Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti örülnétek neki?

Ti örülnétek neki?

Figyelt kérdés
18 éves koromban édesanyám az élettársahoz költözött a másik faluba. Én a lakásába egyedül maradtam. Lehet más örülne neki de én egyáltalán nem viselem jól. Hazamegyek munkából és senki nem vár egyedül vagyok. Két baratnomon kívül a városba ahol lakom nincs senkim. Tehát én egyáltalán nem örülök ennek h egyedül maradtam. Van h csak fekszem és sirnek a nyomasztó maganytol.
2018. máj. 25. 08:23
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ezt mindenki máshogyan kezelné, mert mindenkinek mások az elképzelései, vágyai és eleve más-más személyiségek vagyunk. Én például megértelek. Egy darabig laktam egyedül az egyetem alatt és eszméletlenül utáltam... Mindig azt vártam, hogy mikor jön már a hétvége, amikor hazamehetek a családomhoz. Szerettem ott lakni, mert Budapesten ezerszer több lehetőség van, mint a kisvárosban, ahol eredetileg laktam és akkor már voltak ismerőseim, mondhatni barátaim is az egyetemről, szóval azért nem voltam teljesen egyedül, de mégsem volt az igazi. Megszoktam, hogy ha hazaérek, akkor otthon vár valaki vagy éppenséggel én várok valakire, de hát hiába vártam, mert ugye nem jött senki :) Valamint a két legjobb barátnőm és a családom is messze volt tőlem és abban az időszakban ezt valamiért jobban megéreztem, hogy a közvetlen környezetemben nem volt senki sem, akivel komolyabb vagy őszintébb kapcsolatban lettem volna. Persze, ha az ember belegondol, hogy egész nap emberek között van, adott esetben akár hangzavarban, tömegben és milyen jó érzés lehet hazamenni egy nyugodt, csendes kis lakásba...hát igen, eleinte nekem is jó volt, nekem is tetszett, de egy idő után már nagyon zavart a csend és az egyedüllét. Jelenleg egy barátnőmmel lakok együtt egy albérletben, kevesebb a magánszféra, mindenen osztozkodni kell stb., ami akár kényelmetlen vagy terhelő is lehetne, de én egyáltalán nem így élem meg, hanem kifejezetten örülök neki.
2018. máj. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
94%

"senki nem szeret egy üres házba egyedül hazamenni"


Én igen.

2018. máj. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
79%

Igen, én örültem volna.

Ennyi idősen nincs életed...

Keress legalább valami hobbit. Eléggé élhetetlennek tűnsz.

2018. máj. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
92%

Én nagyon örültem neki. Mikor elkezdtem az egyetemet, még húgom is velem lakott, de ő idén elment egy másik városba egyetemre, szóval most egyedül lakom. Hát soha ilyen jó még nem volt. Nem kell senkit kerülgetni, nem kell senkihez alkalmazkodni, nem kell baromságokról vitatkozni. Teljes a nyugalom. Nekem ez a valóra vált álom.

De nem mindenki egyforma persze. Van barátnőm, aki most egyedül lakik albérletben, ő ettől piszkosul szenved, ő se szeret egyedül lenni.

Adj ki egy szobát. Dupla haszon, lesz egy kis plusz pénz a háznál meg nem leszel egyedül. Vagy szerezz kutyát/macskát/hörcsögöt.

2018. máj. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a világon az egyik legjobb dolog egyedül élni, szóval én iszonyatosan boldog lettem volna, ha ez anno megadatik. Szerintem fanasztikus érzés, amikor az ember egy fárasztó, emberekkel teli munkanap után hazamehet az üres lakásba.. Az egyedüllét és a magány két teljesen külön dolog. Ha ennyire nem tetszik, tegyél ellene, szerezz lakótársat vagy háziállatot, amiről gondoskodhatsz.
2018. máj. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
84%
Orultem is, 20 evesen koltoztem sajat hazba, 300 meterre a szuleimtol, megis volt hogy egesz heten nem talalkoztam veluk. Es 9 evet lehuztam egyedul, semmi penzert se csinalnam maskepp.
2018. máj. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
48%

Látom nem sokan voltak ezen a véleményen, de én teljesen egyetértek. Én sem örülnék. 18 évesen aligha felnőtt az ember, és az, hogy ilyen hirtelen beledobnak a mély vízbe, az egyedüllétbe, semmi átmenet nélkül...

Szerintem is vegyél egy kutyát, úgy sokkal jobb érzés lesz hazamenni. Persze az anyukádat nem helyettesíti.

2018. máj. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!