Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak a rokonságotokban...

Vannak a rokonságotokban jómódúak/gazdagok? Miben különbözik az életmódjuk a tiétektől?

Figyelt kérdés
Mi az amiből többet/jobbat engedhetnek meg maguknak, mint a ti családotok? Pl.: étel, utazás, magánórák, magánorvos, stb.

2018. máj. 21. 07:47
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
80%
Nálunk mindenki azonos, csak szétszóródva, mindenki teljesen átlagos életet él pénztől függetlenül; van akinek kicsit több van, van akinek kevesebb... de mindenki tud a szükségletei szerint élni. És nem jár senki magánorvoshoz (pedig van, aki megtehetné, vagy maximum fogorvoshoz), étel nagyjából mindenhol van kert, legalábbis akik Magyarországon laknak, megtermeljük a zöldséget-gyümölcsöt, akinek van tojása, az szétosztja a rokonság között... senki nem nagyzol a pénzével, magánórára ha szükség van, akkor muszáj. Utazni... hát általában kb 4-10 nap nyáron elszórva (nem nyaralás, csak ilyen egynapos kirándulások, koncertek stb).. ez az átlag.
2018. máj. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
88%

Sosem kell vásárlás előtt ellenőrizniük, hogy van e még elég pénz a SZÉP kártyán. Ha elromlik egy háztartási gép egyből tudnak szerelőt hívni vagy akár újat venni hitel nélkül.

Külföldön nyaralnak. Sokkal többször mennek moziba, színházba, koncertekre. Ha esküvőre mennek, mindig tudnak új szép ruhát venni és szép összeget ajándékozni. Mindig drága ajándékot adnak. Ilyesmik.

2018. máj. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk elvileg mi vagyunk azok. Nem igazán látszik rajtunk szerintem. Nem tartunk rongyrázást. Nagyon igaz az a mondat, hogy a gazdagok azért is gazdagok, mert nem költenek mindenre. Ha a listán mindenből azt vennénk ami a gazdag sztereotípia szerint jár, akkor máris nekünk sem lenne soha pénzünk semmire. Persze mit veszel gazdagnak... Nem vagyunk 100 milliós villás gazdagok a 12. kerületből, de magyar viszonylatban elég jól állunk.


Autónk nincs, mert Budapest belvárosában élünk és dolgozunk, tehát semmi értelme nem lenne. Nővérem szintén a belvárosban él és dolgozik, fele annyit keres mint én és neki van, de az ő dolga... (csak nem értem miért csodálkozik, hogy nincs pénze nyaralni)


Öltözködés szerintem átlagos, ugyan olyan fast fashion boltokból öltözünk mint a fél ország, de az outleteket is előszeretettel látogatom, de vannak turis cuccaim is.


Magánorvoshoz járunk, a fogászat és a nőgyógyász mindig magán, a többi max akkor, ha az államin reménytelen. Pl párommal közölték, hogy ultrahang időpont fél év múlva... Aha, persze és ha tényleg baja van, akkor mi lesz? Ilyen esetekben el szoktunk menni magánrendelésre. Egy ismerősünk pont egy ilyen fél éves ultrahang miatt halt meg. Mielőtt valaki nekem támad, hogy nem segítettünk: mi nem is tudtuk akkor még hogy beteg, csak amikor már késő volt.


Kaján talán kicsit látszik, hogy jobban állunk mint sokan. Értelemszerűen igyekszünk minőségi termékeket venni és változatosan étkezni, hiszen megtehetjük, de semmi bio meg mindenmentes vonalat nem követünk. Valószínűleg gyakrabban járunk étterembe mint a legtöbben, bár mit veszel étteremnek. Majdnem minden héten viszek haza vacsit a hummus bárból, de nem gondolnám, hogy a 7-800 forintos falafel szendvicsük luxus kategória lenne. Havi kb egyszer beülünk "rendes" helyre is.


Ahol biztos többet engedek meg mint a többség:


Nyaralások. Idén háromszor megyek külföldre, bár a főszezont mindig kerülöm. Egyrészt drágább, másrészt többnyire pokol. Cipruson például a főszezon alatt simán 40-45(!) fok van és mozdulni sem lehet a strandon. Szeptember elején 30, sehol senki és még olcsóbb is volt... Viszont a nyaralások alatt már nem számolgatunk. Szoktunk autót bérelni és éttermekben eszünk. Oda pihenni megyünk és kicsit kiélvezni, hogy megtehetjük. Nekem ez okoz örömet. Egy 10 ezres póló, vagy egy kocsi nem okozna, de az hogy elutazhatunk akár Ázsiába is körülnézni az igen.


Kozmetikus. Nem tolom túl, de havi egy arctisztítás azért benne van, de nem valami jó a bőröm, szóval nem csak szórakozásból járok.


Hobbi. Olyan sportot űzök, ami havonta 20-25 ezer. Talán ez az ahol a legjobban látszik hogy jobban állunk. Erre sokan rákérdeznek akár felületes ismeretséggel is, hogy sportolok-e vagy mi a hobbim. Nekik megmondom, aki nem hülye az a válaszból sejtheti hogy nem vagyunk szegények. A többi meg ugye nem derül ki. A kozmetikusról nem beszélek, a nyaralásokkal nem árasztom el a közösségi médiát, a magánorvosról pedig szintén csak az tud, aki rákérdez. Ha valaki megkérdezi akkor nem szoktam letagadni semmit. Nem gondolom, hogy kéne.

2018. máj. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
71%

Szomorú, hogy magánrendelésre kell járnia ennyi embernek, miközben ott az ingyenes is. Ezt úgy mondom, hogy közben nőgyógyászhoz és fogorvoshoz én is magánba járok. De szerintem ez már nem a gazdag emberek kiváltsága. Persze, pesten nálunk egy átlagos vizit 15.000 a nőgyógyásznál, de ez sajnos kell ahhoz, hogy egyáltalán figyeljen rád az orvos.


Régebben is lett volna pénzem magánorvosra, de úgy voltam vele, hogy minek költsek rá, mikor mehetek az ingyeneshez is. Aha, megjártam 1-2 ingyenest, hát mindegyik lerendezett pár mondatban. Mikor átmentem egy magánhoz, végre azt érezhettem, hogy tényleg érdekli az orvost a problémám, és elég szomorú, hogy ezért fizetnem kell.


Fogorvos dettó, két ingyenes is elrontotta a fogaim, mikor simán csak rátömtek a lyukas fogamra, lusták voltak előtte rendesen kifúrni. A magán 3 alkalom alatt rakta rendbe.


Úgy gondolom, hogy aki magánorvoshoz jár, azt nem feltétlen kell ficsúrnak gondolni. Több ismerősöm is inkább kuporgatja rá a pénzt a hónap végén, de nem hajlandó ingyeneshez menni, mert szörnyű, hogy a legtöbb mennyire tojik az ember problémájára. :(

2018. máj. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
85%

Apukám testvérei közt van kettő is, aki bizony ilyen 12. ketületi színvonalon él.Az egyik jól házasodott, a másik az összes tesójánál kijárta, hogy mondjanak le az örökségükről, abból szedte meg magát. Az utóbbitól egy csokit nem kaptunk soha.


Mi nem igazán tudom, hogy minek számítunk:

Hitelmentes házunk van, hatalmas udvarral, 1-2 kisebb földünk, két "nyaralónk".

De a házban 40 éves, közepes-rossz állapotú, szedett-vedett bútorok vannak, a nyaralók pedig elég lelakott házak ( sosem nyaralunk ott, csak "vannak", de a nyaraló szó talán a legjobb rá).

A földek bérbe vannak adva.

Bankszámlán jó esetben ~~400 000 ft van ( rossz esetben 20.000. plusz aratáskor, amikor a bérlő fizet, olyan 700.000re felkúszik).

Van egy 14 éves és egy 21 éves autónk.


Nyaralni nem járunk,wellnessezni sosem voltunk, külföldre csak az iskolával voltunk kirándulni.

2018. máj. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
57%

Mi sem panaszkodhatunk, azonban a vállakozó unokatestvéreknek hozzánk képest pénzük szó szerint több van. Ez viszont nem látszik rajtuk, mert nem úgy élnek. Kínai, olcsó ruhákat hordanak, egyik unokatesómon sem láttam még egy Nike cipőt sem. Utazni, színházba, moziba, étterembe, szórakozni stb. nem járnak. Elektronikai cuccokra sokat költenek, de azokat is fusiban veszik, nem újonnan a boltból. Unokaöcsém pl. kollégista és szoctamot kap mert a szülők minimálbérre vannak bejelentve, miközben több százezres a havi bevétel és a gyerek megkapta az anyja pár éves autóját azzal jár le a suliba... Nyaralni nem járnak, maximum a nagymama nyaralójába 3-4 napra. Egyik gyerek (12,20 évesek) sem járt még külföldön, nem is érdekli őket. Sokat dolgoznak a pénzért, így nem sajnálom tőlük. Ételben nem igazán esznek mást, de mennyiségben igen, nem rég említették, hogy heti 1.5 kg sajt fogy 3/4 főre náluk. Minden alapanyagból sokat használnak, sokat főznek, gazdagon mindenből. Fodrász, kozmetika stb csak ritkán, maximum hajat vágatnak egyszer egyszer, azt is csak az anyuka, a többit otthon intézik. A házuk hatalmas, a bútoraik átlagosak, az autóik szintén. Unokatestvérem sokat költ edzőteremre, szolira, táplálékkiegészítőkre stb. Tipikus vállakozók, mindrnhol van ismerős, össze vissza bizniszeknek mindennel, adnak vesznek, okoskodnak. Hiteljuk szinte mindig van, de azt gyakran átvállalja az egyik nagymama/anyuka, így simán veszik fel a lejárat után a következőt...😃😃😃

Mi egy kicsit másabbak vagyunk, én jobban adok a külsőmre és sokat utazok, szeretem a mozit, szinhazat stb. Mi kevesebb ételt eszünk és egyszerűbb dolgokat. Az öcsémmel külön élünk a fővárosban, de nincs autónk, a szüleinket sem használjuk. Én szeretek öltözködni is, fodrászhoz, kozmetikushoz rendszeren járok. Így ilyen téren sokkal többet költünk. Szüleim egyszerűbben élnek egy normális méretű házban, 2 egyszerű autóval. Néha jönnek mennek, főleg anyukam. Neki van színház, mozi bérlete, pár napos utakra elmegy külföldre és belföldre is. Hitelünk nincs, maximum tv-t stb veszünk részletre.

2018. máj. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Minden evben utaznak, wellnessbe jarnak, van 2 autojuk az egyik 1 eves a masik az kb 8-9, nagy csaladi hazban laknak amit ujonnan vettek es amugy biztos van sporolt penzuk is. Rengeteg penzt kaptam toluk mikor koltozkodtem meg a tesom is.

Az en szuleim nem jarnak utazni, van egy 11 eves autojuk, a haza amiben laknak az reszben orokseg es majd csak most lesz teljesen a nevukon. Egy fillert nem tudtak adni mikor szuksegem volt penzre.

2018. máj. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Mi és az anyám testvérének családja is jómódúak vagyunk.

A különbség csupán annyi, hogy ők Pesten, mi vidéken élünk.

Ez pedig eléggé meghatároz... inkább bekorlárol mindent.

Hiába van óriási telkünk 3 autóval, nekik pedig csak 2, és alig van kertjük, nagyban eltér a napirendünk.

Az unokatestvéreim voltak olyan szerencsések, hogy az ország legmenőbb helyeire jártak lovagolni, úszni...stb.

A hét bármelyik napján beszaladhattak plázázni egyet, nekem pedig mindezt állandó rendelgetéssel kellett megoldanom.

Egész évben szuperebbnél szuperebb programok vannak a fővárosban, és nekik nem kell azon gondolkozni, hogy hogyan oldják meg az utazást, hány óra, amíg feljutnak egy fél órás koncertre.

Mert az idővel sajnos mindenki spórol.

Nekünk már jóval kevesebb választási lehetőségünk volt.

Különórákra, zeneiskolába csak a kisvárosunkba tudtam menni.

Bezárva éreztem magam, és nagyon későn lettem önálló,

míg az unokatestvéreim már általános iskolás koruk óta metróval közlekedtek az iskolába.

2018. máj. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ja, és havonta egyszer járok kozmetikushoz.

Nem szeretem a fast fashion üzleteket, inkább a minőséget pártolom, mert ugye nem csak 2 hónapig akarom hordani a kedvenc ruháim.

2018. máj. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Arany wc be fosok, van egy 3kg-s aranylanc a nyakon, van béjemvém, van aranykarkotom
2018. máj. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!