Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom lakástakarék számlát...

A párom lakástakarék számlát akar nyitni, az én nevemre. De szerintetek jogan gondolom azt, amit lentebb írok (25 L)?

Figyelt kérdés

A párommal anyósnál lakunk. Azért írom azt, hogy a párom, mert nem vagyunk házasok. Csak élettársak. A párom 1000 % hogy nem akar innen elköltözni, hogy normális család legyünk, neki így kényelmes hogy az anyjával éljünk együtt akár még évtizedekig.

Szóval, a párom kitalálta, hogy nyissunk lakástakarék számlát, az én nevemre. 5 évig kell fizetni és utána a házra tudjuk fordítani. Csak ő az anyja házára akarja ám ezt költeni. A páromnak van benne része, 25 % a nevén van... Na már most én nem akarom egy olyan házra költeni a pénzt, amihez nekem semmi közöm...

Ok, közös kasszán vagyunk, meg minden... de tegyük fel, fizetjük 5 évis a lakástakarékot, majd ezután a házra elköltjük a pénzt, és ha szétmennénk valamiért a párommal,akkor a pénzem más házára!


2018. júl. 17. 17:54
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
76%
20-as, ha közös kasszán vannak, akkor az ő fizuja ugyanúgy megy bele a rezsibe, megélhetésbe, gyerekbe. Nem hiszem, hogy valami titkos számlán gyűlne össze neki, tehát nem tök ingyen lakik! Ráadásul gondolom a házimunkát sem tök egyedül végzi az anyós, a lakás/ház fenntartásához természetben is hozzájárul. Igen, ahhoz, hogy a lakástakarékon gyűjtött pénzt arra az ingatlanra költhesse, kell, hogy legyen tulajdonrésze benne. Ha ilyen konkrét, beazonosítható összeget/összegeket költ a házra, akkor jogos igénye, hogy szétválás esetén ezt kifizessék neki és ne kisemmizve álljon, miközben évekig ment bele a pénze egy ingatlanba, amihez semmi köze. Ebből a szempontból a házasság védené őt.
2018. júl. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
72%

...és MINEK kötöd meg? A párod nem fog onnan elköltözni, te meg egy számlával egyedül semmire nem mész, abból 5 év alatt sem fog annyi összejönni, hogy egyedül vegyél belőle egy lakást.

Ráadásul, ha így állsz hozzá, akkor ahhoz se lesz eszed, hogy elköltözz a nyomorult palidtól. 7 éve ott senyvedsz az anyjánál és még gyereket is szültél neki???

Ezek után mi a búbánatos viharnak akarnál te lakásszámlát, mikor úgysem fogod ott hagyni azt a szerencsétlent a gyerek miatt?

2018. júl. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
92%

Meddig akarsz "anyóséknál" csücsülni?


ŐSzintén, én egy hónap után megmondtam volna a páromnak, hogy vagy elkezdjük a KÖZÖS, ÖNÁLLÓ életünket, vagy kuka.

2018. júl. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom hogy birod...

Én majdnem 2 évig birtam lakni az anyóséknál, de már utolsó fél évben csak veszekedtem a párommal, hogy én ott nem maradok ahol nem szeretnek. Ő is úgy volt, hogy ő soha el nem költözik... De mikor kezdte belátni hogy gallyra megy minden ha nem kezdett hajlandó lenni a dologra, mire én konfliktusba kerültem anyukával és nem hagytam, hogy a párom kimaradjon belőle. Na akkor mondta hogy na megyünk amikor már mit ad isten anyuka is azt mondta menjünk onnan lakni, pedig egészen addig én voltam a hülye aki albérletre akar költeni.

De már ettől függetlenül is mentem volna ha nem veszünk össze akkor.


Nem értem miért nem állítod választás elé. A te kívánságaid nem számítanak semmit? Oké laktál náluk a kedvéért. De nem örökké!

Tudod nagy f×××ság, hogy ezt így kifundálta. Most akkor neked amúgy is milyen közöd lenne a házhoz? Semmilyen. Tehetsz te oda akármennyi milliót, sosem lesz közöd úgy hozzá.

S én ezért rágnék be amúgy, hogy elköltözni nem akar, de te nevedre kössél ltp-t, hogy majd neki fain lesz! Megmondtam volna neki ott helyben, hogy nem. Te csak saját házra, amihez közöd van!

Állj ki magadért, mert hidd el nekem, hogy nem lesz jobb NEKED . Mert neki jó így! Neki nagyon jó! Páromnak is nagyon jó volt... Aztán most meg azt mondja, milyen jó ketten, ne is menjünk a szülőkhöz még hétvégén sem sűrűn haza.

2018. júl. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
82%

Ostoba vagy. 7 éve együtt élsz anyuci pici fiával. Lepujáztál anyósod házába. Lakástakarék számlát akarsz kötni egy olyan ház felújítása érdekében, amiben egyáltalán nincs tulajdonjogod és ráadásul az se számít, hogy a "párodnak" van, mert az anyós a haszonélvező.

Gratulálok, tipikusan az a nő vagy, aki mindent lenyel és még anyagilag is bárki ki tudja használni.

Ja, mert ezzel valóban az lesz a cél, megy a pénzed a levesbe. De sok sikert ;)

2018. júl. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
75%
A lakástakarék egy jó dolog, de úgy rakjátok 5 évig, hogy utána saját, külön otthonba fektessétek be. Ezt kellene megbeszélned a pároddal. Nem egészséges dolog együtt élni anyóssal, ilyen hosszú ideig meg pláne nem.
2018. júl. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!