Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ekkora gyűlölet a...

Miért van ekkora gyűlölet a szüleinél lakó emberek ellen?

Figyelt kérdés

Szokás mamahotelnek is hívni.


Nem értem ezt a leszóló, pejoratív hangnemet, azok ellen, akik huszon harminc évesen a szülőkkel laknak.

Én úgy látom, hogy a többség nem azért lakik az unalmas vidéken, a zsörtölődő szülőkkel együtt, mert annyira jó.


Hanem azért, mert a magyar átlagfizetés kb. 200e, a BP. átlag albérlet pedig 150e.

Nyilván megoldható, hogy ketten hárman lakunk 30m2-en, így fejenként jut bruttó 10m2

És még így is jó ha félretesz havi 20 ezret.

Ebben az esetben a társkeresés nem tudom hogy működik, főleg ha férfiról van szó, a nő meghallja, hogy többen laknak egy lyukba, már menekül is. A bp. közeli településen sem olcsóbbak az árak.


Így marad az otthon lakás a szülőkkel, azok szabályai szerint.


Én értem, hogy néhány évtizede alapvető volt a külön házba költözés, amikor a munka biztos volt, a hitelek allamilag támogatottak voltak, közel 0-1% -kal fixen. Ma erről álmodni sem lehet.


Mi ennek a helyzetnek a megoldása ? Önerő nélkül, gyűjtögetve, 5-10 év alatt összejön egy önerő, amivel egy kis lyukat tud megvenni az illető.


Még egy dolgot nem értek. A mamahotelező férfiak ellen miért nagyobb a leszólás, mint a nők esetében?


2018. máj. 24. 19:12
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
36%

Nekem a legtöbb ismerősöm kényelemből lakik otthon. Anyu, apu megfőz, bevásárol, kifizetik a rezsit, odaadjak az autót, vesznek ezt azt a gyereknek stb. Egy barátnőm hazaköltözött, mert így majd tud spórolni. Aha... egy forintot nem tett félre az elmúlt 1 évben,sőt a hónap végén nincs pénze. És szerintem semmire se kell amúgy költenie, sőt a szülei adnak neki kis zsebpénzt is. A másik keres maganak havi 300 ezer zsebpénzt(ami egy vidéki kisebb városban, kezdőként igen jó), megtehetné hogy kivesz egy kisebb lakást a városban ahol él, de nem, mert minek, így többet tud elverni napszemüvegre, több 10 ezres szandálra, ciroc vodkára stb... Ő kvázi költőpénzt keres maganak mivel 1 forint olyan kiadása sincs, ami pl

a háztartáshoz szükséges. Nyilván ez 2 ember, de akikről én tudok, ők nem szűkségből inkább kényelemből laknak otthon, diplomásan, munkával egy 60 ezres városban.

2018. máj. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó!

Nem hinném,hogy a többségnek ez megérné.


A függetlenségnél nincs nagyobb kincs.

Nem pótolja semmilyen napszemüveg vagy márkás ital.


Persze vannak kivétel,de a legtöbb ember szülei teljesen más ritmusban élnek,mint saját maguk,tehát a hosszabb együttélésből konfliktusok lesznek idővel.

Ha még dolgoznak a szülők is,akkor azért,ha már nyugdíjasok,akkor meg azért.


Egyszerűen élhetetlen ez az ország.Nem luxusra,de alapvető dolgokra sem telik,ha albérletben laksz,vagy hitelt veszel fel lakásra.

Sokaknak kényszer az együttélés.


Egyedül akkor éri meg otthon lakni,ha valaki kiemelten jól keres,és egy fillért sem kérnek tőle,akkor pár év alatt össze lehet tenni a lakásra valót,de ezt nagyon keveset tehetik meg.

2018. máj. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Nagyon tetszik a 17-es válaszoló írása:


"Megint egy adag általánosítás, látszik, hogy hím írta. Abból látom ahogy a nőkről beszélsz: nekünk a lóvé kell meg az egzisztencia, és neked ez nincs."


Elkezd ostorozni, amiért felhozom az egzisztenciát, mint egy tényezőt, ami fontos lehet nőknek.


Majd 7 soron keresztül csak a pénzről, a vagyonról és egzisztenciáról beszél. :D


Tegyük össze: leszól, amiért felhozom a pénzt a párkapcsolatnál, majd leírja, hogy neki szinte csak a pénz számít. :D Köszönjük.

2018. máj. 26. 10:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!