Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tegezés baràtom szüleinél?

Tegezés baràtom szüleinél?

Figyelt kérdés
Családi programon fog bemutatni a barátom és ha esetleg felajánlják a szülők a tegezést, hogy illik köszönni és elköszönni, hogy így is udvarias legyen? Magázodás egyszerűbben megy, tanároknál is bajban vagyok ilyenkor.
2018. máj. 22. 19:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Ha felajánlják a tegezést akkor a "sziasztok" szerintem nagyon is udvarias. :) Baráti viszonyt mutat, nem olyan távolságtartó.
2018. máj. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Sziasztok ha felajálják. Nem lesz gáz. Hisz most ismered meg őket. Akkor nehezebb ha évekig magázod majd utána engedik a tegezést. De az is megszokható.
2018. máj. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%

Legegyszerűbb ha srác bemutat szüleinek: "Apu, anyu hagy mutassam be nektek Katit a barátnőmet".

Utána ettől függetlenül anyukájának "Csókolom, Kati vagyok!"-kal bemutatkozol, anyuka ha tegezve köszön is vissza, de nem mondja, hogy tegezd akkor magázd még. Apukának már előre kell bemutatkoznia neked, ha tegez, akkor simán tegezd vissza, és utána már anyukát is tegezd. Teljes keresztnéven szólitsd őket, 50-esek sem szeretik még a bácsizást, nénizést.

Elköszönéskor tegeződve szia, magázódva viszlát és keresztnév.

2018. máj. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%
Azért az sem mindegy, hogy a kérdező hány éves. Középkorúként igencsak illetlenségnek tartanám, ha egy kis tizenéves letegezne, mintha a haverja lennék.
2018. máj. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

#4

Meg kéne tanulni olvasni. A kérdés arról szólt, mi a megfelelő kifejezés, amennyiben a szülők felajánlják a tegeződést. Ebből kiderül, hogy a lánynál a magázódás az alap.

2018. máj. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19%
#5, neked meg nem kötekedni kéne. A kommentem a 3-as válaszoló javaslatára volt reakció, mivel nem tartom helyesnek, amit írt (az automatikus visszategezést külön felajánlás nélkül).
2018. máj. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%

Azt tegezd, aki kifejezetten mondja neked, hogy tegezd vissza.

Bár én nem vagyok híve a csendőrpertunak, de ha letegeznek a szülei, nem okvetlen kéne kapásól visszategezni őket. Persze mondhatjuk, hogy ezen nem szabad megsértődniük, de ha mégis megsértődnek, akkor a kérdező szívta meg.

2018. máj. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

Férfi nem tegezhet 14 év feletti lányt úgy, hogy közben tőle magázást vár el.


#3

2018. máj. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz. A bemutatkozásnál még merűlhet fel probléma. Én úgy gondoltam köszönök és bemutatkozok. Az egyik hozzászólás viszont most megzavart.Ez alapjàn akkor a sorrend sem mindegy ki kezdi a bemutatkozást?
2018. máj. 22. 21:10
 10/14 anonim ***** válasza:
63%
Ilyenkor nálunk családban(/baráti körben) úgy van, hogy mondja a rokon (aki bemutatja a párját) azt:" Beszeretném mutatni Bélát/Julit." ilyenkor Juli/Béla nyújtja a kezét, hogy "Juli/Béla vagyok", és ilyenkor jönnek a szülők. Ebből nálunk még nem volt baj. Persze magázva kezdik a párbeszédet
2018. máj. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!