Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket hány éves korotokig...

Titeket hány éves korotokig passzoltak le nagyszülőkhöz nyári szünetben?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Igazából ahogy elkezdődik a nyári szünet, pár napon belül anyukám levisz a nyaralónkba,ahol mama

lakik. Balatonnál van. Szeretek ott lenni,mamát is szeretem,a pesti mindennapok után nagyon jót tesz a friss levegő,madárcsicsergés,közel a strand,(15p séta)

hatalmas,szép a kert,szóval nincs okom panaszra. Kivéve egy dolgot,sulikezdés előtt 1 héttel megyek kb vissza Pestre.

Ez így van kiskorom óta. A barátaim nem jöhetnek ide,mert mama nem szeret rajtam kívül kb senki más gyereket..és csak kárt tennénk a növényekben(nem 6évesek vagyunk már...)

Én könyörgök 2 éve hogy legalább 2-3 hetem lehessen már Pesten,amikor tudok barátokkal is menni ide-oda.Mert azért 1 hónap után a Balcsinál is már baromi unalmas nekem.

Van tv,sokat segítek a kertben,lekvárt főzök,napozok,mászkálok a környéken, de tök egyedül,semmi társaságom. Erre mindig megkapom,hogy minek,Pesten csak plázázni meg otthon poshadni lehetne,

becsüljem meg hogy van egy nyaralónk ami majd egyszer az enyém lesz, és hogy miért vágyok vissza a betonrengetegbe...

Ha lejöhetnének a barátnőim, nem lenne gond, de nem jöhetnek.Még fesztiválra,buliba sem vágyok,csak tényleg a barátokkal szeretnék lenni.

Ja és a vicc az hogy Anyu megmondta, hogy én koromban ő is utált a nyaralóban lenni,de higyjem el majd megbecsülöm mert nem mindenkinek van lehetősége a balatonnál lenni stb stb... Oké,én értem, meg tényleg szeretek ott lenni na de nem 2 és fél hónapot egyben :( És nem azzal van gond,

hogy nem lehet egyedül hagyni Pesten, mert szoktam egyedül lenni, ráadásul balcsin sem "vigyázni" kell rám,van hogy egész nap a strandon vagy csak a környéken

vagyok tök egyedül.Persze össze-összeismerkedek velem egykorúakkal, de este X óra után már nem mehetek pl el,csak napközben,olyan 7-8ig max. tehát ha megismerek

valakit a strandon,este velük sem mehetek mondjuk be a kikötőhöz meginni valamit,biliárdozni,bármi.


Nektek ez hány éves korotokig volt így? Mivel lehetne hatni anyukámra, egyszerűen menjek haza vonattal majd?

Nem szeretnék hálátlannak tűnni, de szerintem nem kérek semmi különlegeset,felháborítót.



2018. ápr. 27. 08:43
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem teljesen igazad van. Tök jó, hogy van nyaralótok, és az utolsó válaszoló nagyon nem ebben a világban él, ha azt hiszi, hogy BÁRKI el tud menni nyaralni a Balatonra, mert ez nem igaz. DE az teljesen érthető, ha 16 évesen nem akarod az egész nyári szünetet ott tölteni, főleg úgy, hogy a barátaid meg nem mehetnek el hozzátok. Szerintem egy ennyi idős gyerek esetében a nyári szünetnek nem erről kell szólnia. Ilyenkor kell élményeket gyűjteni, bandázni a haverokkal. Gondolom, ha csak 1-2 hétre kéne menned, azzal neked se lenne bajod, sőt, mennél szívesen, de utána hadd legyen már a tiéd a maradék két hónap szabadidő. Egyébként még azt is el tudom képzelni, hogy ha anyukád nem tenné kötelezővé, hogy menj, akár még te magadtól is néha úgy döntenél, hogy na, most elmész kicsit a mamához a Balatonra, akár többször is a nyári szünet alatt.

Mondjuk anyukád amúgy meg beszélhetne a nagymamáddal, hogy egy kicsit lehetne rugalmasabb, és legalább azt megengedhetné, hogy 1-1 barátnő ott legyen veled pár napot. Hiszen így, hogy még társaságod sincs, tényleg mi örömnek kéne lennie abban (az amúgy tök jó lehetőségben), hogy van egy saját nyaralótok?

2018. ápr. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Este megyünk a mamához,ott leszünk keddig. Anyu megpróbál beszélni mamával erről,meg én is,remélem sikerrel járunk. Anyuval már "haladtam", abba benne van hogy esetleg az augusztust már bp-n töltsem.A barátnős dolgot meg a mamával kell "leboxolni" az nehéz lesz.

Amúgy igazad van utolsó :) Nekem 1 hónap is tök jó még,annyit kibírok,bár jobb lenne azt is 2 részletben.

A melót nem igazán akarja anyukám, de minimális esély még van,azt mondta ha tudok mutatni valami normálisat ami nem szórólapozás vagy lángos sütés akkor oké :D bár nekem ezekkel sem lenne bajom.

2018. ápr. 28. 10:42
 23/26 anonim ***** válasza:
50%

Én azt nem értem hogy ennyi idősen miért akarja/akarta anyukád hogy egész nyáron a mamáddal legyél..?

A felügyelete miatt? Vagy miért?

2018. ápr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy anno engem is minimum 1 hónapra a Balatonhoz kényszerítettek mamával, családdal stb. 16 éves koromig. Tetézte ezt, hogy nekünk az egyik leginkább semmilyenebb faluban van nyaralónk, ahol szinte semmi nincs, bevásárolni alig lehet, szórakozni pláne nem és a szüleim nem szeretnek eljárni sehova. Én nem bírom a napot, nem szeretek fürdőruhában lenni, 70 éves volt kb mindenki körülöttünk, szóval fél nap a tv-t bámultam vagy aludtam. Barátnőket nem hívtam, nem nagyon örültek volna neki, plusz akkor már ketten nem tudtunk volna mit kezdeni magunkkal mert a strand-büfé-fagyizo hármast elég hamar meg lehet unni.

Így már csak hébe-hóba megyek le oda pár napra, inkább a barátnőimhez megyek Lellére vagy maradok a városban otthon.

2018. ápr. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom pontosan, de az biztos, hogy "altalános" után már nem és addig is csak 2- 3 hétre, nem az egész nyári szünetre.
2018. ápr. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Látom, hogy már régi kérdés, de azért válaszolok. Feltörtek bennem az emlékek :) A nagyszüleimnek letelepített lakòkocsija volt a Velencei-tó partján, gyerekként ott töltöttem a nyarakat. Ahogy kamaszodtam, unalmasabbá vált. Végül 17 évesen voltam utoljára, mivel sajnos a nagypapám a következő évben elhunyt. Nekem abban volt jobb, hogy 13 éves koromtól már nem kellett az egész szünetet ott töltenem, kb, 4 hetet voltam, a maradék időt a barátaimmal tölthettem Pesten.
2019. jún. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!