Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Megöllek te szem. T", "miatta...

"Megöllek te szem. T", "miattad nincs pénzünk". Ha ilyeneket mond egy 8 éves, mit lehet tenni? Üt, vág mellé

Figyelt kérdés

Unoktestvérem, szeptembertől 2. osztályos. A nagyszüleimnél laknak, így kivédhetetlen, hogy ne találkozzunk... Kicsiként rengeteget voltam vele, de az utóbbi 1-2 évben borzasztó lett a viselkedése. Pl. :

-Mama szokott adni egy kis "zsebpénzt", ha megyek hozzájuk, 5-10 ezret. Mostanában ezt konkrétan belecsempészi a zsebembe, vagy a pénztárcámba, mert ha az unokatestvérem meglátja, elkezd sírni és ordítani, hogy neki is kell. Ha Mama ilyenkor ad neki egy ezrest mondjuk, akkor eldobja, eltépi, hogy "neki nem ilyen kis sz..r kell, hanem olyan, amit én kaptam".

-Ha ott vagyok, mászik rám, folyamatosan az ölemben ülne, csimpaszkodik rám járás közben is. Ha mondom, hogy megyek haza, vagy máshová, akkor hisztériás rohamot kap. Nem sír, hanem hangosan ordít, mint akit ölnek. Hogy ő velem akar jönni, hozzam el. Meg hogy mikor alszok megint nálunk, vagy ő mikor alhat itt.

-Tegnap délelőtt elkezdte tépni, húzni le a felsőmet és rúgdosni, mert indultam haza. És közben olyanokat mondogatott, hogy "megöllek, te szemét", meg "utána a barátaidat is, mert miattuk nincs időd rám". Ezt egy 7 éves kislány szájából hallani elég ijesztő volt...

-Múltkor látta, hogy Mama adott pénzt, és elkezdett ilyeneket mondani, hogy nekik miattam nincs pénzük, mert én mindet elszedem. Hát nem akartam mondani, hogy őt is, és a nagynénéméket is mamáék tartják el, semmit nem adnak bele a rezsibe, mama főz és takarít, mos rájuk, ő is vásárolja tele a hűtőt heti 2x, szóval ha nincs pénzük, az nem miattam van. Csak nyilván egy alsós kisgyereknek nem kezdi el ecsetelni az ember, hogy a szülei ingyenélő senkik...


Nincs vele érdemben foglalkozva, a szülei elmennek reggel dolgozni, hazaérnek délután és leülnek a számítőgép és tv elé. A gyerek Mamára van bízva, de neki is van dolga, nem bír mellette lenni folyton.... Már így is ő fürdeti, ő eteti, ő alszik vele, folyamatosan megy utána az unokatesóm. Csak ha éppen Mama van ott, amikor elborul az agya, akkor őt is üti, rúgdossa, és szidja.


2018. júl. 20. 10:56
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
87%
Engem nem vertek, de nem is viselkedtem ilyen tapló paraszt módra. Nem tudod felfogni, hogy ezt a gyereket SENKI NEM AKARJA megnevelni. Prüntyikézhet neki a kérdező, ez a gyerek már el van baszva.
2018. júl. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 Emerald ***** válasza:
82%
Van vajon ország, ahol engedélyezett az abortusz a 105. hónapban? 🤔
2018. júl. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
100%

A válaszolók nagy része leírta a megoldást a gyerekre. A megoldás röviden: NINCS

Csak hogy egy kis személyest is kapj, én húgom is 100%-ban ilyen és ő 9 éves. Szóval te szerencsés vagy, nekem ez mindennapos. Szüleink is olyanok mint az övé, magasról LETOJJÁK az egészet. Nem érdekli őket a gyerek, azt meg senki sem tudja miért vállaltak mégegyet, ha utánam már nem tudtak nevelni, valószínűleg csak hogy legyen egy kisbaba, de nevelni nem fogják mert az megerőltető volt velem is. Pszichológus mit sem ér, nem tud mit tenni, gyámügy nem fog foglalkozni vele, max ha fordítva lenne a dolog. Ütni-verni meg inkább ne kockáztassátok meg, végén még ti kapjátok vissza jobban.

Mit tehetsz hogy neked jobb legyen? Ne menj nagyidékhoz, mond meg te szüleidnek hogy nem akarsz vele találkozni, amíg ilyen, és kész. Problem Solved.

2018. júl. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom hány éves vagy, de ha egy ilyen kis takony ilyet mondana nekem, mint neked a kérdésben,olyan sallert nyomnék a kis fruskának, hogy utána kétszer is meggondolja, hogy hozzám szóljon e.
2018. júl. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
12%
bedobnám egy javítóba, és elfelejteném!
2018. júl. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim válasza:
81%

Engem nem vertek, de ezt a gyereket kéne.

Igaz, nemde a gyerek hibája, hogy nem nevelték meg, de innen már szerintem verés nélkül nem lehet visszafordítani. Tudja már a gyerek, hogy a szónak nincs súlya és ugyanúgy fog viselkedni. Verés nélkül is meg lehet nevelni egy gyereket (és úgy is kell) csak a gyereknevelést nem 8 éves korában kell elkezdeni. Hidd el ha most nem léptek közbe, később még nehezebb lesz

2018. júl. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
21%
Egészen elképesztő, hogy tömegeknek az a tévhitük, hogy veréssel lehet nevelni! Szerintetek a mai bűnözőket nem verték gyerekkorukban? Nem az elkényeztetett úrifiúkból lesznek a gyilkosok, rablók, testi sértők, hanem a proligyerekekből, akik csak verést kaptak nevelésként. Akit vernek, az maga is agresszívvé válik, mert a rajta esett sérelmet tovább kell adnia a sorban alatta lévőnek. Egy ilyen agresszív gyerek vissza fog ütni, akár lopni fog a családjától, majd el fog csavarogni, bandába keveredik, mert ott keresi a társaságot, akitől több figyelmet kap, mint a családjától. Lehet erre mondani, hogy akkor majd leültetik, de a problémát, a törődéshiányt megoldani kell, nem megvárni, míg a tetőfokára hág, majd bosszút állni, és utána minden folytatódik ugyanúgy.
2018. júl. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

“Ha mondom, hogy megyek haza, vagy máshová, akkor hisztériás rohamot kap. Nem sír, hanem hangosan ordít, mint akit ölnek. Hogy ő velem akar jönni, hozzam el. Meg hogy mikor alszok megint nálunk, vagy ő mikor alhat itt.”


Teljesen egyertelmu hogy tarsasag, szeretet es torodes kell neki. Csak a mar felhalmozodott rengeteg frusztracio, elutasitas, elhanyagolas miatt ezt nagyon agressziv formaban fejezi ki, mert a neveles hianya nem tette lehetove az indulatai szabalyozasat, tovabba mivel szeretet sem kap magat a szeretet kifejezeset. Nem tudja hogy kell szeretetet kifejezni. Azt is egy tanulasi folyamat, megha hihetetlen is de azt is tanuljuk. O ebbol semmit nem kapott es semmit nem is latott.

A maradj meg es ne menj el, szuksegem van rad, figyelj ram stb.. helyett hisztizik, csunyan beszel, ut, vag, rug. De a valosagban ezt fejezi ki. Az a merhetetlen duh es elkeseredettseg ami benne van az mind a fenti hianyokbol fakado merhetetlen fajdalom. Csak o nem sir a labadat fogva es nem enged el hogy ne menj meg hanem agressziv, amivel az abszolut lelki fajdalmat teszi ele neked, hiszen kontrollalni sem tudja.

Mivel hogy nincs ra odafigyelve, torodve vele ki tudja hogy amikor meg normalis volt es mint ahogy minden gyerek kifejezi az erzelmeit oszinten, a pozitivakat is, arra mi volt a “kedves szulok” valasza. Egyszeruen ignoraltak vagy kinevettek. Eleg ha csak semmibe veszik a gyereket latja ugy nem er celt, de amikor agressziv akkor megha nem is pozitivan de foglalkoznak vele.

Feltetelezem hogy borzalmasan maganyos lehet a kislany, szornyen nagy szeretethianyal es ehseggel, es merhetetlen benne levo szomorusaggal es frusztracioval mert ezt tettek vele. Elhiheted ez neki sem jo mert amiert valojaban lobbizik ezzel a viselkedessel se kapja meg, es ha igy marad soha nem is fogja mert egy “budos” “neveletlen” kolyok akit “agyon kell csapni”.

Mert mindenki fel tole es nyilvan valo hogy idegesito lehet nagyon es persze ki akar egy ilyen gyerekkel lenni, de ezeket a negativ erzeseket amik alapbol benne vannak csak noveli a meg nagyobb elutasitas erzese.

Hogy van e csaladja, de megsincs senkije, mert senki nem torodik es foglakozik vele. Vagy rajon “magatol” hogy ez igy nem mehet, mert ezzel a viselkedessel eltaszit mindenkit, de eleve erre meg nem ennyi idosen jon ra, de addigra az amugyis serult es lerombolt lelke meg tovabb fog pusztulni a sok csalodas miatt es a felismeres amit majd a csaladja fele erez majd, vagy nem jut erre a szintre soha es borzalmas kovetkezmenyei lesznek ennek...


A veres egy olyan gyereknel akiben mar ennyi duh, agresszio es frusztracio van az rettento karos, mivel hogy abbol csak azt fogja erzekelni hogy megint bantjak, megalazzak igy lehet hogy pont meg agresszivebb lesz.


En nem a gyereket hanem a szuleit vernen el de jo alapsan mert igy tonkre tettek egy gyerek eletet!!! Nem csak kisz***ni kell a vilagba egy gyereket! Nem ertem egyesek mi a fenenek szulnek?! Soknak jobb lenne ha inkabb elkotnek! Felelosseggel kellene hogy tartozzanak minden teren! Es egy gyerek viselkedese csak egy tukor az otthoni helyzet miatt, egy gyerek mindig olyan amilyenne tettek java reszt!!

2018. júl. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
53%

Nehogy már ilyet mondjon egy 8-7 , vagy akárhány éves gyerek. És ha elkezdene rugdosni/verni engem, vagy bárkit a családban, nem érdekelne mekkora probléma lenne belőle, arcon csapnám egy jó párszor. De igazából a szülők hibája mindez, ráadásul a gyerekkel se foglalkoznak. A nagymamát sajnálom. Pluszba ad a gyereknek pénzt, és széttépi? Aztán meg hisztizik hogy "miattad nincs pénzünk". Oké, 8 éves, de na...


Adj neki 3 pofont.


15L

2018. júl. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
30%
Gyerek (39-es), te nagyon buta vagy! "Jól megverjük a kölyköt, hadd tanulja meg, hogy nem szabad verekedni!" Tanuljál még egy kicsit az emberi kapcsolatokról!
2018. júl. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!