Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor kell a felvilágosítást...

Mikor kell a felvilágosítást megejteni? Anyum ugyanabba a hibába esik!

Figyelt kérdés
Hello. Van két kishúgom, 10, ill. 11 évesek. Anyunak felhoztam, hogy 1-2 év, és el kellene mondani burkolva a kicsiknek, hogy mi a helyzet, de meg sem hallotta. Nagyon bánt engem, mert nálam sem vett tudomást róla ("ráér még alapon"), és megtörtént a baj. :( Amúgy annyiból vagyok még érintett ("a nővérségen kívül", hogy orvostan hallgató vagyok, talán így valamennyivel többet tudnék segíteni a folyamatokban, mint anya.) Sztetek mi a megoldás? Én kellek? Mennyi az ideális életkor? Ne szúrjatok le, ez fontos most nekünk. Köszi!
2010. jún. 14. 22:00
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

22:26-osnak:

Ne haragudj az offért, de ez elég bunkóság tőled, hogy azt írod, hogy ha ilyen lusták utánanézni, akkor megérdemlik. Egy, épp azt teszik, mikor itt felteszik a kérdést, kettő, nekik nem általánosságokra van szükségük, hanem a saját konkrét esetük segítségére. Mért ne használhatnák ki ezt az oldalt, ahol könnyebben, gyorsabban kapnak választ? És egyébként arról, hogy nem felvilágosultak, nem ők a hibások, hanem a szülők, akik nem világosították fel őket. Vegyünk egy egyszerű példát: A 6 éves kisgyerek nem tudja, hogy hol dolgoznak a szülei, mikor megkérdezi a tanító néni. Szerinted a gyerek a hibás?

Bocsi

2010. jún. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan tízévesen. Amikor már megértik, de még nem kezdődött el a kamaszkor.
2010. jún. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

9:48


az a baj, hogy nincs annyi eszük, hogy tudnák, hol nézzenek utána. még véletlenül sem egy orvosi oldalon kérdeznek, hanem egy olyan oldalon, ahol szintén túlnyomórészt tájékozatlan tiniktől kapnak választ.

és igenis tehetnek róla, hogy tudatlanok, mert az interneten kapnának rá választ, már nem 20 évvel ezelőtt vagyunk.

különben is csak a nagyon buta kérdések feltevőire értettem, amit írtam, de látom nem tudod értelmezni, sem elfogadni más véleményét, csak lebunkózni, hát tudod mit, te vagy a bunkó.

2010. jún. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%
Vannak tök jó könyvek, amiket gyerekeknek írtak ebben a témában. Egy ilyet is vehetsz nekik pl. Tuti, hogy elolvassák, mert érdekli őket. De e mellett fontos, hogy egy felnőtt is beszélgessen velük erről.
2010. jún. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!