Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekek, munka és partner...

Gyerekek, munka és partner összehangolása?

Figyelt kérdés

Fiatal anyuka vagyok, két gyerekkel "egyedül". Azért az idézőjel, mert van mellettem egy férfi, de ugye nem az ő gyerekei, nem várhatom el, hogy ugyan annyit törődjön velük, mint én.


Reggel 4.45-kor kelek, mindenkinek készítek ennivalót (eldobozolom, szendvicset készítek), kávét főzök, elkészülök és indulok dolgozni. Én 6.00-14.00/15.00-ig dolgozok. Ő elviszi a gyerekeket bölcsibe, suliba, aztán megy dolgozni.

Végzek, elintézem, amit tudok (posta, bank...), megyek a bölcsibe, onnan a suliba. 16.30 körül hazaérünk, esetleg játszótérre megyünk. Aztán főzés, fürdés, evés, pihenés. 21.00-tól a gyerekeknek általában alvás. Aztán megjön ő is, vele is jó lenne időt tölteni, de este 10-re nagyon fáradt vagyok. Jobb esetben kibírom éjfélig, egyig. Aztán alszok pár órát (2-4 óra általában) és újra indul a nap.


Tegnap már ülve elaludtam, míg vártam a nagyobb gyerekre.


Hogyy lehetne mindenkinek jó és még én is tudnék pihenni?

A tegnapi napom fele kb kiesik, annyira fáradt voltam.


2018. ápr. 14. 10:39
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Azok csak példák voltak, mint írtam, nem mindennap vagyok ott.

A lényeg, hogy ha van időm, akkor munka és bölcsi között intézem, amit tudok.

Játszóra sem járunk mindig. Akkor szoktunk, amikor munka után elmegyek boltba és úgy megyek a bölcsibe.

2018. ápr. 14. 11:19
 12/21 anonim ***** válasza:
Csak nem dolgozik már heti 5 nap 14 órát, az konkrétan 70 órás munkahét lenne, de értem a problémát. Nézd, jómagam is kétgyerekes anyaként kezdtem újra és sem mártír, sem ősanya nem vagyok, de a gyerekeim igényei mindenkinél előrébb valók. Nem alhatsz rendszeresen 2-4 órát azért, hogy aztán a gyerekeid mellett aludj el, hogy a párodnak megfelelj minden téren. Borzalmas ez az eltérő időbeosztás, biztosan lehetne kompromisszumokat kötni, de tartósan kialvatlan nem lehetsz, ha még egy bölcsised is van, az őrá konkrétan veszélyes. Nem kell felkelni annyira korán, készíts ételt előző este, vagy keljen fel hozzád néha ő is és töltsetek egy kis időt, fél órát a konyhában együtt reggel. 70 órás a munkahete? Ha te 2- 3-kor végzel, akkor nem kell késő délutánig rendszeresen programozni, vagy segíthetne alkalmanként valaki, hogy ledölhess, vagy hozhatná néha más a gyerekeket. Ennyi munka mellett bizonyára van bevételetek, hogy valaki néha legalább alkalmanként tehermentesítsen téged. Szép és jó, de hiába az akarat, hosszútávon nem fogsz tudni mindenkinek így megfelelni, meg fel nem foghatom hogy nézheti el, hogy egyig virrasztasz vele rendszeresen, mikor tudja milyen kimerült vagy. Össze fogsz omlani a teher alatt. Fontos a párkapcsolat, de jogos elvárásokkal, egy kicsi bölcsis és iskolás gyerek mellett nem az a legfontosabb dolgod most tényleg, hogy a viszonylag friss kapcsolatodban (ha még bölcsis is van, olyan régi nem lehet) szupernőként megfelelj, mert félsz az egyedülléttől, hanem hogy egyensúlyt találj valahogy, amihez az iszonyú logisztikán kívűl egy kompromisszumkész partner is kell. Szép, hogy viszi a gyerekeket, de ezek szerint minden más rád marad, ha kikészülsz, azt elsősorban majd a gyerekeid szívják meg, nem teheted most azt meg velük, hogy ennyire szétforgácsolod magad. A párod "mostohaapa" most már, ha nem tudja vállalni az evvel járó áldozatokat, akkor hosszútávon úgysem fog működni, ha megfeszülsz akkor sem. Ennyi terhet senki sem bír el.
2018. ápr. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
34%
Na akkor ha mindenre van válaszod, oldd meg a problémádat
2018. ápr. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Mondjuk a párod jobban kivehetné a részét a családi életből, mert lehet nem az édesapjuk, de attól hogy veled van, együtt éltek így egy család is lettetek.

Minden nap 14 órákat dolgozni nem lehet, akkor vegyen fel alkalmi melót vagy egy 4 órás alkalmazottat aki segít neki, mert ha néha este 6 körül már hazaérek, akkor rajtad is kevesebb meló lenne és este 9re kb mindent le is tudnátok.

2018. ápr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Én az én keresetemből gazdálkodok.

Másfél év. Nem sok, de nem is annyira kevés. 7 napot dolgozik egy héten, 8-22ig négy napot, aztán 8-24-ig, aztán 10-22-ig. Mire hazaér hozzám, az plusz fél-1 óra néha. Néha előbb jön.


Nem is az, hogy mindenre van válaszom, viszont 14-15.30 között HA nem túlórázok könnyebb elintézni ezt-azt, ami útba esik nagyjából. Ha túlóra van, akkor amúgyis esélytelen bárhova bemennem...és többször van túlóra, mint nincs. Sajnos. Néha eljövök, csakhogy hazajöhessek és leülhessek inni egy kávét/üdítőt és berakjak egy mosást, levigyem a szemetet meg elrakjam a reggeli káosz nagyját, ezzel spórolva 10-15 percet, ami idő alatt lehet kirakózni, bogarakat nézni vagy csak ülni együtt utána egyrakáson

2018. ápr. 14. 11:33
 16/21 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés ?
2018. ápr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Az, hogy hogyan tudnám jobban összehangolni a dolgokat. Állandóan fáradt vagyok, tegnap már ülve elaludtam. Nem tudom, hogy tudnék mindenkinek eleget adni úgy, hogy ne csússzak szét. Néha az a kis idő, ami munka után és gyerekek előtt van igenis jólesik...bár elég ritka/kevés az ilyen.
2018. ápr. 14. 11:44
 18/21 anonim ***** válasza:
60%
Már írtam, hogy hogy lehetne, de neked mindenre volt kifogásod. Több millió nő képes ezeket a feladatokat megoldani....
2018. ápr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Nem is gondoltam, hogy egyedül vagyok a gondjaimmal. :) köszi.
2018. ápr. 14. 11:49
 20/21 anonim ***** válasza:
90%
Feküdj le este, amikor a gyerekek. Olyan emberhez, aki heti 7 nap 14 órákat dolgozik nem lehet és nem is szabad alkalmazkodni. Kezdj el olyan munkát keresni, ami 8-kor kezdődik, mert ez a kapcsolat nem lesz hosszútávú és kénytelelen leszel te vinni a gyerekeket reggel.
2018. ápr. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!