Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a következménye, ha...

Mi lenne a következménye, ha én 16 évesen úgy döntenék, hogy a keresztszüleimmel akarok élni?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta az édesanyámmal, és annak élettársával élek. Mindig is voltak nagyobb veszekedések és balhék, főleg az alkoholizálás miatt. Egyszer külön is mentek, de ennek néhány éve, ismét együtt vannak. Az elmúlt néhány hónapig minden rendben is volt, de ismét minden eldurvult. A nevelőapám tovább alkoholizál, pedig nyugtató és vérnyomás csökkentésére való gyógyszereket is szed, édesanyámmal meg nincsenek ilyen gondok, de ha ő is ne adj isten a pohár aljába néz, elpattan a húr, és az utóbbi időben még erre sincs szükség.

Nem részletezném tovább, de a lényeg az, hogy egyre jobban ezt az egészet megelégelni. Kisebb depresszióval is küzdök eleve, és úgy érzem, hogy ha ezt még ők is folytatják, hát még nehezebben fogom viselni.

Eleve egyetemi éveim alatt keresztszüleimnél élnék a fővárosban, és most úgy vagyok vele, hogy még egy nagyobb balhé után beváltanám a két éve megtett ígértem (amit számát sem tudom, hányszor megtehettem volna), hogy elköltözöm.

Azonban úgy tudom, 18 éves koromig nem én döntöm el, hogy hol élek, hanem a gyámügyesek, vagy hogyan van ez?. Szóval ha úgy döntök, a keresztszüleimet választom, de nem találnak a szüleimben nagy gondot (állandó állású felnőttek autóval), akkor is maradok édesanyáméknál? Vagy már van beleszólásom a dolgokba? Ha én ismertetem ezeket a dolgokat, amiket ők nem látnak, akkor jobban fgyelembe veszik a döntésem?

Egyszerűen nehezen bírok már velük élni. Fizikailag és lelkileg is megvisel a viselkedésük, ráadásul akárhányszor megemlítem, hogy ez nekem így rossz, rögtön engem szidnak le és a maguk védelmébe kelnek.

Nem hiszem, hogy végül mégis elköltöznék, mert tudom, hogy édesanyám nehezen viselné, és tudom, hogy jobb, ha mellette vagyok, hiszen nem is merném nevelőapám mellett egyedül hagyni, de egy kicsit biztonságban érezném magam, ha tudnám, hogy van még egy választásom, ha tényleg megint történik valami olyan, mitől ismét kikészülök.



2018. jún. 16. 17:44
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szomorú, hogy egy 16 évesnek ilyen gondokon kell törnie a fejét, hamar felnőttél...

A kereszt szüleid szeretnék, ha odamennél? Elsősorban velük kellene megbeszélni a dolgot, mivel nekik sem mindegy, hogy odamegy hozzájuk lakni egy kamasz, akire időt, és pénzt kell áldozniuk! De ha ők jutottak eszedbe először, nyilván megbízol bennük. Édesanyádra onnét is tudsz figyelni, ha ott laksz vele akkor sem tudsz jobban vigyázni rá, mint távolabbról, mert úgyis azt csinál, amit ő akar. Viszont legalább a te hétköznapjaid nyugodtabb térben telnének majd. Én hasonló cipőben jártam, anyukámnak fontosabb volt az új élettársa, minthogy én hogy érzem magam, a mai napig nem értem egy anyának miért fontosabb egy idegbeteg tapló, mint a gyerekei.


"ráadásul akárhányszor megemlítem, hogy ez nekem így rossz, rögtön engem szidnak le és a maguk védelmébe kelnek."-Azt tanácsolom még neked ezzel kapcsolatban, hogy feleslegesen ne harcolj, úgysem lesz a szemükben igazad, egy önámításban élnek, azért védik meg magukat, mert ösztönösen elzárkóznak a saját hülyeségeik következményétől. Azzal, hogy kitárod az érzéseidet, ők nem őszintének és nyíltnak fognak látni, hanem gyengének, és ki fogják előbb-utóbb használni a jó tulajdonságaidat, ha nem vigyázol.

2018. aug. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!