Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Megöllek te szem. T", "miatta...

"Megöllek te szem. T", "miattad nincs pénzünk". Ha ilyeneket mond egy 8 éves, mit lehet tenni? Üt, vág mellé

Figyelt kérdés

Unoktestvérem, szeptembertől 2. osztályos. A nagyszüleimnél laknak, így kivédhetetlen, hogy ne találkozzunk... Kicsiként rengeteget voltam vele, de az utóbbi 1-2 évben borzasztó lett a viselkedése. Pl. :

-Mama szokott adni egy kis "zsebpénzt", ha megyek hozzájuk, 5-10 ezret. Mostanában ezt konkrétan belecsempészi a zsebembe, vagy a pénztárcámba, mert ha az unokatestvérem meglátja, elkezd sírni és ordítani, hogy neki is kell. Ha Mama ilyenkor ad neki egy ezrest mondjuk, akkor eldobja, eltépi, hogy "neki nem ilyen kis sz..r kell, hanem olyan, amit én kaptam".

-Ha ott vagyok, mászik rám, folyamatosan az ölemben ülne, csimpaszkodik rám járás közben is. Ha mondom, hogy megyek haza, vagy máshová, akkor hisztériás rohamot kap. Nem sír, hanem hangosan ordít, mint akit ölnek. Hogy ő velem akar jönni, hozzam el. Meg hogy mikor alszok megint nálunk, vagy ő mikor alhat itt.

-Tegnap délelőtt elkezdte tépni, húzni le a felsőmet és rúgdosni, mert indultam haza. És közben olyanokat mondogatott, hogy "megöllek, te szemét", meg "utána a barátaidat is, mert miattuk nincs időd rám". Ezt egy 7 éves kislány szájából hallani elég ijesztő volt...

-Múltkor látta, hogy Mama adott pénzt, és elkezdett ilyeneket mondani, hogy nekik miattam nincs pénzük, mert én mindet elszedem. Hát nem akartam mondani, hogy őt is, és a nagynénéméket is mamáék tartják el, semmit nem adnak bele a rezsibe, mama főz és takarít, mos rájuk, ő is vásárolja tele a hűtőt heti 2x, szóval ha nincs pénzük, az nem miattam van. Csak nyilván egy alsós kisgyereknek nem kezdi el ecsetelni az ember, hogy a szülei ingyenélő senkik...


Nincs vele érdemben foglalkozva, a szülei elmennek reggel dolgozni, hazaérnek délután és leülnek a számítőgép és tv elé. A gyerek Mamára van bízva, de neki is van dolga, nem bír mellette lenni folyton.... Már így is ő fürdeti, ő eteti, ő alszik vele, folyamatosan megy utána az unokatesóm. Csak ha éppen Mama van ott, amikor elborul az agya, akkor őt is üti, rúgdossa, és szidja.


2018. júl. 20. 10:56
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj, hogy nincs megoldás. Az egész "stábot" le kéne cserélni a gyerek életében, a szüleit, nagyszüleit. De talán már ahhoz is késő van. Nem fog sokra menni az unokatesó szeretetével, és nem is az ő dolga, hogy szeressen egy rokonkölyköt, mert a szülei nem képesek rá.


Most kap egy pofont, vagy majd 10 év múlva, mikor a mi gyerekeinket bántja az utcán, és azt kívánja mindenki, hogy bár kapott volna egy istenes pofont gyerekkorában.

2018. júl. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
47%

"Nem kell a szöveg, hogy hiperaktív meg pszichológus, meg szegény, biztosan baja van.



Nincs semmi baja, azon kívül, hogy nem nevelik, minden meg van neki engedve.


A szülei is félrenevelt, életképtelen hülyék ezek szerint -milyen lenne a gyerekük?!" Pedig létezik ilyen, unokatesóm gyereke is kezelés után lett normálisabb. De hát itthon csak a verésben hisznek az emberek.

2018. júl. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, hogy 20 éves egyetemistaként nem az én gondom, hogy foglalkozzak vele. Mikor kisebb volt és szerethető, jó volt vele lenni, de mostmár inkább elkerülöm, igyekszem akkor menni mamáékhoz is, amikor alszik délután. Mert idegesítő borzalmasan az, ahogy produkálja magát, úgy viselkedik, mint valami fogyatékos. Plusz ha valami nem tetszik neki, azonnal ordít. Nekem semmi kedvem és energiám ezt hallgatni, nézni... Mászik az emberre, tépi a ruhámat, harap. Komolyan, 3-4 éves korában kevésbé volt fárasztó.
2018. júl. 20. 14:17
 24/45 anonim ***** válasza:
86%

Ez alapján nagyon az jön le hogy ki akarja hisztizni a figyelmet és a törődést magának.

Te semmit nem tudsz tenni. Szüleinek szóltál már erről, vagy olyan szinten lexarják ahogy lehet a gyereket? Ha utóbbi akkor gáz van. Ha már ennyi idősen ilyen agresszív, akkor kamaszként csak még rosszabb lesz. Csak nehogy erőszakkal, verés kíséretében szedje el mamádtól a pénzt. Nagyon helyre kellene tenni ezt a gyereket, függetlenül attól, hogy el van-e érzelmileg hanyagolva vagy nem.

2018. júl. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
15%
Ez a kerdes mar volt...
2018. júl. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
98%

Mi értelme van minden héten kérdést kiírnod erről? Mit vársz? Nevelni kéne a gyereket, hátha még nincs veszve minden, ami nyilván nem a te feladatod, hanem a szüleié. Ennyi, nincs ezen mit ragozni...


A lényeget amúgy is kihagytad, még pedig a fent részletezett dolgokra TE pl hogy reagálsz? Mert oké, a szülőkről nem esett szó érdemben, a mamát kakiba se veszi, de magadnak legalább a tiszteletet kivívhatod, és nyomatékosítanod kell hogy veled így nem viselkedhet.

Miz csinálsz pl, mikor megöléssel fenyeget téged, meg a barátaid, meg tép meg rúg?

Plusz mamának se ártana összekapnia magát kicsit, és felrázni a szülőket, vagy megteheted akár teis.

2018. júl. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%

Hát szegény gyereket nagyon "félrenevelték" (ez nem nevelés)

Egy pszihológus felkeresése több, mint ajánlott lenne ebben a helyzetben.

2018. júl. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
81%

Sajnalom mamad...nem az o dolga lenne nevelbi (bar egy ket pofont o is adhatna neki ha egyszer ennyire ostoba egy kolyok).

A helyedben...nem tudom hany eves vagy fe ugy felpofoznam h piros lenne a feje.

2018. júl. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
18%
Ebben az országban mindenki csak veréssel tud nevelni? Ti komolyan azt hiszitek, hogy valaki attól nem lesz később agresszív, hogy előtte jól agresszívak voltak vele? Titeket vertek? A válasz: igen. Na, azért van bennetek ennyi agresszív indulat most is. B válasz: nem. És lám, mégiscsak sikerült felnőni?
2018. júl. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen neveletlen, elhanyagolt gyerek. Mellette lehet még hiperaktív is, szerintem egyik nem zárja ki a másikat, de ezt nyilván nevelési tanácsadó döntheti el. Az a helyzet, hogy te azon kívül, hogy jelzed a problémát, nem tehetsz semmit. A verés szerintem sem megoldás, de ha normális értelmi képességei vannak, akkor nyugodtan mondd el neki, amit itt leírtál, hogy az utóbbi időben nagyon rosszul viselkedik, ezért nincs kedved játszani vele. Majd ha nem fog harapni, rúgni, verekedni, csúnyán beszélni, követelőzni, akkor játszol vele.
2018. júl. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!