Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tegezés baràtom szüleinél?

Tegezés baràtom szüleinél?

Figyelt kérdés
Családi programon fog bemutatni a barátom és ha esetleg felajánlják a szülők a tegezést, hogy illik köszönni és elköszönni, hogy így is udvarias legyen? Magázodás egyszerűbben megy, tanároknál is bajban vagyok ilyenkor.
2018. máj. 22. 19:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
35%
Téged a barátodnak kell bemutatnia a szüleinek. Anyukának amikor "Csókolom, Kati vagyok!"-kal köszönsz akkor a becézett keresztnévvel jelzed, hogy lehet veled közvetlenebb. Apukának már előre kell köszönnie, bemutatkoznia.
2018. máj. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
92%

Jesszus, valaki komolyan figyel ilyenekre, hogy az apukának előbb illik bemutatkoznia, meg hogy ha én becézve hívom magam előttük, akkor velem lazábban lehet beszélni? :D


Amúgy én 4 éve vagyok együtt a párommal. Az ő szülei kissé régimódibbak, vele a mai napig magázódom, de igazából nem zavaró, mert tényleg jóval idősebbek nálam, és már valahogy nem is jönne a számra a helló.

Nálunk apukám elég hamar felajánlotta neki,hogy tegeződjenek, de anyum még a mai napig sem, pedig tényleg nagyon jóba vannak, ahogy én is az ő szüleivel.


Szerintem attól függ, hogy a barátod szülei hogy szokták meg. Az sem bunkóság, ha nem ajánlják fel a tegeződést, hisz az ő idejükben ez normális volt. Pl nálunk még ők is magázzák a mamámat, papámat. Barátom szülei dettó.


Amúgy ha felajánlják a tegeződést, akkor egy egyszerű helló, és sziasztokkal könnyen el lehet ezt intézni a végén. :)

2018. máj. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
90%
Vagyis úgy értettem az előbb, hogy a szüleim magázzák a saját szüleiket. :D
2018. máj. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
90%
Ne aggódj,minden jönni fog magától. Arra figyelj,hogy először mindenképpen magázd őket,és ha felajánlják a tegeződést elköszönésnek a sziasztok teljesen megfelelő. (További szép napot/estét nektek).
2018. máj. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!