Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor kell a felvilágosítást...

Mikor kell a felvilágosítást megejteni? Anyum ugyanabba a hibába esik!

Figyelt kérdés
Hello. Van két kishúgom, 10, ill. 11 évesek. Anyunak felhoztam, hogy 1-2 év, és el kellene mondani burkolva a kicsiknek, hogy mi a helyzet, de meg sem hallotta. Nagyon bánt engem, mert nálam sem vett tudomást róla ("ráér még alapon"), és megtörtént a baj. :( Amúgy annyiból vagyok még érintett ("a nővérségen kívül", hogy orvostan hallgató vagyok, talán így valamennyivel többet tudnék segíteni a folyamatokban, mint anya.) Sztetek mi a megoldás? Én kellek? Mennyi az ideális életkor? Ne szúrjatok le, ez fontos most nekünk. Köszi!
2010. jún. 14. 22:00
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Kamaszos anyukák, de mindenki! Légyszíves írjatok!
2010. jún. 14. 22:01
 2/34 anonim ***** válasza:
35%

Szerinted még nem tudják?

Ugyan már, manapság nincs erre szükség, de az iskolában is tartanak ilyen órákat. Nem kell nekik tudományos előadást tartanod.


d,ptj

L

2010. jún. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem anyukádnak valamiért kellemetlen erről beszélni. Ajánld fel neki, hogy majd te elmondod a kicsiknek, amit tudniuk kell. Ideális életkor nincs, ez folyamatos munka kellene hogy legyen egész kiskortól kezdve.
2010. jún. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Ejtsd meg nekik te a témát. Én így tettem, igaz, lehordott érte anyám, de szegény húgomnak el kellett magyarázni a dolgokat. Ráadásul örült is neki húgom, én lazábbra vettem a figurát, és nem kezdtem el méhecskézni. A párommal együtt világosítottuk fel egy-két dologról. De csak azért, mert 3-asban voltunk, és ő egyszercsak odafordult hozzánk, és megkérdezte, hogy akkor ő most ezt nem érti. A párom meg elmagyarázta neki. Fura, hogy egy fiú világosította fel:D Aztán mindig tőlünk kérdezett, ha valamit nem értett. Vettem is neki egy könyvet, a címe: A kis punci , vagy valami hasonló, hát mondanom se kell, bevitte a suliba, és minden lány hamarabb kiolvasta, mint a kötelezőt:D
2010. jún. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
18%

nem fognak rád hallgatni, mert a testvérüknek néznek.


főleg a tiltások miatt lesznek jobban kíváncsiak, és az ellenkezőjét fogják tenni

2010. jún. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem tudományos oktatást akartam nekik tartani. Az iskolában pedig téves/akár káros információk is terjedhetnek. Azt hittem ez a család feladata. A lányokkal pedig nekem bizalmi kapcsolatom van. Hamarabb kérdeznének tőlem, mint a -elnézést- prűd anyumtól. Csak nem tudom, meg kell-e várni, hogy kérdezzenek.
2010. jún. 14. 22:14
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is kérdezd meg anyukádat h rendezd-e le te helyette. amúgy anno engem anyám próbált felhomályosítani, de én pont azt nem vettem komolyan, mert iszonyat hülyén éreztem magam, h. anyámmal ilyesmiről beszélünk. aztán amikor a nővéremmel beszéltünk róla, az hasznos volt. és én is hozzá fordultam, amikor kérdésem volt.

szóval hajrá :)

22L

2010. jún. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
94%
22:09-esnek, ezt nem igazán értem, ki beszélt itt tiltásokról? Felvilágosításról volt szó:D
2010. jún. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem nagyon kellene már várni, mert gondolom egyúttal lerendeznétek a menzesz témát és társait is, ami viszont nemsokára aktuális náluk. és az meg nagyon nem lenne jó ha akkor kellene parázzanak, h vajon kérdezzenek v ciki...
2010. jún. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nagyon szépen köszönöm a választ (és nem csak azért, mert ezt akartam hallani)! :)
2010. jún. 14. 22:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!