Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom lakástakarék számlát...

A párom lakástakarék számlát akar nyitni, az én nevemre. De szerintetek jogan gondolom azt, amit lentebb írok (25 L)?

Figyelt kérdés

A párommal anyósnál lakunk. Azért írom azt, hogy a párom, mert nem vagyunk házasok. Csak élettársak. A párom 1000 % hogy nem akar innen elköltözni, hogy normális család legyünk, neki így kényelmes hogy az anyjával éljünk együtt akár még évtizedekig.

Szóval, a párom kitalálta, hogy nyissunk lakástakarék számlát, az én nevemre. 5 évig kell fizetni és utána a házra tudjuk fordítani. Csak ő az anyja házára akarja ám ezt költeni. A páromnak van benne része, 25 % a nevén van... Na már most én nem akarom egy olyan házra költeni a pénzt, amihez nekem semmi közöm...

Ok, közös kasszán vagyunk, meg minden... de tegyük fel, fizetjük 5 évis a lakástakarékot, majd ezután a házra elköltjük a pénzt, és ha szétmennénk valamiért a párommal,akkor a pénzem más házára!


2018. júl. 17. 17:54
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy ingatlanra lehet többet felhasználni, egy személy nevére lehet mindössze egyet kötni. Pont azért szoktak a családból többen összeállni, mert maximalizálva van a havonta befizethető összeg (20 ezer forint), és egyetlen számla még az állami támogatással együtt sem elég szinte semmire. De közeli rokonságban kell állni azzal, akinek tulajdonjoga van arra az ingatlanra, amire felhasználják.
2018. júl. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
72%

mondd meg párodnak, hogy az ő tulajdonrészének a felét írassa rád és akkor mehet a dolog - amúgy normális ember, akkor sem menne bele, hogy anyós házát pofozgassa, főleg, ha ilyen fiatal és anyós is elél még 80 évet.... aztán ha lerobban akkor házat eladja és megy otthonba, ti meg az utcára?

amúgy az a 25% apja halála miatt van a nevén? mert akkor az lótúró, mert anyjának van rajta haszonélvezet, ergo semmit nem tudtok tenni, eladni sem!!

2018. júl. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
67%

Teljesen jogos, amit írsz. Nyissatok - de külön. Sőt, jobb lenne, ha elválnának az útjaid a pasastól, mert nem normális, hogy nem akar költözni, mert neki így a kényelmes. Ezt egyébként mondta is?

Miért vagytok közös kasszán?

2018. júl. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

7 éve élek itt anyósnál... szóval semmi remény hogy elmenjünk együtt innen... ráadásul van egy 5 éves gyerkőcünk is..

A nevemen lenne a lakásakarék, és az én számlámról menne a pénz. Tényleg így van, hogy csak olyan házra mehet el a pénz, amiben nekem is van benne részem?

Mert akkor így nyugodtan megkötöm. Csak azt akarom elkerülni, hogy anyóspajti házára menjen el a pénz... igen, ő a haszonélvező. A páromnak is csak azért van 25% mert az apukája meghalt..

2018. júl. 17. 18:48
 15/26 A kérdező kommentje:
De a párommal élettársak vagyunk, hivatalosan is. 2013 szeptemberétől..nem tudom, ez változat-e valamin...
2018. júl. 17. 18:49
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

jó bolond vagy hallod.

7éve? meg gyerek?

egy két évet élnék ott, annyi idő alatt kellett volna önerőt gyűjteni, ltp-t kötni és elmenni.

te de odaszültél...hát gratula.

sajnáltalak, de így nem

2018. júl. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
44%
Tulajdoni lapot szoktak kérni a lakástakarék felhasználásakor. Nyugodtan kikötheted, hogy a ház x %-át a befizetésed értékében írassák a nevedre. Lehet, hogy másként nem is fizetik ki. Legfeljebb, ha a párod elvesz feleségül, de akkor legyen házassági szerződés. (Mondd azt neki, hogy az ő vagyonát védi, ebbe az anyja is valószínűleg bele fog menni. De legyen benne kikötve, hogy mennyi a te részed és hozzájárulásod a vagyonközösséghez, hogy ha szétmentek, legalább ki legyél fizetve. Ne engedj ebből, mert milliókról van szó.) Egyébként az, hogy az anyjának haszonélvezete van az egész ingatlanon, az elég rossz rátok nézve, mert bármilyen veszekedéskor kirakhat titeket arra az időre, amíg ő él. Kicsit szövevényes, szerintem konzultálj egy ügyvéddel, de minimum menj be a párod nélkül a bankodba, írd össze a kérdéseket, és kérdezz rá a lakástakarék minden részletére. Egyébként én a te helyedben megpattannék ebből a helyzetből, de írtad, hogy ez nem opció.
2018. júl. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Csak közeli hozzátartozóra ruházható át, akinek van legalább 50% tulajdonjoga az ingatlanban. A párod neked nem közeli hozzátartozód, az anyja még akkor sem lesz az, ha összeházasodtok.
2018. júl. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
23%
14: Hát akkor már Te is jócskán lelaktál a lakásból, és még 5 év, az már 12 év, azalatt megérik egy vadiúj ingatlan is a felújításra. Jogos, hogy járulj hozzá a felújítási költségekhez!
2018. júl. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
38%

Nem értem mi a problémád. Közös kasszán vagytok, akkor a befizetés fele a tiéd, viszont a teljes megtakarítás a te neveden lenne. Ebben mégis mi a kihasználás? Gyakorlatilag neked tenne félre a párod.

Amúgy az sem lenne annyira elvetemült ötlet, ha anyósod lakására költenéd a pénzt. Havi 10eFt-ot nem ér meg annak a lakásnak a karbantartása, felújítása, amiben egyébként ingyen laksz? (Gondolom nem kérnek tőled albérleti díjat.)

Az más kérdés, hogy én egy percig nem mentem volna anyósomhoz. Házasságban, megfelelő anyagi háttérrel vállaltam gyereket.

2018. júl. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!