Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjuk meg nekik,...

Hogyan mondjuk meg nekik, hogy nem kérünk a gyerekükből?

Figyelt kérdés
Apámnak van egy régi ismerőse, akivel újra el kezdtek discozni és bulikat tartani, ilyen retro discokat, mivel ők ketten voltak Magyarország első dj-jei. Minden buli előtt nálunk találkoznak. Viszont előtte a gyerekével programozik az ember, utána pedig nem viszi haza a kislányát, hanem idehozza hozzánk. Ez a mai már a harmadik ilyen eset volt június 1 óta. Azért hozza ide, mert húgom is 8 éves és így legalább tudnak együtt barátnőkként játszani. De anya nem akarja etetni a gyereket, nem akar felügyelni még rá is, meg rosszalkodnak, nem lehet tőlük pihenni, úgy sikítoznak és futkosank a házban, bent cigánykerekezik a lány és majdnem leverte vele a TV-t többször is, nagyon sokat eszik, és folyamatosan porol, bent labdázik, stb. s mivel elég neveletlen húgom is és ő is, így ketten egy csodás ördögi csapatot alkotnak, akikre nem lehet rászólni, mert nem hallgatnak ránk, anya már sír konkrétan, hogy ebből rendszert akarnak csinálni. Apa meg simán megengedi a haverjának idehozni a gyerekét, mivel úgy gondolja, hogy anya barátnőtiltása túl sok, és mivel nem mehet ki egész nyáron a házból húgom, ezért akkor inkább idehozza a haverja kislányát. Anya megelégelte, felhívta az anyját a lánynak, de ő volt felháborodva, hogy hagy játsszon a kislánya a húgommal, és jó lenne a nyári szünetre neki is egy kis pihenő, és a gyerekének is lehetőség kimozdulásra és barátnőkkel találkozásra. De anya hazavitte kocsival a lányt, és ne akarjátok megtudni, hogy mennyi mindennek elhordta anyámat az a nő, meg minket, hogy elrontjuk a kislánya játékát és az ő pihenőjét. De ne féljünk, úgy is a férje, majd újra idehozza 1 hét múlva, mert megint mennek együtt discozni apámmal. Anya meg nem tehet semmit, mert amikor idehozzák, akkor még anya munkában van, apa meg megengedi, hogy behozzák. Húhgom is szeret vele hülyülni, rosszalkodni. Egyedül én vagyok velük itthon 1 óráig, amíg nem jön haza anya, és meg nem lepődik, hogy már megint itt van a lány. Na, most mi a franc legyen?

2018. júl. 4. 20:36
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Apa nagyon engedékeny, és szereti anyát "szívatni" mivel amióta elváltak de együtt élnek utálják egymást, és folyton szívatják egymást. Hotelba üdülni? Örülünk, ha Balatonra 1 napra lemegyünk 2 nyaranta. Én kimehetek, mióta 18 vagyok, azelőtt nem szabadott.
2018. júl. 4. 21:00
 12/30 anonim ***** válasza:
94%

Régen hallottam ennél károsabb "családi" felállásról.

Igazi Rózsák háborúja, csak a megváltó halál nélkül a végén.

Mi a franc: dolgozol, albérlet, szoba, kolesz, csak ne maradj ebben. Tönkrevág.

2018. júl. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Rajta vagyok, hogy elköltözzek :\
2018. júl. 4. 21:09
 14/30 anonim ***** válasza:
86%
Hat meg is erdemli az anyad amit apad csinal vele. Elmebeteg no. Buntetnem az ilyet.
2018. júl. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
86%
7essel értek egyet, anyud vigye àt a hugod, hogy most ő is pihenni akar. És igen vissza kell cuccolni a kiscsaj, és elmondani hogy NE hozza oda! Csak nem küldik ezek utàn is. Illetve nem kell otthon lenni mikor érkezik meg dj.
2018. júl. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
84%

Nem engedi ki a lakásból? Nem mehet még veled sem el sehová? Anyudnak pszichológus kellene. A gyerekeknek friss levegőre, programokra lenne szüksége. Biztos vagyok abban, hogy akkor a kislány sem lenne olyan amilyen,mert kijátszaná magát odakint, felpezsdülne és az egészségnek is jót tesz,erősödik az immunrendszere. Téged is így nevelt?


Próbálnám a helyedben anyudat rávenni, hogy kimozduljon a kislánya. Tényleg az lenne a fair, ha egyszer itt egyszer a kislánynál lennének a gyerekek. Habár abból amit leírtál nekem úgy tűnik, hogy mindenkinek olyan mélyen rögzültek a szokásai, felfogása hogy azt már nem lehet megváltoztatni.

Ha nektek ennyi problémát jelent az hogy a másik kislány ott van és rosszul is viselkedik akkor nem jöhet többé.

Nem szólsz rájuk te, hogy ne cigánykerekezzenek, mert levernek mindent? Ott ti parancsoltok. Nem is értem, mindkét lány nagyon rosszul van nevelve, sajnos ez a szülők hibája akik be sem látják a nevelési hányosságaikat.

Próbálj minél előbb majd elköltözni othonról, dolgozni és tényleg normális életet élni, mert őszintén szólva senki sem teljesen komplett ebben a történetben azok alapján amit leírtál.

2018. júl. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
73%

Tesódat kellene megnevelni és egyértelmű szabályokat lefektetni a kislánynak.

A hűtőt nem azért eszi ki, mert éhes? Adjatok neki normális ebédet/vacsorát.

2018. júl. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
98%
Elsői körben, ha anyád helyében lennék, apád haverjának mondanám el a problémámat. Mivel ő viszi oda a gyereket. Lehet ő míg apáddal szórakozik, ebből nem érzékel semmit.( bár ez nem valószínű). Viszont a húgodnak nem tesz jót az állandó bezártság, és könnyen lehet hogy mikor ott van a másik kislány, akkor tombolja ki magát.
2018. júl. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Velem sem mehet sehova húgom, egész nyáron bent marad, csak úgy mint tavaly. Max 1 hét tábor a nyár közepén, de ez se biztos, hogy lesz. Anya sajnos kicsit dilis, ez tény. De, ekkor tombolja ki magát, mert ekkor kerül interakcióba más emberekkel. És kapnak rendes kaját.
2018. júl. 4. 22:53
 20/30 anonim ***** válasza:
65%
Ott alul lehet lepontozni: anyád pont meg is érdemli. Mindenkivel azt lehet megcsinálni, amit enged. Ő élvezi a feszkót, ezért alakult ki ez a helyzet.
2018. júl. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!