Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Megöllek te szem. T", "miatta...

"Megöllek te szem. T", "miattad nincs pénzünk". Ha ilyeneket mond egy 8 éves, mit lehet tenni? Üt, vág mellé

Figyelt kérdés

Unoktestvérem, szeptembertől 2. osztályos. A nagyszüleimnél laknak, így kivédhetetlen, hogy ne találkozzunk... Kicsiként rengeteget voltam vele, de az utóbbi 1-2 évben borzasztó lett a viselkedése. Pl. :

-Mama szokott adni egy kis "zsebpénzt", ha megyek hozzájuk, 5-10 ezret. Mostanában ezt konkrétan belecsempészi a zsebembe, vagy a pénztárcámba, mert ha az unokatestvérem meglátja, elkezd sírni és ordítani, hogy neki is kell. Ha Mama ilyenkor ad neki egy ezrest mondjuk, akkor eldobja, eltépi, hogy "neki nem ilyen kis sz..r kell, hanem olyan, amit én kaptam".

-Ha ott vagyok, mászik rám, folyamatosan az ölemben ülne, csimpaszkodik rám járás közben is. Ha mondom, hogy megyek haza, vagy máshová, akkor hisztériás rohamot kap. Nem sír, hanem hangosan ordít, mint akit ölnek. Hogy ő velem akar jönni, hozzam el. Meg hogy mikor alszok megint nálunk, vagy ő mikor alhat itt.

-Tegnap délelőtt elkezdte tépni, húzni le a felsőmet és rúgdosni, mert indultam haza. És közben olyanokat mondogatott, hogy "megöllek, te szemét", meg "utána a barátaidat is, mert miattuk nincs időd rám". Ezt egy 7 éves kislány szájából hallani elég ijesztő volt...

-Múltkor látta, hogy Mama adott pénzt, és elkezdett ilyeneket mondani, hogy nekik miattam nincs pénzük, mert én mindet elszedem. Hát nem akartam mondani, hogy őt is, és a nagynénéméket is mamáék tartják el, semmit nem adnak bele a rezsibe, mama főz és takarít, mos rájuk, ő is vásárolja tele a hűtőt heti 2x, szóval ha nincs pénzük, az nem miattam van. Csak nyilván egy alsós kisgyereknek nem kezdi el ecsetelni az ember, hogy a szülei ingyenélő senkik...


Nincs vele érdemben foglalkozva, a szülei elmennek reggel dolgozni, hazaérnek délután és leülnek a számítőgép és tv elé. A gyerek Mamára van bízva, de neki is van dolga, nem bír mellette lenni folyton.... Már így is ő fürdeti, ő eteti, ő alszik vele, folyamatosan megy utána az unokatesóm. Csak ha éppen Mama van ott, amikor elborul az agya, akkor őt is üti, rúgdossa, és szidja.


2018. júl. 20. 10:56
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
68%

40 Érdekes, mások is ezt írták, amit én, mégis én vagyok a hülye, mert nem múltam el 18. Hmm... Érdekes. Nekem ugye nem lehet véleményem mert gyerek vagyok, aki semmit nem tud a gyerekekről :/

(tudom hogy pszichológusról nem volt szó a hozzászólásodban, de azért ezt leírom)

Nálunk tesóm üvöltözött anyámmal, kapott egy pofont, megsértődött, utána nem ordítozott vele. Mert anyám nem volt olyan hülye hogy pszichológushoz hordja a 10 éves testvéremet. Sőt a 3 éves kis tesóm is kap a kezére ha verekszik, a szájára ha csúnyán beszél(persze nem olyan erőset). Olyan érdekes hogy anyámék egyszer adtak egy kisebb pofont(nem emlékszek hogy nekem adtak volna, de fenekemre rávertek egyszer egy nagyot, legalábbis apukám, 5 éves lehettem asszem), nem mondtuk nekik hogy "megöllek", és nem vertük őket. Persze nem muszáj a gyereknek pofont adni, de egy ilyen gyerekkel mit tud kezdeni az orvos/szülő? Régebben a gyerekek nem beszéltek így, mert tudták ha így beszélnek pofon vágják őket.


És mesélj, mit tanuljak az emberi kapcsolatokról?


15L

2018. júl. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
23%
Például azt, hogy egy gyerek nem azért rossz, mert eredendően gonosz, hanem vagy magárahagyott szerencsétlen, mint itt a kérdésben, aki másképp nem tudja kifejezni az érzelmeit, mert nem volt kitől megtanulnia, azt ugyanis meg kell tanulni, vagy azért, mert a személyiségfejlődése során próbálgatja az önállósága határait: meddig mehet el. Ilyen esetben se veréssel kell rövidre zárni, hanem tisztelni kell azt a gyereket annyira, hiszen tiszteletet csak akkor tudok kapni, ha én is adok, hogy szóban világítsunk rá a helyénvaló viselkedésre. A nevelés eszköze nem a testi fenyítés, hiszen szeretjük azt a gyereket, hanem a türelem, a helyzetnek, a gyerek indokainak a megértése. Így a gyerek bensőjévé válik a viselkedésmód, nem pusztán a büntetés elkerülésére idomították bele, mint a cirkuszban az állatokat ostorral. (Azt nem mondom, hogy tragédia, ha a szülő,ha addig provokálták, hogy már elveszti a türelmét, ne keverhetne le tehetetlen indulatában egyet, mert az akkor őszinte, nem a büntetés a célja, hanem egy hirtelen helyzetmegoldás, de ez csak extrém ritka esetben történhet.)
2018. júl. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
100%

Én sem azt mondom hogy állandóan verjük a gyereket, minden nap, de most hiába mondod a 8 évesnek, hogy kis csillag, nem szabad így viselkedni, mert...

És nem írtam hogy a gyerek gonosz, mert nem ő tehet arról amilyen, hanem a debil szülő, aki nem tud gyereket nevelni. Nem is értem, aki nem ér rá a gyerekre, az minek vállal.

És ha pl. a gyerek késsel támad rám, akkor majd szólok hogy várjá, beszéljük meg?(jó, ez most extrém példa volt)

Amúgy én nagyon szeretem a gyerekeket, utálom a gyerekbántalmazást, de ha egy kis 8 éves elkezd magyarázni hogy kinyír, meg nekem rohan, akkor nem kezdek el neki a tiszteletről papolni. Amúgy meg a tiszteletet ki kell érdemelni.


(+Anyám(aki szerint is kéne a kislánynak pár füles, meg a szülőknek is) kíváncsi lett, ahogy olvasta a válaszod, hogy miért is kéne tisztelni ezt a kisgyereket, aki rugdalja a hozzátartozóit, széttépi a pénzt, neki megy a nagyanyjának, meg azt üvöltözi hogy megöllek? Nálunk ez nem tiszteletre méltó viselkedés, nálatok nem tudom...)

2018. júl. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

Gratulálok a szülőknek!

Amúgy minden gyerek addig megy el ilyen téren ameddig a felnőttek engedik! Ha te engeded hogy rugdosson akkor rugdosni fog.

2020. júl. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
68%

Amikor egy 15 éves lány okosabb, mint ez a 42-es válaszoló, aki oldalakon át erőlködik az erőltetett rózsaszín csillámos nevelési módszerével...

Hát barátom, azt kell, hogy mondjam, hogy leszerepeltél. Kínos volt még olvasni is.

15 éves lány, neked pedig örülök, hogy fiatal korod ellenére ilyen okos vagy. A te gyereked biztosan nem fog így viselkedni majd soha.

2022. nov. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!