Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom csökkenteni akarja...

A családom csökkenteni akarja a (nem létező) önbizalmam. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődött, hogy megtetszettem egy férfinak akit anyukám is ismer. Mivel ez a férfi több mint 10 évvel idősebb nálam (kis korú vagyok) így én nem akartam ebből kapcsolatot. Viszont édes anyám és a nagymamám erőltetik...

Valójában kinézetileg se tetszik, de nem ez a fő problémám, inkább a viselkedése (nyuszimuszi természet, én erős, védelmező férfit választanék).


Majd mikor látták rajtam, hogy nem tudják rám beszélni más módszerre váltottak beszélgetés helyett...


A külső tulajdonságai már kezdték kritizálni.


Nagyon nehéz volt egészséges önbizalmat felállítanom és ez mostanra -pszihologusi segítséggel is sikerült.


Most azt mondogatja, főként nagymamám, hogy ne vagyok szép ahhoz a férfihot képest, és milyen csúnya vagyok szemüvegben, és hasonlók..



Minap hallottam, amikor anyukámnak mondta, hogy csak az önbizalmamat akarja letörni, hogy összejöjjek azzal a férfival (mégegyszer megemlíteném, hogy még kis korú vagyok, a férfi pedig több mint tiz evvel idosebb).


Illetve egy másik beszélgetés során arról volt szó, hogy pár évesen belül gyereket kellene szülnöm, mert annak a fickónak már nem szabad túl sokat várnia a gyerek vállalással.

Én még szeretnék egyetemre menni, élni.. Gyerek nélkül...

Hatalmas felelősség egy gyerek és se a saját, se egy gyerek életét nem akarnám tönkre tenni a túl korai gyerek vállalás miatt.... Holott nem lenne más választásom ha ezt a férfit választanám...

És szó sincs átmeneti kapcsolatról se, vagy összeházasodunk vagy semmi.... A nagymamám szerint.



Kédem én, ez véletlenül nem az én életem? Az én döntéseim? Az én pofonaim?


Miért akarják megmondani mit és hogyan tegyek. Ők elrontották az életüket, mert fiatalon 10 évvel idosebb férfihoz mentek hozzá (a nagymamám 8, anyukám 10 evvel idosebb párt talált). Nem is szabadott volna össze házasodniuk, és mindig azt mondták hogy én okosabban találjak párt magamnak. Erre egy ilyen lehetőséget kapok.....


Ilyenkormit tegyek?


Köszönöm annak aki elolvasta. :)



2018. júl. 2. 04:56
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Szomorúnak tartom, hogy sokan azt hiszik ilyen a mai világban nincs, de 21. század ide vagy oda, ilyen sajnos létezik...
2018. júl. 2. 15:21
 12/23 anonim ***** válasza:
87%

Hánynom kell anyádéktól.

Azért kell nekik az a pasi mert egy papucs, így ha összejöttök könnyű meggyőzni az "uradat" hogy azt akarja amit anyádék, ez a gyerek életének porba taposása felső fokon, az egész arra megy ki hogy irányíthassanak, bevezetik a hímet, rákényszerítenek hogy összejöjj vele aztán legyél ügyes tenyészkanca és szülj nekik unokákat. Közben a csávó sem mer mást tenni mert "jaj lajoskám öreg vagy te már más asszonyt keresni maradj csak ezzel".

Komolyan mondom megölném ezeket de annyit kapnék értük mint egy emberért.

2018. júl. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
95%
Hát pedig szólj csak édesapádnak, ha ő szét tudna csapni az asszonyság között hogy szálljanak már magukba ő az utolsó reményed a költözésen kívül.
2018. júl. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonymousreview60 ***** válasza:
47%

Ha kiskorú vagy (≤ 14), a faszi tizenévvel idősebb (pl. 15 évvel), akkor az a hím ember (nem férfi) 29 éves. Na ne már, hogy túl idős. Legfeljebb a romák közt. De még ha arról is van szó, ez már a 21. század. Ilyen ostobaságoknak nem szabad engedni.


Engem még 18 (vagy csak 17) éves koromban szivatott nagybátyám, hogy el kellene vennem egy negyvenvalahány éves nőt, mert úgy könnyebb lenne a földet átiratni, ilyesmi. A viccelődésben a nagynéném is benne volt, és anyám sem tiltakozott. Én marha meg komolyan vettem. Napokig szarul voltam tőle lelkileg. Aztàn persze mondták, hogy csak vicc volt. De nem esett jól. Persze


Hát mégha élesben megy. Anyádék ugye mondták, hogy legyél ügyesebb, mint ők, közben a saját hibàjukat ismételtetnék meg veled. Ezt esetleg elmondhatod nekik.

Mellesleg, minél alacsonyabb egy nő végzettsége vagy minél korábbi a házasság (mármint alig huszonévesen kötve), annál rosszabbak a jövedelmi és párkapcsolati boldogsági kilátásai.

2018. júl. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Azért nem szeretném, hogy túlzásokba essünk, valóban rendkívül rossz a világ nézetük, de kérlek ne szidjátok őket..


Ennek ellenére köszönöm a hozzászólásokat.

Anyukámnak megmondtam, hogy én elkövetném az ő hibájukat újra, erre csak hallgatott aztán pár perc után azt mondta, hogy ez a férfi jobb embernek tűnik, és valóban rendes, higyjem csak el... És boldog lennék valaki mellett.. Ha lenne rá igényem lehetne barátom, de nem szeretnék, csak ők ezt nem értik (és találnék korombelit vagy csak pár évvel idősebbet is)...


Ilyen nagy gond, hogy ennyi idősen nem szeretnék párkapcsolatot? Főleg ilyen idős férfival..


Helyesbítenék, fiatalkorú vagyok, 17 éves.

2018. júl. 2. 21:45
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

"ez a férfi jobb embernek tűnik"


Akarunk hallgatni olyanra aki egy nála 10 évvel idősebb pasival jött össze és megbánta?

2018. júl. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Nem...
2018. júl. 3. 04:26
 18/23 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

"... pár perc után azt mondta, hogy ez a férfi jobb embernek tűnik, és valóban rendes, higyjem csak el..."

Ez akkora lószar, mint ide ... Makó. Lakott vele együtt édesanyád? Ahhoz, hogy megismerj egy embert, legalább 1 év együttélés szükséges. Erre alkalmas a jegyesség (vagy a sima összeköltözés). Hogyan mosogat, hogyan takarít, osztja be a pénzt. Fingik? Böfög? Apám nem volt se agresszív se ilyesmi, de teljesen más arcát mutatta a munkahelyén, és mást otthon. Na ezt fejeld meg az "udvarlok/jó arcot kell mutatni az anyósjelöltnek" állapottal.

Tanulsz. Elköltözöl. Éled az életedet. És majd akkor és azzal házasodsz, akit szeretsz, és akivel el akarsz köteleződni.

2018. júl. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Én is pont így gondolom, kár, hogy ők nem..

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2018. júl. 3. 16:08
 20/23 at__us ***** válasza:

Elnézve a történetedet, kontrollt akarnak az életed felett, szóval ezt valahogy, függetlenedéssel (elsősorban anyagilag) meg kell törni!

Gyerek, hogy becsússzon, mindenképp kerüld el azt mondom!

Amennyiben találsz egy másik, normális és talán pénzes( vagy tehetős) férfit, akkor vele "ki tudod rántatni" magad...

(Tudom, nem feltétlen oké, ez morálisan mindenkinek, de valahogy ebből a helyzetből ki kell jönni... különben felemészt!)

Persze ez nem egyszerű, addig is nézd a lehetőségeket, diák, vagy teljes munkaidős állásokat...stb. aztán legyél türelmes, nem egyszerű a helyzet!

Apud nem tudom, hogy áll a téged körülvevő családbéli "női bizottsághoz", de lehetséges, hogy egy próbát megérne...

Amúgy legjobbakat, remélem sikerül kikeveredned ebből a helyzetből! :)

2018. júl. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!