Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált szülők esetén felnőtt...

Elvált szülők esetén felnőtt "gyerekekkel" kapcsolat?

Figyelt kérdés

Szándékosan nem írom, hogy én melyik szereplő vagyok a történetben. Tehát van egy ötvenes elvált férfi, van három nagykorú (értsd fiatal harmincas) fia. A fiúk évek óta tartó kapcsolatban vannak, jó köztük a testvéri kapcsolat, a három sógornő jelölt is jól kijön. A férfi egy éve újra nősült. Az új feleségnek egy gyereke van, külföldön él, családos már.

És van a férfi elvált felesége, aki nehezményez dolgokat, az új felállásban.

Ez pedig a következő: Az új feleség távolságot tart a pasi felnőtt fiaival, és azok párjaival. Karácsonykor még volt ugyan egy meghívás, amikor ezt a hat emberkét vendégül látták az otthonukban, már az is erőltetett volt. Húsvétkor a pasi szintén meghívta a fiait párostól, de az új feleség érezhetően távolságot tartott, sőt a fiatal-felnőttek megérkezésekor elment a másik szobába, az apjukkal hagyva őket. Érezhetően nem szeretné bevonni őket az életébe. Konkrét baja nincs velük, utálkozás, jelenet nincs.

Mi a véleményetek?



2018. ápr. 8. 06:18
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
69%

"Amúgy alkoholista volt az apósom, én ápoltam a csecsemő gyerekem mellett..."


Ez a mártíromság

2018. ápr. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
73%

"Attól, higy a férj gyereke és 30 evésen ismerte meg, meg nem lesz azh ő gyereke, nem lesz közöttük meg nevelőszülői kapcsolat sem."

Ez igaz a férjed összes rokonára. De nem is úgy kell egy családba beházasodni, hogy te ez meg az akarsz lenni. Egyszerűen csak lehet az apjuk új felesége is. Lehet itt hibádzik sokaknál.

2018. ápr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
69%
Az egyik valaszado nem értette mi a különbség a gyerekek és a felnőtt gyerekek között az új feleseggel kapcsolatban
2018. ápr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
38%

21, nem, ez szerintem az alap egy családban. Itthon voltam gyesen egy pár hónapossal (volt mviszonyom, csak Bokros idején nem volt gyed, csak gyes), szakképzett ápolónő vagyok, anyósomnak pár hónappal a nyugdíj előtt nagyon rossz lett volna az ápolási. Nekem nem is volt kérdés, hogy vállaljam-e.

Ne te mondd meg nekem, hogy ez mártírkodás vagy sem. A mártírkodás pont attól az, hogy nehezére esik, de csinálja, hogy aztán sajnáltassa magát. Nekem nem esett nehezemre, nem kell sajnálni, nekem ez a normális.

2018. ápr. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
20%
23: semmi különbség...
2018. ápr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
34%
De, rengeteg a különbség utolsó.
2018. ápr. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mivel felnőtt emberekről van szó, semmi elvárás nem lehet sem az új feleséggel szemben, sem a pasi felnőtt fiaival/menyeivel szemben.

Tudomásul veszi nyilván az új nő is, hogy vannak, léteznek, de a szabadidejét nem kell rájuk beáldoznia.

Ebben amúgy az az érdekes, hogy általában azt mondják, azt az egy napot kibírod. Meg hogy csak ünnepeken, miért olyan nagy dolog az. Csakhogy ilyenkor senki nem gondol arra, hogy ha ünnep (pl. húsvét, vagy karácsony egyik napja), annak a másik embernek is az AZ ünnep. Mert mondjuk ő is dolgozik egész évben, szóval baromira nem arra akarná használni, hogy pluszban 6 felnőtt emberre főzzön még, vendégül lássa őket. A nagy büdös semmiért, mert semmi érzelmi kapocs nincs köztük, csak mert van, aki szerint "úgy illik". Erről le kellene szokni már. Az esetek 90 %-ában frusztrációt szül az ilyen kényszer összejárkálás. De valamiért ebből nem enged az emberek többsége, aki pedig igen, az ki van kiáltva mindenféle lelketlen önző ri bancnak.

2018. ápr. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!