Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Háborús kapcsolat. Van jövő?

Háborús kapcsolat. Van jövő?

Figyelt kérdés
2 és fél éve vagyok együtt a párommal. Mindkettőnk taktikázik (még mindig!), előadjuk a flegma érzéketlent, holott nyilvánvalóan imádjuk egymást. Túl vagyunk egy csomó durva veszekedésen, amikben minden elhangzott és vérig sértettük egymást, végül mégis egymás karjaiban kötünk ki. Állandóan elhatározom ilyenkor, hogy na most ezt nem tudom megbocsájtani, mégis megenyhülök. Senkivel nem voltam még "ilyen". Nagyon "temperamentumos" a kapcsolatunk és szélsőséges is, de tudni kell óriási szerelemnek indult és még mindig tart, amikor épp jól megvagyunk mindenki minket irigyel, hogy hogyan lehet ilyen jól két ember. Nagy a ragaszkodás, szeretet és sajna féltékenység is mindkét oldalról. Birtokolni akarjuk egymást, kb hetente összeveszünk, csúnyákat mondunk, aztán vmi hatására másnap már megint minden tökéletes: közös programok, felhőtlen nevetgélés, sok szex... És rájövünk hogy imádjuk egymást, és mindent elfelejtünk (vagy szőnyeg alá söprünk?) és továbbra is úgy beszélünk, hogy "majd ha gyerekünk lesz", stb.. Fél éve elköltöztem ebből a hol irigylésre méltó, hol viharos kapcsolatból, de változatlanul minden nap együtt vagyunk, együtt alszunk, nem birjuk ki egymás nélkül. Valahogy mindig megvan bennünk ez a tudat, hogy mi már összetartozunk és egy család leszünk. Normális ez? Illetve lehet ebből még normális kapcsolat? Az elejétől fogva nem az, mégis lételemünk:)
2010. jún. 16. 17:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az ilyen jellegű szenvedélyes kapcsolatok előbb-utóbb tönkre teszik, felőrölik a benne élőket, a gyerekeket is, ha nem lesztek képesek megváltozni, lecsillapodni. Nem nagyon értem a mosolygó jelet a verekedés szó mögött. Szerinted vicces, ha egy férfi és egy nő egymásnak esik és püfölik egymást?


22 évig éltem egy olyan házasságban, ahol folytonos volt a veszekedés, a jelenlegi párom pedig 12 évig élt olyanban, ahol a féltékenykedések, egyéb cirkuszok napi szinten zajlottak. Mindegyikünk házassága nagy szerelemből indult, de benne élni néha maga volt a pokol. Sajnos egyikőnknek sem sikerült időben kilépni belőlük.


Az lett a következménye ezeknek a házasságoknak, hogy nem tudunk a válás után se normálisan beszélni, viselkedni az exekkel, aminek viszont a gyerekeink isszák a levét.


A mostani kapcsolatom nagyon harmonikus, boldogok vagyunk együtt, csak azt sajnálom, hogy nem találkoztam a jelenlegi párommal előbb.

2010. jún. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
értem.. amig szeretem addig képtelen vagyok elszakadni. mit tegyek? járjak nyitott szemmel?
2010. jún. 16. 18:57
 13/16 anonim ***** válasza:
Legalább 1-2 hónapot töltsetek külön. Az alatt már el lehet gondolkodni. Neki is, nekedis.
2010. jún. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Próbáld kicsit tudatosan, kívülről nézni a kapcsolatotokat és elemezni, miért marjátok folyton egymást. Ha pl ezek a veszekedések kellenek ahhoz, hogy szenvedélyes legyen a szexuális életetek, akkor passz, erre nem tudok mit mondani, de ha mindegyikőtöket zavarja ez a viselkedés, akkor talán van megoldás.


Léteznek erre kiváló, nagyon egyszerű praktikák, amik segítenek a konfliktusok elkerülésében. Nagyon jó szakirodalma van a konfliktus kezelésnek. Sajnos én csak későn kaptam a kezembe őket, de ahogy elolvastam pár ilyen könyvet, gyakran rácsodálkoztam, hogy milyen egyszerű dolgokat nem voltam képes észrevenni, kezelni.

2010. jún. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem reménytelen a helyzet. A szenvedély, az összetartja az embereket, és emléknek is jó lesz egyszer. Elemezzétek ki, hogy mi az összeveszés alapvető oka. Pl. egyik uralkodni akar a másikon. Vagy egyik jobbnak akar látszeni mint amilyen. Vagy elvár a másiktól valamit, amit az nem tud megadni.

Ha még nem olvastad, olvasd el a veszekedés elleni pirulákat. [link]

Ebben párbeszéd variációkat találsz, és segít megérteni is, hogy miből származik a veszekedés. Van egy hely ahol a "tilos" mondatok vannak, amit nem szabad kimondani. Tanulni kell az együttélést, az a fő adottság, hogy a szerelem nagy. A többit meg lehet tanulni. Menni fog,de ide ész is kell.

2010. jún. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
hát általában abból vannak a viták ha az egyikőnk mással (haverokkal) van, vagy épp nem ér rá amikor kéne, vagyis birtoklási vágyból. köszönöm a válaszokat! könyvcimeket tudtok irni esetleg?
2010. jún. 19. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!