Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ekkora gyűlölet a...

Miért van ekkora gyűlölet a szüleinél lakó emberek ellen?

Figyelt kérdés

Szokás mamahotelnek is hívni.


Nem értem ezt a leszóló, pejoratív hangnemet, azok ellen, akik huszon harminc évesen a szülőkkel laknak.

Én úgy látom, hogy a többség nem azért lakik az unalmas vidéken, a zsörtölődő szülőkkel együtt, mert annyira jó.


Hanem azért, mert a magyar átlagfizetés kb. 200e, a BP. átlag albérlet pedig 150e.

Nyilván megoldható, hogy ketten hárman lakunk 30m2-en, így fejenként jut bruttó 10m2

És még így is jó ha félretesz havi 20 ezret.

Ebben az esetben a társkeresés nem tudom hogy működik, főleg ha férfiról van szó, a nő meghallja, hogy többen laknak egy lyukba, már menekül is. A bp. közeli településen sem olcsóbbak az árak.


Így marad az otthon lakás a szülőkkel, azok szabályai szerint.


Én értem, hogy néhány évtizede alapvető volt a külön házba költözés, amikor a munka biztos volt, a hitelek allamilag támogatottak voltak, közel 0-1% -kal fixen. Ma erről álmodni sem lehet.


Mi ennek a helyzetnek a megoldása ? Önerő nélkül, gyűjtögetve, 5-10 év alatt összejön egy önerő, amivel egy kis lyukat tud megvenni az illető.


Még egy dolgot nem értek. A mamahotelező férfiak ellen miért nagyobb a leszólás, mint a nők esetében?


2018. máj. 24. 19:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
45%

Általában azok az idősebb emberek hőzöngnek,akik a szocializmusban voltak fiatalok,szinte ingyen hozzájuk vágtak valami házat.


Meg akkor mindegy volt hol lakott az ember.

Ma vidéken élni sokkal nehezebb,kevesebb a lehetőség pl középfokú végzettséggel olyan állást találni,amiből előre lehet haladni.

De még felsőfokúval sem könnyű,ismerősök,protekció nélkül.

2018. máj. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem tévedés, hogy Budapesten van csak élet, és hát ebből a téves meggyőződésből adódik az egész lehetetlensége, hogy persze, hogy egy olyan helyről származva, ahol az ingatlanok nm-ára 150-450 000 Ft, nehéz megvetni a lábad egy olyan helyen, ahol ez 2-szer annyi. Én nem is próbálkoznék ilyesmivel.

"A mamahotelező férfiak ellen miért nagyobb a leszólás, mint a nők esetében?"

A nem önellátó férfiak ellen nagy a leszólás, akik pótmamát keresnek szerelmi partner helyett, mert nem jó szerelmi partner a nem önellátó férfi, hiszen érzelmileg gyerek.

2018. máj. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
35%

"A mamahotelező férfiak ellen miért nagyobb a leszólás, mint a nők esetében?"


Ja és azért, mert volna igény jó férfi szerelmi partnerekre, de nincsenek. Már az efölötti kesergés és csalódásoknak hangot adás is baj?

2018. máj. 25. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
64%

A jelenseg adott es mindenki tudja hogy mi az oka, ha belegondol.

Alapvetoen a fo baj az emberekkel van. Mindig mindenkit leszolnak, kritizalnak, amikor boven van mit kritizalni mindenkin ha nagyon akarjuk. De minek???

Kb 20 eves korom ota nem kritizalok senkit mert undorito szokasnak tartom. De az embereknek rajottem, ez SZÓRAKOZÁS!

Hat ezert. Szarja is o le hogy xy hol lakik. Sot ha komoly pillanatban kapod el, meg megerto is, hogy nyilvan manapsag nehezen lehet elhelyezkedni... de a szorakozas maga az, ha kritizaljak.

Tudod ez is egy hulye szokas mint mondjuk a doganyzas. A magyar ember szereti ezt csinalni, es hogy mikor szokunk le rola? Kitudja. Gyerekek ks ezt latjak, sot latszik. 10-en eves kis gyerekek nyomjak egy az egybe ugyanazt az adott esetben gusztustalan “magyaros kritikat” melyet tanulatlan szuleiktol latnak...

2018. máj. 25. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
43%
Kommentelokin is latszik hogy elkezdik elemezgetni ki miert ilyen. Felesleges. Mert hulyek vagyunk azert. Lenne tobb szeretet es megertes, ha ugy allnank mindenkihez hozza mint szeretteinkhez... nagyon nem ez lenne. Csak a butasag orok. Azert mert valaki idegen, teljesen utalatossa valnak az emberek. Mutatja a szintet! ;)
2018. máj. 25. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
59%

Magas lóról könnyű az észt osztani. Könnyű(könnyebb) annak, aki az átlagnál jobban keres/van párja/nem bánja, ha egy lyukban kell is nyomorogni, de ő már önálló és hujuj.

És akinek ez esik jól, lehet arra irigykedni, hogy van, aki huszonX évig otthon lehetett, támogatták a szülei azzal, hogy otthon lakhat, cserébe megosztották a házimunka és egyéb költségeket, így mindenkinek könnyebb anyagilag, lehet spórolni is és nem is ölték meg közben egymást. Ez a mai világban szinte luxus, de csak mert mindenki a más dolgával szeret törődni.

2018. máj. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
41%

Megint egy adag általánosítás, látszik, hogy hím írta ki a kérdést. Abból látom ahogy a nőkről beszélsz: nekünk a lóvé kell meg az egzisztencia, és neked ez nincs.

Ha nincs, akkor tegyél érte, hogy legyen.

Nekem van, és nincs mellé pasim. És nem 200 nettót keresek. Na ezt rakd össze.

Szóval a nagy általánosítás meg önsajnálat helyett inkább nézd meg mit tehetnél azért, hogy többre vidd.

Én azért nem bírom a mamahoteles pasikat mert totál nem ebben a világban élnek. Veszik egyik autót a másik után, egyik motort a másik után és azt hiszik ennyi elég a párkereséshez. De van olyan is aki fennhangon hirdeti, hogy akinek nincs félretéve több millió forintja az egy lúzer. Valóban, ha 40 évesen anyucival laknék és 30 ezer lenne a kiadásom lakhatásra, akkor biztos nekem is nagy lenne az arcom. Vagy nem. De mindenesetre szánalmas egyedek vannak, nekem akkor se kéne egyik se ha utánam dobnák őket.

2018. máj. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
52%

Én azt látom, hogy nagy gyűlölet simán a szüleikkel élő emberek ellen nincs.


Mindig van 1-2 válaszoló, aki szerint ultragáz... de a többség csak a mamahoteleseket b.tatja, nem a simán a szüleikkel élőt. A mamahotel meg az, amikor a gyerek konkrétan eltartatja és kiszolgáltatja magát a szüleivel (nem dolgozik vagy ha dolgozik, nem ad le semmi pénzt, nem mos, főz, takarít magára, mert anyucikadrága úgyis megcsinálja helyette)... ez meg tényleg GÁZ. És erre a férfiak hajlamosabbak sajnos. Egy olyan nőt sem ismerek, aki, ha arra kényszerül, hogy otthon maradjon, legalább a házimunka oroszlánrészét ne végezné el, a férfiak közül meg sajnos többet is.

2018. máj. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
64%

"és 7 számjegyű a bruttóm"


Csak éppen az ötödik szám után még van egy tizedesvessző!

(Álmodozik a minimálbéres.)

2018. máj. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
57%

08:44

"látszik, hogy hím írta ki a kérdést. "


Az ilyen nőstény az amelyik azért fanyalog, mert még bottal sem piszkálták meg már egy évek óta.

Naná, hogy inkább egy új autó mint egy ilyen nő!

2018. máj. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!