Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjuk meg nekik,...

Hogyan mondjuk meg nekik, hogy nem kérünk a gyerekükből?

Figyelt kérdés
Apámnak van egy régi ismerőse, akivel újra el kezdtek discozni és bulikat tartani, ilyen retro discokat, mivel ők ketten voltak Magyarország első dj-jei. Minden buli előtt nálunk találkoznak. Viszont előtte a gyerekével programozik az ember, utána pedig nem viszi haza a kislányát, hanem idehozza hozzánk. Ez a mai már a harmadik ilyen eset volt június 1 óta. Azért hozza ide, mert húgom is 8 éves és így legalább tudnak együtt barátnőkként játszani. De anya nem akarja etetni a gyereket, nem akar felügyelni még rá is, meg rosszalkodnak, nem lehet tőlük pihenni, úgy sikítoznak és futkosank a házban, bent cigánykerekezik a lány és majdnem leverte vele a TV-t többször is, nagyon sokat eszik, és folyamatosan porol, bent labdázik, stb. s mivel elég neveletlen húgom is és ő is, így ketten egy csodás ördögi csapatot alkotnak, akikre nem lehet rászólni, mert nem hallgatnak ránk, anya már sír konkrétan, hogy ebből rendszert akarnak csinálni. Apa meg simán megengedi a haverjának idehozni a gyerekét, mivel úgy gondolja, hogy anya barátnőtiltása túl sok, és mivel nem mehet ki egész nyáron a házból húgom, ezért akkor inkább idehozza a haverja kislányát. Anya megelégelte, felhívta az anyját a lánynak, de ő volt felháborodva, hogy hagy játsszon a kislánya a húgommal, és jó lenne a nyári szünetre neki is egy kis pihenő, és a gyerekének is lehetőség kimozdulásra és barátnőkkel találkozásra. De anya hazavitte kocsival a lányt, és ne akarjátok megtudni, hogy mennyi mindennek elhordta anyámat az a nő, meg minket, hogy elrontjuk a kislánya játékát és az ő pihenőjét. De ne féljünk, úgy is a férje, majd újra idehozza 1 hét múlva, mert megint mennek együtt discozni apámmal. Anya meg nem tehet semmit, mert amikor idehozzák, akkor még anya munkában van, apa meg megengedi, hogy behozzák. Húhgom is szeret vele hülyülni, rosszalkodni. Egyedül én vagyok velük itthon 1 óráig, amíg nem jön haza anya, és meg nem lepődik, hogy már megint itt van a lány. Na, most mi a franc legyen?

2018. júl. 4. 20:36
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
46%

Bár látnátok, hogy a nevelési hiánya a baj. Mintha erről nem a velűk foglalkozó emberek tehetnének a a rendes nevelésen kívül bármi más megoldás lenne.


Beszéljétek meg ezt mindenkivel, akivel kell.

2018. júl. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
De látod, hogy az anyjával nem lehet beszélni, az apjának mindegy, én apám támogatja, anya pedig elleni. Tehát megbeszélés szempontjából elég patthelyzet van. Pedig sajnos ez lenne a legkönnyebb megoldás....
2018. júl. 4. 20:46
 3/30 anonim ***** válasza:
93%

És a húgod mért nem mehet ki a házból egész nyáron?

Amúgy meg akkor meg kell beszélni hogy egyszer itt egyszer ott legyenek a gyerkőcök. Valahogy azt se tudom elképzelni, hogy egy nyolc éves fel zabálná a hűtőt.

2018. júl. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy meg értem anyudat is, hogy szeretne pihenni és csak a saját neveletlen kölykével foglalkozni de az, hogy húgod is ilyen nagy valószínűséggel anyud sara is
2018. júl. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Mert burokban nevelik a gyereket, udvarra is kísérettel mehet ki, szóval gondolhatod... És pont ezért nem mehet oda húgom, mert anya nem igazán ismeri apa haverjának családját, sőt, most hogy így megromlott a kapcsolatuk a két anyukának, elég nehéz lenne a dolog.
2018. júl. 4. 20:49
 6/30 anonim ***** válasza:
86%

Hány éves vagy?

Egyébként az lehet megoldás, ha ti se vagytok otthon. Elmentek játszóra, át a nagyihoz, stb. Egyedül egy 8 évest nem hagyhatnak ott.

A másik, hogy anyád újra és újra hazafuvarozza a kislànyt.

A harmadik, hogy legalább a sajátot megneveli, és a másiknak se lesz baja, ha leordítja, és nem hagyja cigánykerekezni a lakásban.

2018. júl. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
89%
Anyud vigye át a két lányt a nőékhez, azzal a felkiáltással hogy most ő akar pihenni, majd este jön a lányárt majd pattanjon kocsiba és tűnjön el. Ha ebből se tanul a nő, akkor anyud minden alkalommal, mikor ott találja a kislányt vigye haza egy szó nélkül.
2018. júl. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
94%

A kulcs az apád. Szóval anyádnak rá kell borítania eget-földet és máris megoldódik a gond. De ha anyád lennék, akkor a kislány érkezésekor mennék szépen pár napra üdülni hotelba, apád meg kezelje a gyerekeket, háztartást.

Gyorsabban érne haza a kislány, mintha rakétával menne.

2018. júl. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
87%

Anyukád beteg kicsit, te se mehetsz ki?

Persze, hogy "neveletlen" a hugod.

A bezárás az nem nevelés, viszont közel áll a bűncselekményhez.

Nem akarja etet i...

2018. júl. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok. Ez egy jó megoldás, hogy esetleg én elmegyek itthonról addigra. De akkor ki vigyáz húgomra addig itthon? Mert én nem vihetem őt el itthonról sehova. Szóval vigyáznom kell. És igen, hazafuvarozná, ha nem 30 km-re lenne, oda vissza 60. Elég benzinfaló.
2018. júl. 4. 20:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!