Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor kell a felvilágosítást...

Mikor kell a felvilágosítást megejteni? Anyum ugyanabba a hibába esik!

Figyelt kérdés
Hello. Van két kishúgom, 10, ill. 11 évesek. Anyunak felhoztam, hogy 1-2 év, és el kellene mondani burkolva a kicsiknek, hogy mi a helyzet, de meg sem hallotta. Nagyon bánt engem, mert nálam sem vett tudomást róla ("ráér még alapon"), és megtörtént a baj. :( Amúgy annyiból vagyok még érintett ("a nővérségen kívül", hogy orvostan hallgató vagyok, talán így valamennyivel többet tudnék segíteni a folyamatokban, mint anya.) Sztetek mi a megoldás? Én kellek? Mennyi az ideális életkor? Ne szúrjatok le, ez fontos most nekünk. Köszi!
2010. jún. 14. 22:00
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
84%
Meg kell várni, hogy kérdezzenek, de ha kérdeznek, akkor nem olyan hülyeségeket kell mondani, hogy két méhecske találkozik. Mert általában itt van a hiba. Meg fog kérdezni és csak akkor mondd el nekik :) Én is eüs vagyok, tanultam pedagógiát is, ott mondták ezt, úgy gondolom jól gondolják.
2010. jún. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megkérdezni anyukádat, úgy is azt mondaná, hogy majd, majd, majd ő. Amikor érzed, hogy megfelelő a pillanat, lazán rátérsz a témára. Hajrá
2010. jún. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
ÖÖÖ... 22:14 és 22:16! :) Elírtam.
2010. jún. 14. 22:18
 14/34 anonim ***** válasza:
84%

pontosabban milyen felvilágosításra gondolsz?

ha arra, hogy mi kell ahhoz, hogy gyerek szülessen, ezt már rég tudják, ne aggódj.

ha pedig arra gondolsz, hogy meg fog jönni a menstruációjuk, akkor már nagyon itt van az ideje.

beszélgess el velük, vegyél nekik könyvet is akár erről.

2010. jún. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm segítőkész emberkék! 22: 18: lehet, hogy ez lenne... :(
2010. jún. 14. 22:20
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Aki szerint a mai fiataloknak nincs szüksége felvilágositásra, annak javaslom, hogy olvassa el itt a kérdéseket, amiket feltesznek a szexualitássl, teherbeeséssel, menstrációval és hasonlókkal kapcsolatban. Szerintem igencsak el fog képedni, hogy mennyire sok fiatalnak fogalma sincs ezekröl a kérdésekröl.


A kérdezönek meg azt tudom ajánlani, hogy vegye át ezt a szerepet az anyukától, és meséljen ezekröl a kishugainak. De ne elöadást tartson, mert az úgy nem biztos, hogy bejön, hanem kötetlen beszélgetés, és lehetöleg ne közösen, hanem egy-egy kislánnyal külön. (Ugyanis lehet, hogy annyira azért már hallottak valamit, hogy kinosan érezzék magukat a másik elött esetleg.) A legcélszerübb forditva kezdeni, és kérdezgetni, hogy mit hallottak már ilyen témákról, mit hogy gondolnak: pl. hogy lesz a gyerek, hogy kerül az anyuka hasába. Mivel a tesvéreid, ezért ismered öket annyira, hogy megtaláld a legcélszerübb módot a bezsélgetésekre.


Viszont szerintem ennek nem igy kellene lennie, hanem a szülöknek egy gyerekkel már egész pici korában is kell ilyenekröl is beszélgetni, de a koruknak megfelelö (azonban feltétlen IGAZ) magyarázatokkal. Egy kisgyereknek a nemiség, a nemiszervek illetve a nemek közti különbség semmivel sem kényesebb kédés, mint az, hogy miért pislog valaki, stb. HA kezdettöl fogva nem tabutéma, akkor a kamaszkorban se lesz ezzel gond, és nem kell akciószerüen "felvilágositani" öket, és esetleg már túl késn.

2010. jún. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

22:14es vagyok

én nem tanultam sem pedagógiát, sem eüs nem vagyok, viszont azt naponta látom az eü fórumban, ahogy első menzeszes lányok ott paráznak, h hogy szóljanak a szüleiknek h betétet/tampont vennének, de az olyan ciki. na ez is egy olyan amit meg kell előzni, szerintem.

2010. jún. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Szex és menstruációs... Csak zavar, hogy anyu így halogatja, ezért kérdeztem. Sztem már esedékes lenne, persze nem akarok anatómiával a csöpp lelkükbe taposni. Hát újta szóba hozom, hogy "itt olvastam, hogy eléggé korban vannak már a lányok". Köszi!
2010. jún. 14. 22:23
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is beszélj velük a témáról. Ne úgy, hogy kínos legyen, hanem tök természetesen. Kérdezd meg tőlük először, hogy mennyit tudnak erről, hogyan, mitől lesz a kisbaba. Ebből le tudod szűrni, hogy hol kapcsolódj be, mennyi információt kell adnod nekik.

Lux Elvira: Női szerepek c. könyvében olvastam, egy női menstruációs ciklust, majd a megtermékenyülést úgy írja le, mint egy nagyon szép mesét:) Ha meg tudod szerezni ezt a könyvet, szerintem tetszene nekik nagyon ez a rész :) Ráadásul teljesen világosan és érthetően van minden megfogalmazva.

2010. jún. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Engem 8 éves koromban világosított fel (menses, szex) anyukám, de szerintem pont ebben a korban az ideális, engem ennyi idősen kezdett érdekelni az egész dolog, sztem ajánld fel anyudnak, hogy majd te elmagyarázod nekik a dolgokat. Sokat ne várj mert 1-2 év és felvilágosulnak, a haverok hülyeségéből, meg a tinivígjátékokból, és nem biztos, hogy az a szerencsés.

22N

2010. jún. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!