az esküvőnk előtt. Azóta, ha tudom, hogy jön, elvonulok. Nincs szükségem rá az életemben. Ennyi
2018. ápr. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
33%

Idézd már, hol mondtam, hogy imádni kell, légy szíves.

Azt mondom, hogy attól, hogy nem szeretem, még tudomásul veszem, hogy rokon, családtag, a páromnak fontos ember, és képes vagyok felnőtt módjára viselkedni.

Másik szobában duzzogni ovisok szoktak.


Amúgy alkoholista volt az apósom, én ápoltam a csecsemő gyerekem mellett...

2018. ápr. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
69%
Egészségedre, ha te martirkodni akarsz, hajra. Más meg nem akar. Attól, higy a férjem rokona, nem kell szeretnem, sőt,elfogadnom sem. A tisztelet meg részemről épp az, higy elvonulok és nem állok le vele veszekedni
2018. ápr. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
70%

7-es, nincs igazad. Én csak akkor nem tudnám elfogadni egyik fél viselkedését sem, ha gyűlölködnének egymással (tök mindegy, hogy az új nő vagy egyik fiú csinálja).

De mivel itt nincs gyűlölködés, de nem akarja körbeugrálni őket, de nem is akarja, hogy feszült legyen a légkör és tudjanak egymással beszélgetni, ezért inkább kimegy a szobából. Ez inkább normális viselkedés, mint bármi más ebben a helyzetben.

2018. ápr. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
51%
Az új feleség adott esetben csak tapintatos akar lenni és nem zavarni a szorosabb családot - mert az apa meg a gyerekei családostól összetartoznak és az új feleség meg egy év után még idegen ebben a körben, ezért nem akar zavarni, a nyakukon ülni, meg adott esetben nem is tud velük mit kezdeni, mert esetleg másfajta személyiségek.
2018. ápr. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
48%

Érdekes hozzáállásokat olvasok.

Tehát a nő a Férj gyerekeit "semmibe" veheti, főleg ha felnőttek már. De ha a Férj szüleivel (anyós, após) csinálja ezt, akkor egy hálátlan világ legszemetebb embere?

Szerintem évente 2-3 alkalommal igenis meg lehet oldani, hogy a Férjem családjával együtt eltöltök egy kis időt. Ha a gyerekei nem fogadtak engem be, akkor viszont Menjen a Férjem hozzájuk. A saját otthonomban nem bujkálok.

2018. ápr. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
81%
Ezt hol olvastad, utolsó? Senki nem vesz semmibe senkit. Amúgy meg teljesen mindegy, hogy kinek milyen rokona, ha nem kedveli az ember, nem kell hogy a közelében legyen. Van amikor nem megoldható, hogy a férj menjen el, egyszerűbb, ha a rokon jön de ha én nem akarok vele találkozni, akkor nem fogok. A saját házamban nem bujkálok, csak épp nem vagyok vele egy helységben. Épp el is mehetnek otthonról, de ha nincs kedvem, otthon maradok. Ennyi
2018. ápr. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
58%

#17 olvass a sorok között.

"Nem kell személyes kapcsolattartás"

"Konkrétan vadidegenek egymásnak."

"Attól, higy a férjem rokona, nem kell szeretnem, sőt,elfogadnom sem."


Nem akarok személyeskedő lenni, de szerintem hasonló szituban lehetsz és ezért nem látod át.

Aki nem ad igazat az új nőnek le is van pontozva.

Ha nem árt nekem (legyen rokon, kolléga, osztálytárs) addig elvagyok vele. Ha szimpi, ha nem. És itt a történetben nem esett szó összezördülésről.

2018. ápr. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
47%

Azh idézetek közül kettő ah enyém, ha elolvasod a 11. hozzászólást, latod, hogy nekem van nem kívánt, nem kedvelt családtagom.

Két felnőtt ember vadidegen egymásnak. Attól, higy a férj gyereke és 30 evésen ismerte meg, meg nem lesz azh ő gyereke, nem lesz közöttük meg nevelőszülői kapcsolat sem. Idegének és ez tény. Az is, bár azt nem én írtam, higy nekik nem kell kapcsolatot tartani, ha nem akarnak. A szülőnek kell, lehet kapcsolatot tartani a gyerekével, a partnernek nem,ha nem akar.,

2018. ápr. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
36%

13, ha nem tűnt fel, súgok: nekem ez nem mártírság. Semmi bajom azzal, hogy megadják azt a tiszteletet a páromnak, hogy nem álázom meg se őt, se a családját azzal, hogy semmibe veszem őket.

De látom, a többség szt az lenne az elvárás.

2018. ápr. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!